שתף קטע נבחר

מיהו מהגר

חברי הכנסת זחאלקה וטיבי חוזרים שוב ושוב על הטענה כי היהודים מהגרים בארץ ישראל. אסף וול מזכיר להם כמה עובדות

צפיתי השבוע בראיון שהעניק ח"כ זחאלקה לדן מרגלית בתוכנית "ערב חדש". זחאלקה, בעודו מפליג בסיפוריו, טען לגבי אהוד ברק כי "הוא שומע מוזיקה קלאסית והוא רצח ילדים, 1400 ילדים..." . סוגיית המוזיקה הקלאסית הטרידה במיוחד את זחאלקה והוא חזר עליה מספר פעמים.

 

אך לא לחידת הסימפוניות להן האזין ברק ברצוני להידרש, גם לא לשאלה המקצועית האם היה ראוי לדן מרגלית להגרר לעימות קולני (שבדיעבד התגלה כנכס הסברתי ראשון במעלה). קצת לפני שיצא, קרא זחאלקה לעבר מרגלית: "מהגר". קריאה זו מצטרפת להתבטאותו של ח"כ הד"ר אחמד טיבי, כי היהודים הם "מהגרים, חלקם פשיסטים".

 

ראוי לציין כי זחאלקה וטיבי אוחזים שניהם בתואר ד"ר. יהיו תחומי התמחותם אשר יהיו, היסטוריה של ארץ ישראל ודאי אינה אחד מהם. שני אנשים אינטיליגנטים שכאלו, אינם יודעים היסטוריה בסיסית של ארץ מושבם. הרי כפר קרע, מקום מגוריו של ד"ר זחאלקה נוסד רק במאה ה-18 תחת כנפי הכיבוש הערבי של ארץ ישראל. לטייבה, ממנה מגיע ד"ר טיבי, הגיעו הערבים רק במאה ה-17 מסעודיה וממצרים ויעידו על כך תושביה ששם משפחתם "מצארוה".

 

האם הם באמת מאמינים כי ה"פלסטינים" שאיש לא שמע את שמם עד המאה ה-20, באמת צמחו מן האדמה? אלו שאפילו לבטא את שמם לכאורה אינם מסוגלים, היות ויש בה פּ' דגושה? אין הם יודעים כי מתחת לכפרים הערביים בגליל נמצאים בתי כנסת מתקופת בית שני? שבסוף המאה ה-19 היו בשטחי ארץ ישראל רק כ-140.000 לא יהודים, (כרבע מהם מהגרים של השנים האחרונות. ראה: ג' פיטרס, מאז ומקדם). והנה מספרם בשנת 1948 עומד על למעלה מפי 10, כמעט רק בשל הגירת ערבים לארץ ישראל.

 

"זה שייח מוניס פה", צעק זחאלקה לפני שעזב את האולפן בתל אביב והוציא את המרצע מהשק. מסתבר שהתיאבון של זחאלקה ושל שולחיו אינו מצטמצם רק ל"שטחים". אבל הכפר "שיח מוניס" עליו יושבת כיום אוניברסיטת ת"א הוקם רק במאה ה-19, בעת כיבושה של ארץ ישראל בידי איברהים פאשה. אירוע זה התרחש כ-2500 שנה לאחר שנכתבה כתובת השילוח בירושלים, באותה העברית בה נכתבות מילים אלו.

 

הנה כי כן, אגדות ה"מהגרים" מופרכות אפילו ביחס לאגדות האחים גרים. מדוע אם כך משקרים חברי כנסת ערבים במצח נחושה אל מול המצלמות? האין הם חוששים כי יוקעו לעיני כל?

 

לא, הם אינם חוששים. הכזבים,

הסילוף והשקר הם אבני יסוד מרכזיים בדיאלקטיקה הערבית. ראשית, משום שהנציגים הערבים קונים באמצעותם פחד ושנאה. המשך ליבוי הקונפליקט מהווה אינטרס חיוני מאוד עבורם. הלא הסיכסוך משמר את מעמדם כח"כים והופך אותם לפופולריים בקרב שולחיהם.

 

בנוסף, ברור להם כי רובם המכריע של היהודים לא יוכלו להשיב לטענת ה"מהגרים". לא משום שהיא ניצחת. אלא מפני שהללו מתעניינים באייפונים ובסדרות ריאליטי ואין להם עוד שום עניין בתולדות עם או ארץ ישראל. עם ישראל רוצה ללמוד מנהל עסקים ולא היסטוריה או מקרא. על כך "בונים" סוחרי הכזבים של התעמולה הערבית ובצדק.

 

אם כך, כמה מילות סיום לח"כ זחאלקה. אנא קרא את דבריו של פרעה מרנפתח, זה המציין את המצאותם של ישראלים בארץ כנען לפני כ-3225 שנה. מכך תוכל להסיק כי מבחינה היסטורית, אתה אורח פה. אין לי בעיה שתשאר ואני עומד על כך שבניגוד ליהודים במדינות ערב, תזכה לשוויון זכויות. אבל קצת רספקט לוותיקים. אתה הרי פסיק קטן בהיסטוריה עברית רצופה בארץ ישראל. לכן, עם כל הכבוד שאין לי למחרחרי מדון כמוך, כדאי שתזכור עניין חשוב. שדמויות היסטוריות כדוד המלך, יהודה המכבי ואפילו בר כוכבא, היו כאן בעלי הבית כשאברהים פשה עוד לא היה אפילו בשא"ש. אז אל תנסה להאכיל אותי לוקשים, זחאלקה. אני אולי מהגר, אבל לא מפגר.

 

חוצמזה

לא מצחיק. די, מיציתם.

 

 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
זחאלקה
צילום: עידו ארז
טיבי
צילום: גיל יוחנן
מומלצים