שתף קטע נבחר
הכי מטוקבקות
  זירת הקניות
  המלצה: רק בעלי תואר יעסקו ברפואה משלימה
  ועדה מקצועית שמינתה המועצה להשכלה גבוהה ממליצה על שורה של צעדים בדרך למיסוד הרפואה המשלימה בישראל: תואר ראשון ושני ברפואה משלימה, איסור עיסוק לאנשים חסרי תואר, ובחינת יעילותם של ענפים שונים בתחום. המטרה: להגן על הציבור מפני שרלטנים במקצוע. "ידיעות אחרונות" מדווח

  צעד נוסף לקראת הכרה של הממסד הרפואי ברפואה המשלימה: ועדה מקצועית שמינתה המועצה להשכלה גבוהה ממליצה להנהיג לימודים אקדמיים לתואר ראשון ושני ברפואה משלימה. עוד ממליצה הוועדה שאנשים חסרי תואר לא יורשו לעסוק ברפואה משלימה.

   

  ראוי לציין שלפני כשנה קבעה גם ועדה של משרד הבריאות שעל תחום הרפואה המשלימה בישראל לעבור אקדמיזציה מלאה, ושהעוסקים בענפיו השונים יקבלו תואר ראשון.

   

  חברי הוועדה שמינתה המועצה להשכלה גבוהה - פרופ' ירון כהן, פרופ' שמעון גליק, פרופ' יונתן הלוי, פרופ' דינה בן-יהודה וד"ר עופר כספי - מנמקים את המלצתם בצורך להגן על הציבור מפני מה שהגדירו "נביאי שקר" וכן מפני ניצול כלכלי ומפני

   הסיכון שחולים יימנעו מלקבל טיפול רפואי קונוונציונלי חיוני. הוועדה גם ממליצה שהלימודים יתקיימו במוסד אקדמי שקיבל הכרה מהמועצה להשכלה גבוהה.

   

  עם זאת מדגישים חברי הוועדה שאין בהמלצתם כדי להכריע בוויכוח על הבסיס המדעי של הרפואה המשלימה. לכן גם קוראת הוועדה לבחון את יעילותם של ענפי הרפואה המשלימה לסוגיהם (הומיאופתיה, דיקור סיני, נטורופתיה, כירופרקטיקה, הילינג, דמיון מודרך וכו‭('‬ באמצעות כלי המחקר המקובלים של הרפואה הקונוונציונלית.

   

  חשוב גם להדגיש שהמועצה להשכלה גבוהה בראשות שר החינוך גדעון סער עדיין לא החליטה אם לקבל את המלצות הוועדה שהיא עצמה מינתה.

   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  כל התגובות לכתבה "המלצה: רק בעלי תואר יעסקו ברפואה משלימה"
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  שלום דוקטור
  מחשבוני בריאות
  פורומים רפואיים
  מומלצים