שתף קטע נבחר

כרמית תובעת את עלית: "הכשילה כניסת קדבורי"

טוענת כי עלית ניצלה את כוחה המונופוליסטי כדי למנוע כניסת מוצרים מתחרים לשוק הישראלי, ותובעת ממנה 22 מיליון שקל: "בסדרה של פעולות אגרסיביות, הכשילה חברת עלית את כניסת המתחרה לשוק, תוך הפרת דיני ההגבלים העסקיים ושימוש לרעה במעמדה המונופוליסטי"

חברת הממתקים כרמית הגישה לבית המשפט המחוזי מחוז מרכז תביעה של כ-22 מיליון שקל נגד חברת שטראוס עלית וכן נגד מנכ"ל עלית לשעבר, גיורא בר-דעה. כרמית טוענת כי עלית ניצלה את כוחה המונופוליסטי כדי למנוע כניסת מוצרים מתחרים לשוק הישראלי.

 

 

בכתב התביעה, שהוגש על ידי עו"ד זוהר לנדה ורמי קסלר ממשרד ברנע ושות', נטען כי בתחילת שנות ה-2000, מונתה כרמית לשמש כנציגתה הבלעדית בישראל של חברת הממתקים קדבורי והשקיעה משאבים רבים, בהיקף של מיליוני שקלים לצורך החדרת המוצרים לשוק. כרמית טוענת כי "בסדרה של פעולות אגרסיביות, הכשילה חברת עלית את כניסת המתחרה לשוק, תוך הפרת דיני ההגבלים העסקיים ושימוש לרעה במעמדה המונופוליסטי".

 

לטענת כרמית, "בעקבות הכישלון המהדהד, פרי מעשיה ומחדליה של עלית ונושאי המשרה מטעמה החליטה קדבורי לנתק את יחסיה עם חברת כרמית, ולחדול מהניסיון להחדיר את מוצריה בארץ."

 

טרם הוגש כתב הגנה.  

 

הכתבה התפרסמה הבוקר במוסף "ממון" שב"ידיעות אחרונות"

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
המקצוענים
שוקולד של קדבורי. "כישלון מהדהד"
צילום: איי אף פי
מומלצים