שתף קטע נבחר
הכי מטוקבקות
  זירת הקניות

  הבורסה נסגרה בעליות. התל-טק הוסיף 3.31%

  ת"א 25 עלה ב-0.68%, ת"א 100 עלה ב-0.88% ומדד נדל"ן עלה ב-2.16%. הדולר ירד ב-0.75% ושערו היציג נקבע על 3.707 שקלים

  המסחר בתל אביב הסתיים היום (ג') בעליות על רקע מגמה חיובית בבורסות אסיה וארה"ב. 

   

  מדד ת"א 25 עלה ב-0.68% לרמה של 1,130.80 נקודות, מדד ת"א 100 עלה ב-0.88% לרמה של 1,068.93 נקודות. מדד התל-טק עלה ב-3.31% לרמה של 243.58 נקודות ומדד נדל"ן עלה ב-2.16% לרמה של 308.59 נקודות.

   

  סגורסגור

  שליחה לחבר

   הקלידו את הקוד המוצג
  תמונה חדשה

  שלח
  הסרטון נשלח לחברך

  סגורסגור

  הטמעת הסרטון באתר שלך

   קוד להטמעה:

  המסחר במטבע חוץ ננעל היום בירידות שערים: הדולר ירד ב-0.75% ושערו היציג נקבע על 3.707 שקלים. האירו ירד ב-0.34% ושערו היציג נקבע על 5.173 שקלים.

   

  מלבד נתוני המאקרו והבורסות המשקיעים המוסדיים יחכו לקבל חדשות נוספות לגבי המעצר של שני סוחרים שעבדו בניהול הנוסטרו (הכספים של בית ההשקעות) של פסגות. אתמול הגיע צוות חוקרים של רשות ניירות ערך למשרדי פסגות והחרים מסמכים. גורמים המקורבים לרשות סיפרו ל"כלכליסט" על השיטה בה פעלו השניים על פי החשד: "הם היו מוכרים באופן שיטתי כמויות גדולות במשך היום ובערב היו מעלים את השער בחזרה כדי לשפר את היום שלמחרת". 

   

  אתמול בשקט בשקט, מבלי שאף אחד מהחוסכים שם לב, הטילו חברות הביטוח ובתי ההשקעות פצצה בשוק. בהתאם לדרישות משרד האוצר, פרסמו הגופים המוסדיים באתרי האינטרנט את מדיניות ההשקעה שלהם לשנת 2010. מכיוון שגופים אלה מנהלים יחד כספי ציבור בהיקף של מאות מיליארדי שקלים, לאסטרטגיית ההשקעה שלהם יש השפעה דרמטית על האופן שבו שוק ההון הישראלי ייראה בשנה הקרובה.  

   

  אולם, המוסדיים לא פראיירים. האוצר מאפשר להם להציג את מדיניות ההשקעה הצפויה עם סטייה של כ־6% לקצה אחד או אחר. משכך, רוב הגופים פשוט לקחו את תמהיל ההשקעות הנוכחי שלהם, הכפיפו אותו לטווח הסטייה וסגרו עניין. לדוגמה, כלל ביטוח שנכון לסוף 2009 החזיקה חשיפה של 33.8% למניות בתיק ביטוחי המנהלים שלה, קבעה שיעור חשיפה צפוי של 33% ל־2010 תוך הקצאת טווח של 27%-39% - או במילים אחרות, כר רחב המאפשר גמישות. לכך יש להוסיף גם את העובדה שהאוצר מאפשר למוסדיים לשנות מדיניות במהלך השנה, ורק דורש מהם לעדכן את החוסכים בשינויים.

   

  אתמול בכנס הרצליה אמר נגיד בנק ישראל לשעבר ויו"ר ג'יי.פי מורגן אינטרנשיונל יעקב פרנקל כי "אם בעוד שנה לא נראה בעולם ריביות ברמה גבוהה יותר מהיום - סימן שהכלכלה העולמית בצרה". לדבריו, "אם יבוא אדם שלא מכיר את הרקע ורואה מה קרה לשוקי המניות בשנים האחרונות, הוא רואה שעד לפני כשנה היתה התרסקות ומאז החלה התאוששות. אחד הדברים שהכרחי לשווקים פיננסיים הוא שזהו המנגנון שדרכו נטיות של משקיעים שונים ליטול סיכון על עצמם יכולות להתבטא. כאשר ישנה תקופה של משבר ופחד, המשקיעים יוצאים החוצה מהמגרש ולזה קוראים 'התיאבון לנטילת סיכון'. כשהתיאבון הזה יורד מתחת לרמה המינימלית ישנו שיתוק בשוקי הכספים. מה שאנחנו רואים כאן הוא שהתיאבון לסיכון מראה עלייה חזרה ולכאורה הכל טוב. ישנו חשש היום שהדברים על פני השטח נראים טוב מדי מכדי לתת את התיאבון לשינויים הנדרשים.

   

  אמש בוול סטריט המדדים המובילים פתחו חודש פברואר בעליות שערים של 1%-1.4%. זאת על רקע התאוששות בשוק הסחורות שדחף את מניות חומרי הגלם והאנרגיה לצד דיווחי מאקרו מעודדים על ההכנסה, הצריכה והייצור. במוקד העניינים עמד הנשיא אובמה שחשף תקציב בגובה 3.8 טריליון דולר, הכולל קיצוץ במסים ותמריצים שונים למגזר הפרטי כמו גם הציבורי. הסכום הכולל שאמור להגיע מקיצוץ במסים עומד על 33 מיליארד דולר. בבורסות אסיה נרשמות עליות שערים. 

   

  מניות במרכז

  אורמת ואבוג'ן הודיעו אתמול על הפסקת פיתוח הפיתוח המשותף לביו-דיזל. אבוג'ן מציגה אמרה כי היא מתכוונת להמשיך כמתוכנן בפעילות בפיתוח עצמאי ואורמת הודיעה לאחר מכן הודעה דומה. מקורב לאורמת מסר ל"כלכליסט" כי "מבחינת הקצאת ההשקעה בצמח בודד אחד לאור התמורות בתחום הביודיזל נראת לאורמת כלא ראויה הן מבחינת מחקר ופיתוח והן מבחינת השקעה הוא אינו נכון אסטרטגית".  מניית אורמת עלתה ב-0.19% ומניית אבוג'ן ירדה ב-0.53%.

    

  אתמול צנחו מניות הגז בשיעור של 6%-12% בהובלת מניית מודיעין, שבין בעלי מניותיה נמצאים צחי סולטן ונוחי דנקנר. גבעות מתכננת לכנס אסיפת בעלי מניות לשם אישור דו"ח הצעת תשקיף מדף לגיוס 23 מיליון שקל. היום עלתה מניית גבעות ב-5.26%.

   

  משקיע פרטי המחזיק ב-853 אגרות חוב סדרה א' של חברת התקשורת פרטנר הגיש אתמול לשופטת בית המשפט המחוזי בתל אביב ורדה אלשיך בקשה למתן צו המורה לחברה לחשוף את ההסכם המפורט בין פרטנר לבין הבנקים, לחשוף מסמכים שפרטנר סיפקה לארנסט אנד יאנג לצורך הכנת חוות דעת שתמכה בהפחתת ההון חלוקת הדיבידנד החריג בהיקף של 1.4 מיליארד שקל וכן מידע נוסף הנוגע להסכמי המימון של החברה עם המערכת הבנקאית. מניית פרטנר עלתה ב-0.74%.

   

  סרגון דיווחה אמש על דוחותיה הכספיים לרבעון הרביעי של 2009. הכנסות החברה הסתכמו ב-53.4 מיליון דולר והרווח הנקי על בסיס Non-GAAP עמד על 3.4 מיליון דולר. מנכ"ל החברה עירא פלטי העלה תחזיות ואמר כי "סרגון צופה שההכנסות לשנת 2010 יהיו גבוהות ב-30%-35%, בהשוואה להכנסות שנת 2009". מניית סרגון עלתה ב-7.96%.


  פורסם לראשונה 02/02/2010 09:37

   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  הבורסה לניירות ערך בתל אביב
  צילום: דנה קופל
  מומלצים