שתף קטע נבחר

"יום מעשים טובים" החמישי יוצא לדרך

ביום שלישי ה-5 לאפריל אנחנו מזמינים אתכם לעצור לרגע את שגרת חייכם - ולהצטרף אלינו ל"יום מעשים טובים" החמישי. במהלך היום, שמובילה עמותת "רוח טובה" ביוזמת שרי אריסון, תוכלו להתנדב בקבוצות או כיחידים, במסגרת חברתית הקרובה ללבכם ובאזור מגוריכם. אז מה יהיה המעשה הטוב שלכם?

ארבע השנים שחלפו מאז "יום מעשים טובים" הראשון, רבבות המשתתפים ואינספור המעשים הטובים - הפכו את היום למסורת ישראלית. מסורת שבמסגרתה עשרות אלפי אנשים עוצרים לרגע את שגרת יומם כדי לעזור לאחר, ומתנדבים באחת מתוך מאות מסגרות חברתיות בכל רחבי הארץ. מסורת שכולה מוקדשת לעשייה למען החברה הישראלית, ואשתקד הניבה תרומה כוללת של כ-245,000 שעות התנדבות. 

 

 

עמותת "רוח טובה", המובילה את "יום מעשים טובים", קיימה אותו לראשונה בחודש מאי 2007. ביום זה השתתפו כ-7,000 אנשים שלקחו חלק בפעילויות התנדבותיות במגוון תחומים. בשנתו השנייה מניין המשתתפים עלה לכ-12,000 איש, שהתייצבו ב-500 פרויקטים התנדבותיים בכל רחבי הארץ. בשנה השלישית יצאו 20,000 משתתפים לפעילות בכ-600 פרויקטים, ואילו בשנה שעברה הגיע מספר המתנדבים ל-70,000 בני אדם שהוציאו לפועל 1,000 פרויקטים והפיצו את בשורת ההתנדבות, התרומה והמעשים הטובים לכל פינה בישראל. השנה חוזים אנשי "רוח טובה" השתתפות של למעלה מ-100,000 איש ב"יום המעשים הטובים" הגדול ביותר אי פעם. לא תצטרפו?!

 

כך נראה "יום מעשים טובים" הרביעי: 

 

גם ב"יום מעשים טובים" החמישי, שיתקיים השנה ביום שלישי ה-5 לאפריל, כל אחד ואחת מכם מוזמן לקחת חלק בעשייה משותפת למען הזולת והסביבה. תוכלו לעזור בצביעת מועדוניות לילדים, להשתתף בהפעלות והרצאות לבני נוער בסיכון החיים בפנימיות והוסטלים, להיפגש עם קשישים, לקחת חלק בימי ספורט לאנשים המתמודדים עם מוגבלות נפשית או גופנית, להקריא לעולים חדשים או לארוז מזון שיחולק למשפחות מעוטות יכולת. צוות "רוח טובה" יסייע לכם למצוא מסגרת חברתית הקרובה ללבכם בה תוכלו להתנדב במהלך היום - באופן עצמאי או בחברת האנשים עימם אתם עובדים.

 

אל רבבות המתנדבים הישראלים שישתתפו ב"יום מעשים טובים" החמישי, יצטרפו השנה גם מתנדבים ברחבי העולם. אלה יקחו חלק בפעילויות שאותן יקיימו

השותפים למיזם - ארגון הסטודנטים היהודי "הלל"  ותנועת הצופים העבריים העולמית - במוקדים שונים בעולם.

 

את "יום מעשים טובים" יזמה ומובילה שרי אריסון, יו"ר קבוצת אריסון, והוא מתקיים בתמיכת הקרן המשפחתית על-שם תד אריסון ובנק הפועלים. "הפרויקט התחיל במחשבה על האפשרות והזכות שניתנה לנו לעשות מעשה טוב בין אדם לחברו ובין אדם לקהילתו", אומרת אריסון. "מעשה טוב הוא כל דבר קטן כגדול שגורם לנו לתת, ולאחר להרגיש טוב בזכותו. אפילו חיוך של אדם אל אדם". לדברי רפי אלול, יו"ר "רוח טובה", "משנה לשנה מצטרפים ליוזמה יותר ויותר אנשים, קבוצות, חברות וארגונים שרוצים ליצור שינוי עבור הזולת. זוהי המהות של היום: הרצון להיות שם למען האחר".  


 

 

 • אם אתם מעוניינים להירשם להתנדבות במשך כל השנה, בכל מסגרת שתבחרו, אתם מוזמנים לפנות לעמותת "רוח טובה"  בטלפון: 1700-505-202.

    • פורסם לראשונה 11/01/2010 18:00

   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  רוח טובה
  יד שרה
  כיתבו לנו
  מומלצים