שתף קטע נבחר

לשכת ברק: למרות האיום, מתנהלים כרגיל

שר הביטחון נראה מוקף מאבטחים באירוע באוניברסיטת תל-אביב, אבל בלשכתו מבהירים שלמרות האיומים "אין כל שינוי בהתנהלות ובלוח הזמנים"

אמש (יום ד') הגיע שר הביטחון, אהוד ברק, לאירוע של המועדון העסקי-אקדמי של אוניברסיטת תל-אביב מוקף במספר מאבטחים צמודים. האבטחה עליו הוגברה מאוד על רקע הקפאת הבנייה בהתנחלויות, והאיומים שקיבל מאז. בלשכתו מבהירים הלילה כי למרות האיומים, "אין כל שינוי בהתנהלות ובלוח הזמנים של שר הביטחון".


מוקף מאבטחים מכל עבר, אמש (צילום: AP) 

 

פעילות האבטחה המוגברת מזה יותר משבועיים, הייתה בולטת יותר, לאחר קבלת מכתב האיום האחרון שמוען לשר הביטחון. בפתח לשכתו של ברק בקומת הממשלה בכנסת, נצבו אתמול שני מאבטחים חמושים, שמנעו כניסת זרים. מאבטחים אלה, נוסף לאחרים שהיו פזורים הן בתוך הלשכה והן מחוצה לה, בחנו בקפדנות את הנכנסים והיוצאים. סידורי ביטחון ננקטו גם סביב האירוע שבו השתתף ברק מאוחר יותר.  

  

עם זאת, שר הביטחון ברק ממשיך להתנהל ולקיים את לוח הזמנים שלו כמתוכנן, הן בכנסת והן בסיוריו ובביקוריו האזרחיים. מלשכתו נמסר כאמור שאין כל מגבלות אבטחה המוטלות על ברק בעקבות האיומים האחרונים והוא ימשיך לקיים את סיוריו וביקוריו כמתוכנן.

 

שר הביטחון התייחס אמש לראשונה למכתב האיום שנשלח ללשכתו על רקע הקפאת הבנייה בהתנחלויות והבהיר כי אינו מפחד מאיש. ברק, שהשתתף באירוע של המועדון העסקי–אקדמי של אוניברסיטת תל-אביב, אמר כי המכתב "לא מייצג את האנשים ביהודה ושומרון, עליהם הטלנו את ההקפאה". לדבריו, "המרות של הממשלה על האזרחים זו אבן יסוד של הדמוקרטיה. מכתב או לא, אני לא דורך על זבוב כשלא צריך, ולא מפחד מאף אחד".

 

מאידך, יו"ר סיעת האיחוד הלאומי, חבר הכנסת יעקב (כצל'ה) כץ, טען אמש כי מאחורי האיומים

על שר הביטחון עומד השב"כ, אשר מבקש "להשחיר" את ציבור המתנחלים. "השב"כ מייצר אנשים", אמר בשיחה עם ערוץ הכנסת, "מוציאים מכתבים מפוברקים כדי להשחיר את הציבור". חברו לסיעה, ח"כ מיכאל בן ארי, הציע לבדוק את הצוות של שר הביטחון, "שמנסה להציל את המציאות הפוליטית המאוד עגומה של אהוד ברק".

 

במכתב האיום שנשלח לשר הביטחון, נכתב: "מר אהוד ברק, אם אתה חושב להרוס את ההתיישבות ביו"ש אתה טועה. אני ארצח אותך עוד לפני כן ואם לא אצליח - אז אחרי שתגמור להיות שר וכשלא יהיו לך שומרי ראש". המאיים הוסיף: "היזהר, אני אפגע בך או בילדיך ובכל היקר לך".

 

בהכנת הידיעה השתתפו אטילה שומפלבי ואמנון מרנדה
לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
שר הביטחון עם מאבטחיו
צילום: AP
מומלצים