שתף קטע נבחר

נאמן מבקש מידע מהציבור על המועמדים ליועץ

מי יהיה היועץ המשפטי הבא? תתפלאו לשמוע שגם לכם יש תפקיד בבחירה. שר המשפטים, פרופ' יעקב נאמן, פנה לציבור בבקשה לקבל מידע רלוונטי על המועמדים: "אם יש לכם הערות או טענות מול כל אחד מהמועמדים, אנא הביאו לי מיד. אני אשקול את דעת הציבור"

שר המשפטים, פרופ' יעקב נאמן, פנה הערב (יום א') לציבור הרחב בבקשה לקבל מידע רלוונטי על ארבעת המועמדים לתפקיד היועץ המשפטי לממשלה. בראיון לתוכנית "שש עם עודד בן-עמי" בערוץ 2, אמר השר: "אשקול את היתרונות של כל המועמדים, ואני פונה לציבור - אם יש לכם הערות או טענות מול כל אחד מהמועמדים, אנא הביאו לי מיד. אני אשקול את דעת הציבור".

 

 

"האם זה טלמסר?", נשאל נאמן, ולא נותר חייב: "זה לא טלמסר. זה פשוט כדי שאוכל לדעת אם למישהו מהמועמדים יש

חסרונות מסוימים. אני רוצה לדעת זאת לפני שאני מביא את זה לממשלה".

 

נאמן הבהיר שאין לו בעיה לעבוד עם איש מהמועמדים לתפקיד היועץ: "אם אני עובד עם שרי הממשלה, אני אוכל לעבוד עם כל אדם בעולם". לדבריו, לא יוותר על פיצול סמכויות היועץ המשפטי, גם לאחר הבחירה. "בישראל, המצב יהיה כמו בארצות מקובלות אחרות. המצב היום בלתי מתקבל על הדעת, וזה טעון תיקון ושיפור. לשם כך באתי למשרד המשפטים, אין לי אג'נדה פוליטית... אני נאמן של הציבור, ולא של אף גורם פוליטי בממשלה".

  

לדברי שר המשפטים, עמדתם של המועמדים לתפקיד בנושא פיצול סמכויות היועץ לא תשנה כהוא זה את החלטתו לדבוק בפיצול.

 

היום בצהריים אישרה הממשלה את הצעת שר הביטחון, אהוד ברק, לפיה היועץ המשפטי לממשלה הבא ייבחר מתוך ארבעת המועמדים, שקיבלו שלושה קולות בוועדת האיתור. הארבעה הם: עו"ד יהודה וינשטיין, פרופ' ידידיה שטרן, פרופ' דפנה ברק-ארז ועו"ד צבי אגמון. הממשלה הסמיכה את שר המשפטים, יעקב נאמן, לראיין את הארבעה, ולהמליץ בפני השרים על אחד מהם. אם יחליט נאמן כי אף אחד מהם אינו מתאים, ההחלטה תחזור לממשלה.

 

עוד לפני כן, בישיבת שרי הליכוד, הביעו חלק מהשרים התנגדות להעלאת ארבעה מועמדים בלבד לבחירה. השרה לימור לבנת ביקשה לאפשר למועמדים רבים יותר להתמודד על התפקיד. השר גלעד ארדן מתח ביקורת חריפה על פסילתם של שאר המועמדים, וטען כי "חלק מהפסילות בוועדה היו בגלל שייחסו שיוך כזה או אחר למועמדים שנפסלו".

 

רוצים לפנות לשר המשפטים? חפשו אותו באתר של המשרד

 

 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
שר המשפטים, יעקב נאמן
צילום: דודי ועקנין
מומלצים