שתף קטע נבחר
הכי מטוקבקות
  זירת הקניות
  ביג מאמא לא שילמה שעות נוספות ונקנסה
  פקחי התמ"ת מצאו כי המסעדה העסיקה עובדים בשעות נוספות בלא היתר ולא לשלם להם תוספת שכר כפי שמחייב החוק. בית הדין לעבודה הגיע עם מנהלת המסעדה להסדר טיעון והטיל על המסעדה והמנהלת קנסות בהיקף כולל של 151 אלף שקלים

  בית המשפט המחוזי בתל אביב הטיל קנסות בסך כולל של 151 אלף שקל על מסעדת ביג מאמא ברחוב הנציב בעיר בגין עבירות רבות ושונות על חוקי העבודה, ובעיקר על שעות עבודה ומנוחה.    

   

   

  שופטת בית הדין, אורלי סלע, הרשיעה בעבירות גם את המסעדה וגם את דינה דימנטינה קוינטר - שלפי כתב האישום שימשה כמנהלת שלה, ולפי פרסומים שונים - היא הבעלים. השופטת קבעה כי המסעדה העסיקה עובדים ביום המנוחה השביעי שלהם ובשעות נוספות בלא לשלם להם את התשלום המיוחד המגיע להם על פי חוק.

   

  בנוסף, קבעה השופטת כי המסעדה העסיקה עובדים בשעות נוספות בלא ההיתר הנדרש ממשרד התמ"ת כדי להעסיק עובדים יותר מ-15 שעות נוספות בשבוע.

   

  השופטת הטילה על המסעדה קנס של 121,260 שקל ועל קווינטר קנס אישי של 10,000 שקל, לאחר שהיא הודתה בכל העבירות שיוחסו לה ולמסעדה במסגרת הסדר טיעון.

   

  בנוסף, הטילו פקחי התמ"ת על המסעדה קנסות מינהליים בסך של 20,300 שקל. זאת, לאחר שהפקחים מצאו כי המסעדה לא הודיעה לעובדים כדין על תנאי עבודתם, לא כתבה להם אישור בכתב על תחילת העסקתם וסיומה ולא תלתה במסעדה מודעה בדבר עיקרי זכויות עובדים לפי חוק שכר מינימום, כפי שמחייב החוק.

   

  לפקחי התמ"ת יש סמכות להטיל קנסות מינהליים - קנסות המוטלים על עבריינים הנתפסים "על חם", בדומה לדו"חות חנייה, אף שהם מפעילים את סמכותם לעתים נדירות למדי. בית הדין אישר את הקנסות רטרואקטיבית.

   

  "גובה הקנסות מבטא את חומרת המעשים והפגיעה שנעשתה בחלק מעובדי המסעדה", אומרת התובעת הראשית של התמ"ת, עו"ד תמר פינקוס, "הקנסות נועדו, בין השאר, למנוע הישנות של עבירות דומות על ידי הנאשמים או על ידי מעסיקים נוספים. עבירות על חוקי עבודה סוציאליים נתפסות כיום על ידי בתי הדין, בצדק, כעבירות חמורות מאוד המסבות נזקים קשים לציבור העובדים ולמשק בכללותו. על ציבור המעסיקים להיות מודע לעובדה שהפרת חוקי עבודה עשויה לגרום להטלת קנסות כבדים ועונשים נוספים הקבועים בחוק".

   

  בביג מאמא סירבו להגיב לידיעה.


  פורסם לראשונה 08/02/2010 15:22

   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  מומלצים