שתף קטע נבחר

פרויקט חדש: רבני צהר יקדמו "חקיקה יהודית"

במסגרת המיזם "צהר לחקיקה" יחבר הארגון בין הצעות חוק לערכים יהודיים ובנוסף, יעניק יעוץ לח"כים המבקשים להוסיף מבט יהודי לעבודתם. הרבנים מדגישים: "לא מדובר בחקיקה דתית, אלא בהתאמת חוקים מכל תחומי החיים לערכי היהדות"

חקיקה דתית – OUT, עכשיו זמן החקיקה היהודית: כמעט 15 שנה לאחר שהוקם ארגון צהר, עולים רבניו למשכן הכנסת בירושלים כדי לנסות להשפיע גם משם על זהותם של המדינה ותושביה. בימים אלה הם משיקים פרויקט חדש שמטרתו להעשיר את השיח הציבורי ואת החקיקה במדינת ישראל ברוח היהדות ולקדם חוקים המממשים את ערכיה.

  

במסגרת המיזם – "צהר לחקיקה" שמו – ייזום הארגון הצעות חוק בתחום החינוך, איכות הסביבה, החברה, המשפחה והאתיקה, ויחברם לערכים יהודיים. כן יעניקו הרבנים ייעוץ לחברי כנסת המבקשים להציג את "המבט היהודי" בעבודתם, יספקו להם ניירות עמדה ומחקרים ויערכו כנסים לליבון נושאים שעל סדר היום. את הפרוייקט מנהל הרב אוריאל גנזל מרבבה וייטלו בו חלק רבנים נוספים בארגון.

  

בהנהלת צהר מציינים כי מדובר במהלך נוסף לטיפוח הזהות היהודית

של מדינת ישראל מתוך הידברות וחיפוש אחר מרכיבי זהות משותפים בחברה הישראלית. הודגש כי הפרוייקט אינו מפלגתי וצפוי לשרת חברי כנסת ממפלגות שונות.

 

כוונת הרבנים לפעול בתחום החקיקה נחשפה לראשונה ב-ynet לפני כשנה, אך המהלך נדחה בשל הבחירות שהתקיימו אז. אחד מיוזמיו הסביר: "האמת היא שבמצב נורמלי צריכה לעשות את זה הרבנות הראשית לישראל, שאמורה לתרום לקידום יהדותה של המדינה, אבל זה לא קורה. בגלל הוואקום שנוצר אנחנו נאלצים לפעול גם בכנסת". הוא הדגיש כי אין מדובר בחקיקה דתית אלא בהתאמת חוקים שעוסקים בתחומים שונים לערכי היהדות.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צהר. מיזם חדש
צילום: גיל יוחנן
מומלצים