שתף קטע נבחר

הפגנה בארגנטינה: 'פרס רוצח, למחוק את ישראל'

אחרי המחאה הקשה בברזיל, ביקור נשיא המדינה שוב מעורר את הקיצונים. האבטחה על הנשיא תוגברה, אך אלפים יצאו לתהלוכה בבואנוס איירס, החזיקו שלטי שנאה, קראו להשמיד את ישראל וגירשו עיתונאים ישראלים באיומים

נשיא המדינה ממשיך לעמוד מול גל מחאה אנטי-ישראלי קיצוני בדרום אמריקה: אלפי בני אדם התאספו אמש (יום ב') מהכיכר שליד הקונגרס בבירת ארגנטינה לצעדת מחאה ענקית נגד ישראל, על רקע ביקורו של שמעון פרס בבואנוס איירס. בשלטים נראים ילדים הרוגים ופרס מכונה "רוצח".

 

המפגינים מורכבים ממספר קבוצות, חלקן פרו-מוסלמיות מובהקות ואחרות

מארגונים חברתיים שבאו להזדהות עם המחאה. אחד המפגינים אמר ל-ynet: "זו בושה וחרפה שנשיאת המדינה שלנו נפגשה היום עם רוצח הילדים שמעון פרס, צריכים לגרש אותו מהעיר. הגיעו לכאן אלפי אנשים כדי להפגין נגד אירוח של נציג ממשלה אשר כובשת ומדכאת".  

 

גם תמונותיו של ראש הממשלה לשעבר אריאל שרון "כיכבו" בהפגנה. על אחד השלטים נכתבו כמה סיסמאות, בין היתר: "החוצה מארגנטינה הרוצח שמעון פרס!", "יש להשמיד את המדינה הציונית-פאשיסטית ישראל, שוטרת האימפריאליזם האמריקני במזרח התיכון, רוצחי העם הפלסטיני!".


קריקטורה שהופצה בהפגנה (צילום: אמנון מרנדה)

 

המפגינים נשאו גם שלטים של מזכ"ל חיזבאללה חסן נסראללה, המנהיג העליון של איראן עלי חמינאי, וכן דגלים של לבנון. כאשר חשדו כי חלק מהעיתונאים שבמקום ישראלים, גירשו אותם תוך איומים ואיימו לשבור את מצלמתם.

 

הצעדה מתוכננת להסתיים בשגרירות ישראל. הנשיא עצמו לא נמצא בקרבת מקום, ועם זאת קיים חשש בקרב המשלחת הישראלית כי המפגינים ינסו להגיע לאירוע בו אמור הנשיא להשתתף בערב, עם הקהילה היהודית בעיר. ב-ynet פורסם לראשונה כי האבטחה על פרס תתוגבר במהלך הביקור בארגנטינה, בשל החשש מהפגנות נגדו.


"פרס נובל לרוצח". מפגינים בארגנטינה נגד פרס (צילום: אמנון מרנדה) 

 

מוקדם יותר דווקא זכה פרס לקבלת פנים לבבית

מהנשיאה כריסטינה פרננדס דה-קירשנר. בעניין הגרעין האיראני, היא אמנם אמרה לו כי ארגנטינה תומכת "בפיתוח גרעין לצורכי שלום, כפי שאנו עושים בעצמנו", אך לצד זה גם הביעה רצון לקדם את הסכם הסחר החופשי בין ישראל לארגנטינה.

 

דה-קירשנר דיברה גם על תהליך השלום. "ביקרתי ברמאללה. אנחנו מכירים בזכות של הפלסטינים למדינה ובזכות של ישראל לחיות עם גבולות בטוחים. שלום במזרח התיכון זה הכרחי. נעשה הכל כדי לקדם שלום במזרח התיכון ולהביא לשתי מדינות זו לצד זו. אנחנו מחויבים לנושא הזה".


פורסם לראשונה 16/11/2009 22:23

 

בהכנת הידיעה השתתף מיקי שגיא
לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
דגלי נסראללה ולבנון
צילום: אמנון מרנדה
"רוצחי העם הפלסטיני"
צילום: אמנון מרנדה
מומלצים