שתף קטע נבחר

ארה"ב: "מחבל חג המולד" כפר באישומים נגדו

הצעיר שמואשם בניסיון לפוצץ מטוס השיב בשקט ובנימוס לשאלות השופט. בחוץ התגודדו כמה מפגינים שנשאו שלטים שעליהם נכתב "האיסלאם מתנגד לטרור" ו"לא בשם האיסלאם"

עומר פארוק עבד אל-מוטלב, הצעיר הניגרי שניסה לפוצץ בחג המולד את מטוס "נורת'ווסט" בטיסה מאמסטרדם לדטרויט, כפר הערב (יום ו') בבית משפט פדרלי בדטרויט באישומים נגדו.

 

אל-מוטלב, שהשיב בשקט ובנימוס לשאלותיו של השופט מרק רנדון במהלך הדיון, הואשם בשישה סעיפים, כולל ניסיון רצח וניסיון לשימוש ב"נשק להשמדה המונית" על מנת לפוצץ מטוס שנשא 289 בני אדם נוספים.

 

מחוץ לבית המשפט הפגינו כעשרה בני אדם, שנשאו שלטים שעליהם נכתב "האיסלאם מתנגד לטרור" ו"לא בשם האיסלאם".

 

נשיא ארצות הברית, ברק אובמה, קיבל ביום חמישי אחריות מלאה לכשלים הביטחוניים שאיפשרו לאל-מוטלב לעלות על המטוס בהולנד, והורה על רפורמות שמטרתן לסכל נסיונות דומים בעתיד.

 

אל-מוטלב, חבר בזרוע התימנית של אל-קאעידה, ניסה להדליק חומרי נפץ שהוסתרו בבגדיו

בזמן שהמטוס התכונן לנחיתה, אבל הוכנע על-ידי נוסעים אחרים במטוס. 

 

השימוע שנערך לו היום, אשר ארך כמה דקות בלבד, סלל את הדרך למשפט. מומחים למשפט אומרים כי לתביעה לא צפויה בעיה להביא להרשעתו בגלל הראיות הרבות נגדו, ביניהן הפציעות שספג. "זה היה במקום סגור, באוויר, עם הרבה עדים", הסביר לארי דאבין, מרצה למשפטים מאוניברסיטת דטרויט מרסי.

 

המשטרה סגרה את הרחוב שבו נמצא בית המשפט והגבילה את מספר הצופים לפחות מ-80 עדי ראייה ועיתונאים. שלושה כלבים שאומנו להריח חומר נפץ בדקו את הנוכחים.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
מומלצים