שתף קטע נבחר

הצעה: הנחה בחשמל לנכים קשים

שרי הרווחה והתשתיות הקימו ועדה משותפת שתבחן מתן הנחה בתעריפי החשמל לנכים הקשים בישראל, שבעקבות מוגבלותם משתמשים נכים בכמות רבה יותר של חשמל, במיוחד בימי החורף. הרצוג: "זו חובתנו המוסרית"

שרי הרווחה והתשתיות הקימו בימים האחרונים ועדה משותפת שתבחן מתן הנחה בתעריפי החשמל לנכים הקשים בישראל.

 

 

בישראל למעלה מ-170 אלף נכים המקבלים קצבאות מהביטוח הלאומי, בהם עשרות אלפי נכים המוגדרים כ"נכים קשים". בעקבות מוגבלותם משתמשים נכים בכמות רבה יותר של חשמל, במיוחד בימי החורף. בעקבות זאת החליטו שר הרווחה יצחק הרצוג ושר התשתיות עוזי לנדאו, על הקמת ועדה שתבחן תשלום מופחת של הנכים הקשים עבור שימוש בחשמל.

 

בראש הוועדה עומד סגן מנהל מינהל החשמל במשרד התשתיות הלאומיות יורם רונדשטיין, וחברים בה גם נציגים ממשרד התשתיות, ממשרד הרווחה והשירותים החברתיים, מהמוסד לביטוח לאומי ומרשות החשמל. הוועדה תבחן את צירוף הנכים הקשים לקבוצת הזכאים לתשלום מופחת בחשמל, כפי שנקבע על פי חוק החשמל.

 

 

לדברי הרצוג, מדובר בצעד חברתי וצודק שיקל על נכים קשים רבים, שצריכת החשמל שלהם היא לרוב מעל לממוצע בשל מוגבלותם: "זו חובתנו המוסרית לשים כל העת את טובתם של בעלי מוגבלויות לנגד עינינו, ואני סבור שהקמת הוועדה תקל ולו במעט על ציבור הנכים".

לדברי לנדאו, על החברה בישראל לדאוג לחלקים החלשים בה: "אני מקווה שבפעילות הוועדה נוכל להאיר במעט את חייהם של אלו שצריכים את עזרת כולנו".

 

בקרוב תגבש הוועדה את מסקנותיה ותעביר אותן לשרים.

 

הידיעה מתפרסמת היום במוסף "ממון" שב"ידיעות אחרונות"

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
המקצוענים
צילום: דורון גולן
יצחק הרצוג. צעד חברתי
צילום: דורון גולן
מומלצים