שתף קטע נבחר
הכי מטוקבקות
  זירת הקניות

  מוטי זיסר ייקנס על העסקה לא חוקית של עובד זר

  יחידת עוז איתרה עובד בניין שהוסב לעבוד במשק בביתו של זיסר. הוא צפוי לשלם קנס זניח ביחס למשאביו - בין 5,000 ל-20 אלף שקל

  איש העסקים מוטי זיסר ביצע "הסבה מקצועית" לעובד זר ונקנס. בפשיטה של יחידת עוז של משרד הפנים אותר עובד זר שהיה מיועד לעבודה בבניין, עובד במשק בית בביתו של זיסר. משרד התמ"ת החליט להטיל קנס מנהלי על זיסר.

   

   

  "מתשאול שנערך בתמ"ת עולה כי מדובר בעובד מסין, שנמצא בישראל כבר שנתיים ועבד בעבר בחברת נרקיסים, שהעניקה שירותים לאחת מהחברות שבשליטתו של זיסר", סיפר ל-ynet ישראל לנקרי, ראש הצוות ביחידת עוז, שביצע את החקירה. "עולה כי העובד היה בעל אשרה לעבוד בבניין אך בחמשת החודשים האחרונים הוא עבר לביתו של זיסר ועסק שם במשק בית, בלא שהיה לזיסר היתר להעסיקו בכך".

   

  זיסר הוא יו"ר חברת מרכזי שליטה, הינו בעל השליטה בחברת אלביט הדמיה ואירופה ישראל, בנה קניונים במזרח אירופה ועשה את שמו בעסקאות נדל"ן שונות. אלביט הדמיה היא בעלת הזיכיון לשיווק מוצרי גאפ בישראל.

   

  יצויין כי לחוקרי התמ"ת ומשרד הפנים יש הסמכות להטיל קנסות מנהליים, היכולים להינתן ללא משפט במקרה של עבירות שנתפסות "על חם". במשרד התמ"ת יחליטו בזמן הקרוב על גובה הקנס והוא ינוע בין 5,000 ל-20 אלף שקל. כאמור, מדובר בסכום זניח עבור איש עסקים שכזה.

   

  במשרד הפנים מדגישים כי העובד הסיני לא גורש, כיוון שההסבתו המקצועית לא הייתה באשמתו. את תגובתו של מוטי זיסר לא ניתן היה להשיג.


  פורסם לראשונה 04/02/2010 19:51

   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  מומלצים