שתף קטע נבחר

יעקב כץ: האיומים על ברק - עבודה של השב"כ

חבר הכנסת התראיין לערוץ הכנסת וטען כי השב"כ עומד מאחורי המכתב שנשלח לברק: "הריטואל הזה עובד כשרוצים לעשות פשע נגד העם היהודי". ח"כ בן ארי הציע לבדוק את צוות השר, "שמנסה להציל את המציאות הפוליטית המאוד עגומה של ברק"

מי עומד מאחורי מכתב האיום  שקיבל שר הביטחון אהוד ברק? אם תשאלו את חבר הכנסת יעקב (כצל'ה) כץ, מדובר בשב"כ ובמשרד הביטחון, שמבקשים "להשחיר" את ציבור המתנחלים ולהציל את מעמדו הפוליטי של השר. הדברים נאמרו בראיון לערוץ הכנסת.

 

"משרד הביטחון בתיאום עם השב"כ הישראלי, המחלקה היהודית, מחזיקים שמפניות כמו אבישי רביב", אמר כץ בשיחה עם ערוץ הכנסת, לאחר שנשאל על רצינותם של האיומים על שר הביטחון. לדברי כץ, "אבישי רביב היה שב"כניק, טייטל שנתפס עכשיו עבד בשב"כ. הוא לא למד בישיבת בית-אל, או בישיבת אור עציון. השב"כ מייצר אנשים. מוציאים מכתבים מפוברקים כדי להשחיר את הציבור". 

 

באדיבות ערוץ הכנסת
 

"בדרך כלל הריטואל הזה עובד כשרוצים לעשות פשע נגד העם היהודי כמו לגרש יהודים, להפעיל צבא", המשיך כץ, "הם דואגים שאנשים מהחבר'ה שלהם בשטח, כמו אבישי רביב, כמו יגאל עמיר שהיה בקשר עם אבישי רביב - זה עבודה של השב"כ הישראלי שעניינו באופן שיטתי להשחיר את פני הציבור. אבל זה לא יעזור לשב"כ ולא למחלקה היהודית ולא לשמפניות שמצויות בשטח בהמוניהם כי הם משלמים להם כסף". 

 

על הקפאת הבנייה בהתנחלויות אמר כץ: "זה לא יעזור להם, כי נמשיך להוליד ילדים, נמשיך לחנך, נמשיך לבנות ולמרות השב"כניקים והשמפניות ששתולים בשטח ששולחים מכתבים לשר הבטחון מכתבים עצמאיים אנחנו נעבור גם את התקופה הזאת". כשנשאל אם ייתכן שישנם עשבים שוטים בציבור המתנחלים, השיב חבר הכנסת: "לא. כי במאה אחוז מהמקרים שהיו עד היום כולם היו אנשי שב"כ: אבישי רביב, יגאל עמיר היה איש שמקושר לאבישי רביב, איש שב"כ, טייטל היה איש שב"כ ולכן אני אומר שכל העשבים השוטים - אנחנו יודעים שכולם זה בד"כ אנשי שב"כ שפועלים בשטח".

 

"לחקור היטב את הצוות של ברק" 

כשהזכירו לו שראש הממשלה יצחק רבין נרצח על רקע ההתנגדות למדיניותו, אמר כץ: "אז אמרתי גם ראש הממשלה נרצח על-ידי תעמולה של איש השב"כ אבישי רביב, שהיה התוקף הגדול ביותר בתעמולה נגד רבין. הוא היה האיש שהוציא את המודעות הכי קשות ויגאל עמיר הרוצח היה בקשר איתו ולא איתי", הוא הוסיף כי כשיגיע הוא לכסא ראש הממשלה, המחלקה היהודית בשב"כ "תתבטל באותו היום. הבעיה שלנו היא לא עם היהודים, הבעיה שלנו היא עם ערבים".

 

חבר הכנסת מיכאל בן-ארי הציע במהלך שיחה עם ערוץ הכנסת כי

"מי שבודק את העניין של האיומים שיחקור היטב היטב את הצוות של ברק שמנסה להציל את המציאות הפוליטית המאוד עגומה של אהוד ברק", אמר חבר הכנסת, "מפלגה מפורקת ומסוכסכת, אדם שיום יום רודף אותו הסיפורים האמיתיים. הפיליפינית, הכרטיסים המשודרגים, המניות, הילדות וכל הסיפורים... והנה מי יציל אותנו? הכה בימין! ספר שמאיימים עליך! ואז יצילו אותך פוליטית".

 

בן ארי לא החמיץ הזדמנות לעקוץ את שר הביטחון על רקע פרשת העוזרת הפיליפינית ואמר: "אני מציע אולי שיוציא שהפיליפינית שלו קיבלה איום ואז כולנו נהיה מוטרדים. בכלל, הוא משדרג את עצמו. הוא כבר בדרגה של רבין. מאיימים עליו כמו על רבין. ממש רחמנות. רחמנות על אהוד ברק. חבל שכל הספינים האלה יעלו למשלם המסים בעוד אבטחה מופרכת וחסרת צורך".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
כץ. "לא יעזור לשמפניות"
צילום: גיל יוחנן
בן ארי. "רחמנות על אהוד ברק"
צילום: דודי ועקנין
"משדרג את עצמו". השר ברק
צילום: רועי עידן
מומלצים