שתף קטע נבחר

האתר החרדי מאיים: נתבע את הרב המחרים

המנכ"ל החילוני של אתר "בחדרי חרדים" הניח בפני הרב משה מרדכי קארפ, ממובילי המאבק נגד אתרי האינטרנט, תביעת נזיקין בסך מיליון שקל אותה הוא מתכוון להגיש לבית המשפט. משפטנים חרדים: נתבע את האתר על ידיעות פוגעניות

שוברים את הכלים? מנכ"ל אתר האינטרנט "בחדרי חרדים" גיא כהן מאיים להגיש תביעת נזיקין בסך מיליון ש"ח נגד הרב משה מרדכי קארפ, מוביל מאבק הרבנים נגד האתרים החרדים. כהן, שנפגש עם קארפ בסוף השבוע, הניח בפניו מכתב התראה חתום על ידי עורך דין, והזהיר כי כל פעילותו שתימשך בנושא תגרור תביעות נוספות. מדובר במהלך דרמטי בציבור החרדי, שבו לרבנים והדיינים יש "חסינות" מפני תביעות משפטיות על מאבקים אידיאולוגים שהם מנהלים.

  

עם התפוצצות הפרשה בחודש שעבר, החליטו מנהלי "בחדרי חרדים" במהלך מבריק להעביר את האחריות עליו לידיו של גיא כהן, צעיר חילוני, כך שהרבנים והעסקנים ייאלצו מעתה להתמודד מולו בכל ענייני האתר. במוצאי השבת האחרונה הוא נפגש במודיעין עילית עם הרב המקומי משה מרדכי קארפ בניסיון להידבר איתו על אפשרויות שונות להפעלת הפורטל באישור הרבנים, וכשנענה בסירוב הניח בפניו את התביעה. "אם אתה רוצה, קנה ממני את 'בחדרי חרדים' ב-15 מיליון דולר וסגור אותו בעצמך", אמר כהן לרב, "אחרת – הפסק מייד את המאבק בו".

 

לטענתו, ראשי המערכה מסיתים

חברות מסחריות ומשרדי פרסום שלא לבצע עסקאות מול האתר ובכך פוגעים בו כלכלית.

  

בקו החדשות "הקול החרדי" דווח כי קארפ לא נילחץ מהמהלך והשיב למנכ"ל כי הוא מוכן גם לשבת בכלא במסגרת מלחמתו האתרים. "אשרי שנתפסתי על דברי תורה", אמר, "גדולי ישראל בכל הדורות מסרו נפשם והסכימו להיכלא בידי השלטונות בשביל ה'יידישקייט'". במקביל איימו משפטנים חרדים כי יתארגנו לתביעה נגד "בחדרי חרדים" בשם רבים שרואים את עצמם כמי שנפגעו מידיעות שפורסמו בו.

 

גיא כהן סירב להתייחס לידיעה "בגלל רגישות הנושא".

 

כזכור, מעט לפני הכרעת הרבנים עוד הספיק "בחדרי חרדים" לפרסם מאמר כנוע. "מי כמונו יודעים כמה מאמצים הושקעו בשנה האחרונה לשפר את האתר בו אנו נמצאים מבחינה רוחנית", כתבה המערכת, "וכמה שעות של מחשבה הושקעו כדי להביא לגולשים, הנמצאים כאן בכל מקרה, תוכן חדשותי נקי ומסונן". 

 

על פי מאמר המערכת שפורסם אז, נמצא האתר "על פרשת דרכים" וראשיו ניצבים מול "דילמה מוסרית ראשונה במעלה". ראשיו מתחייבים כי בימים הקרובים יקיימו דיונים על התכנים המתפרסמים בו – כולל בפורומים: "נעשה הכל בכדי להתאים את תכני האתר להוראותיהם של גדולי ישראל, שעל ציות מלא להוראותיהם אנו אמונים. לא נשכח את בסיס קיומנו כציבור החרד לדבר ה', הלא הוא הציות העיוור לדברי גדולי ישראל".

 

 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: ויז'ואל/פוטוס AFP
אילוסטרציה
צילום: ויז'ואל/פוטוס AFP
מומלצים