שתף קטע נבחר

חיזבאללה מכחיש קשר ומגנה את ה"פיראטים"

התמונות שהציגה ישראל לעולם בעקבות לכידת ספינת הנשק לא עושות רושם על ארגונו של חסן נסראללה, שהיה אמור לקבל את הסחורה. חיזבאללה הכחיש כל קשר ל"נשק, שהאויב הציוני טוען שהחרים מהספינה" וגינה את "הפיראטים הישראלים". בינתיים, לאחר שמצבורי הנשק הורדו מהספינה - היא עזבה את הנמל

חיזבאללה מכחיש הבוקר (יום ה') כל קשר לספינת הנשק "פרנקופ", שעליה השתלטה אתמול ישראל. בהודעה שפרסם הארגון, הכחיש כל קשר ל"נשק, שהאויב הציוני טוען שהחרים מהספינה". במקביל, גינה הארגון את "הפיראטים הישראלים הפועלים במים הבינלאומיים". בינתיים כוחות צה"ל סיימו לפרוק את מצבורי הנשק מהסיפון. הספינה ו-11 אנשי צוותה שוחררו ועזבו את נמל אשדוד - לאחר שהתברר באופן סופי כי אין להם כל קשר לאמצעי הלחימה. מצבור הנשק יועבר למחסנים במרכז התחמושת של צה"ל.

 

סיכול הברחת הענק - סיקור מקיף ב-ynet:

 

עיתונים ערביים רבים, ובהם גם העיתונים בלבנון, נקטו בקו ביקורתי כלפי ישראל, ואמרו שהפעולה בלב ים משולה לפעולתם של פיראטים בביצוע שוד וביזה של הסחר הבינלאומי בלב ים.  

 

העיתון הלבנוני אל-אחבאר, הנחשב למקורב לחיזבאללה, אף קשר בין הפעולה לבין הדיון בדו"ח גולדסטון באו"ם. "לא ניתן להשתחרר מן הרושם אותו הדגישו פרשנים רבים כי ישנו קשר ברור בין הפעולה לבין דו"ח גולדסטון", נכתב בעיתון, "בין אם בנוגע לעיתוי מצד אחד ובין אם בנוגע לקו ההגנה הישראלי כלפי הדו"ח מצד שני".

 

ממעיטים בחשיבות המשלוח

העיתון ניסה גם להמעיט בחשיבות משלוח הנשק שנתפס אתמול. "למען האמת, נראתה אתמול בישראל תחושת תסכול כלפי סוג הנשק שנתפס, זאת לאחר שבכלי התקשורת שווק כי מדובר בנשק 'איכותי ומפר איזון' אולם התברר כי מדובר בנשק קונבציונלי".

  

אמש האשים שר החוץ הסורי, ואליד אל-מועלם, בלי לנקוב בשמה של ישראל, כי "יש בים

פיראטים מקצועיים שפוגעים במסחר בין סוריה ואיראן". הוא דיבר במסיבת עיתונאים משותפת בטהרן עם עמיתו האיראני, מנושהר מותקי. "הספינה הזאת לא נשאה נשק איראני לסוריה, אלא סחורות. ולא היה עליה ציוד צבאי לייצור נשק בסוריה", אמר.

 

דבריו של מועלם נאמרו בעוד ישראל מציגה לראווה את השלל הרב שנתפס בעשרות המכולות, שהוסוו כמטען סחורות אזרחיות. "כמות אמצעי לחימה שנתפסה היא פי עשרה ואף יותר מהכמות שהייתה בספינה קרין איי", אמר ראש מטה חיל הים, תת-אלוף רני בן-יהודה, שדיבר בנמל אשדוד - לשם הובאה הספינה.

 

בהכנת הידיעה השתתף חנן גרינברג
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
נסראללה. מתנער מהנשק
צילום: AFP
פרנקופ מגיעה לנמל אשדוד
צילום: רויטרס
צילום: אבי רוקח
רקטות שיועדו לחיזבאללה
צילום: אבי רוקח
מומלצים