שתף קטע נבחר
הכי מטוקבקות

  משפחתה מתלהבת ממנו, אבל היא מלאה ספקות

  הוא נראה כמו הבחור הנכון, אבל משהו פשוט לא הסתדר, וכשנפרדו הרגישה הקלה. עכשיו הוא רוצה לנסות שוב. האם זו יכולה להיות הנפש התאומה, או קשר מושלם רק על הנייר?

  שאלה:

  לפני כמה חודשים, עזבתי בחור איתו יצאתי במשך כחצי שנה. חשבנו להתחתן, אבל בסוף זה לא הסתדר. הוא היה נדיב, אכפתי, ולא היה משהו מסוים שלא אהבתי בו. אבל עדיין, לאורך כל התקופה בא יצאנו הייתי מלאת ספקות, ואם לומר את האמת - חשתי הקלה כשזה הסתיים. התגברתי על הקשר בינינו מהר מאוד, ואני בקושי מתגעגעת אליו.

   

  עכשיו, אחרי שעברו כמה חודשים, הוא יצר קשר ורוצה שננסה שוב. המשפחה והחברים שלי דוחפים אותי לחדש את הקשר מפני שהוא היה כזה גבר נפלא ובאמת התאים ממש מצוין למשפחה שלי. אני חוששת שאולי הוא הנשמה התאומה שלי, ואם לא אצא איתו, אפסיד את ההזדמנות הגדולה של חיי. מצד שני, הספקות חונקים אותי. אני לא יודעת מה לעשות.

   

  תשובה:

  תחושת הקלה כשמערכת יחסים מסתיימת היא בדרך כלל סימן שזה לא היה זה. לעתים, נראה שאדם מתאים לנו באופנים רבים. אנחנו קוראות לזה "מתאימים על הנייר". יש לו הרבה תכונות שאת מחפשת, את יכולה להעריך שהוא אדם טוב וחושבת שהוא יכול להיות שותף טוב לחיים, אבל משהו לא מסתדר. אולי לא מרגישים קשר רגשי חזק, אולי משהו באישיות שלו מטריד אותנו, משהו שלא יטריד את הבאה אחרינו, אבל לנו זה לא מתאים. ואולי אנחנו סתם לא מחבבים אותו מספיק. ועדיין, בגלל מעלותיו, אנחנו משקיעים זמן רב ואנרגיה כדי שהקשר יצליח.

   

  אולי היה עוד משהו שיכולנו לעשות

  אתם ממשיכים להיפגש, מקווים שעם הזמן המצב ישתפר, אבל זה לא קורה. כשאנחנו אלה שמסיימים את הקשר יש לנו רגשות אשמה. אנחנו חושבים אולי בכל זאת היה עוד משהו שיכולנו לעשות ותוהים למה לא התרגשנו ממישהו שאמור להיות כל כך מתאים לנו.

   

  כשמערכת היחסים מסתיימת בסופו של דבר, אנחנו בדרך כלל נבוכים ולא מבינים מדוע היא לא הצליחה, חשים רגשות אשמה שפגענו במישהו בלי שהייתה לנו כל כוונה כזו לפגוע וגם מתמלאים בתחושת הקלה שסוף סוף הכל נגמר.

   

  אנחנו יכולות להבין את עניינה של משפחתך ברצון שהקשר ביניכם יצליח, אבל את צריכה להיות כנה עם עצמך: אם תצאי איתו שוב, כששום דבר בו או בחייך לא השתנה באופן משמעותי, צפוי לך שוב תסכול.

   

  את זו שתישארי איתו כל החיים, לא הם

  מה כן יכול לגרום שיהיה שווה לתת לקשר ניסיון נוסף? אם היתה בעיה מסוימת שהיוותה נקודת עיכוב ביניכם, והיא נפתרה, לדוגמה אם הוא עישן, ומבחינתך עישון "שובר עסקה", והוא עמל קשה כדי להיפטר מההרגל. או, אם לא היתה לו הרבה אמביציה, ועכשיו הוא עלה על מסלול של נחישות. במקרים כאלה, נשמע נכון שתשקלי להיפגש איתו שוב.

   

  ייתכן גם שהפרספקטיבה שלך השתנתה. אולי בזמן שעבר בנפרד הגעת להכרה שאת לא זקוקה לזיקוקים שחשבת שתראי, או שהסיבות שבגללן נפרדת ממנו כבר לא מטרידות אותך יותר. אולי עברת תקופה לחוצה בזמנו ולא הנחת לעצמך להיפתח, ועכשיו את מוכנה לעשות את הצעד, או שגילית שאת באמת מחבבת אותו. אם זה המצב, שווה לצאת איתו שוב. ראינו זוגות רבים מצליחים בסיבוב השני, כשמה שעמד בדרכם בפעם הראשונה כבר לא היווה מכשול.

   

  אבל במכתבך אנחנו לא רואות דבר מכל אלה. את אומרת שאת שוקלת להיפגש איתו שוב מפני שהמשפחה שלך לוחצת עלייך ומפני שאת חוששת שתחמיצי את האדם הנכון מהסיבה הלא נכונה. אבל לא סיפרת לנו שאת מתגעגעת אליו, שהחלטת שבאמת אכפת לך ממנו, שמה שהטריד אותך קודם כבר לא רלוונטי ושאת מלאת תקווה מהסיכויים לחדש את מערכת היחסים.

   

  אל תיכנעי ללחץ רק מפני שהמשפחה שלך מחבבת את הבחור. הרי בסופו של דבר, מי שיצטרך להישאר איתו כל החיים זה לא הם, אלא את.

   

  • באדיבות אש התורה - www.aish.co.il - אתר עם חוכמת חיים

   


   

   

  רוזי איינהורן (פסיכותרפיסטית) ושרי צימרמן (עו"ד לענייני משפחה) כותבות יחד ספרים על היכרויות. הן ייסדו את ארגון Jewishdatingandmarriage.com, המסייע לרווקים ורווקות יהודיים.
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  מה יגרום לזה להצליח בסיבוב השני?
  צילום: Jupiter
  הכרויות
  כתבו לנו
  מומלצים