שתף קטע נבחר

הספינה שנשאה נשק עגנה בלבנון ועוברת סריקות

"אנחנו רוצים להבטיח שהספינה לא מובילה חומרים אסורים", מסר צבא לבנון. גם אנשי יוניפי"ל בודקים את האונייה ואת צוותה

מוטב מאוחר? הספינה "פרנקופ" שנתפסה השבוע על ידי ישראל כשעל סיפונה משלוח נשק גדול מאיראן, עגנה אמש (יום ו') בנמל ביירות - שם המתינו לה אנשי המודיעין הלבנוני, וכוחות מטעם יוניפי"ל. הכוחות ערכו סריקות בגוף האונייה ותחקרו את אנשי הצוות.

 

סיכול בלב ים

 

צבא לבנון הודיע כי הספינה נכנסה אתמול למים הטריטוריאליים של לבנון, והרשויות מתחקרות את אנשיה.

 "מיד עם עגינת הספינה בנמל ביירות החל חיל הים, בשיתוף עם כוחות יוניפי"ל, לערוך חיפושים בגופה ועל סיפונה".

 

"המודיעין הצבאי חוקר את אנשי הספינה אודות נסיבות מעצרם, בעוד הרשויות נוקטות כל אמצעי אפשרי כדי להבטיח שהספינה אינה מובילה חומרים אסורים", נכתב בהודעת הצבא.

 

הספינה, שנתפסה במבצע מיוחד של שייטת 13, הובילה עשרות מכולות ובהן מאות טונות שכללו אלפי רקטות, פצצות מרגמה, וכן תחמושת ואמצעי לחימה. בצה"ל אמרו כי המטען, שמקורו באיראן, היה אמור להספיק לארגון חיזבאללה ל"חודש ואף יותר של מלחמה נגד ישראל".

 

הלבנונים מצאו כנראה רק מוצרים תמימים, אחרי שהנשק

 שנתפס מויין בנמל אשדוד על-ידי בוחני תחמושת של צה"ל והובל בעשרות משאיות למחסנים. "זה נראה כמו מבצע אריזה אירופי מוקפד, שאפילו קצת הפתיע אותנו בדיוק שלו", הודו בצבא.

 

שלשום הכחיש חיזבאללה כל קשר לספינה ובמקביל גינה את פעילות "הפיראטים הישראלים במים הבינלאומיים". גם סוריה ואיראן התנערו - וטענו כי מדובר היה בספינה שהובילה סחורות מסוריה לאיראן, וכי ישראל היא זו "המשבשת את פעילות הסחר הבינלאומית".


פורסם לראשונה 06/11/2009 22:06

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
"פרנקופ". עכשיו באים?
צילום: רויטרס
מאות קילוגרמים של נשק ותחמושת
צילום: אבי רוקח
מומלצים