שתף קטע נבחר

לדור החליט: עו"ד אורי קורב ייצא ל"חופשה קצרה"

ל-ynet נודע כי בפגישה שקיים פרקליט המדינה עם מנכ"ל משרד המשפטים ונציב שירות המדינה, הוחלט כי סגן פרקליט מחוז ירושלים ייצא לחופשה קצרה בעקבות התבטאויותיו נגד מערכת השפיטה. עדיין לא ברור אם ישוב לעבודה לפני פתיחת משפט אולמרט, אך ההערכה היא כי הפרקליטות תבקש דחייה. אגף המשמעת של נציבות המדינה יחקור את הפרשה

סגן פרקליט מחוז ירושלים, עו"ד אורי קורב, ייצא לחופשה קצרה בעקבות התבטאויותיו השנויות במחלוקת נגד מערכת השפיטה. ל-ynet נודע כי כך הוחלט הערב (יום א') בישיבה שקיימו פרקליט המדינה משה לדור, מנכ"ל משרד המשפטים ד"ר גיא רוטקוף, נציב שירות המדינה שמואל הולנדר והאחראי על המשמעת בנציבות אסף רוזנברג.  

 

פרשת קורב - כל הדיווחים ב-ynet:

 

במהלך הישיבה הוחלט, בהסכמת כל הצדדים, כי קורב ייצא לחופשה קצרה וכי אגף המשמעת של נציבות המדינה יחקור את הפרשה. בעקבות זאת, כבר מחר בבוקר ייפתח בירור בנושא, שבסופו יוחלט האם יש מקום להגיש תביעה נגד קורב לבית הדין למשמעת. אם יוחלט להגיש תביעה, בפני בית הדין עומדות כמה אפשרויות כיצד לנהוג בקורב - נזיפה, עיכוב בקידום, הורדה בדרגה ואף פיטורים.

 

עדיין לא ברור אם קורב יחזור מחופשתו לפני תחילת משפטו של ראש הממשלה לשעבר אהוד אולמרט, שאמור להיפתח ביום שני הבא, אך סביר להניח שהפרקליטות תבקש מבית המשפט לדחות את שלב ההוכחות.

 

בפגישת בירור שהתקיימה הערב בין לדור לקורב, ציין האחרון כי כבר ביטא, גם בפני לדור וגם בכלי התקשורת, צער עמוק על הפגיעה שהסב למערכת המשפט. הוא הוסיף כי יעשה כמיטב יכולתו כדי "לתקן את הרושם הקשה" בימים הקרובים. הוא ביקש להוסיף כי בדיווחים בכלי התקשורת על אודות הפרשה הופיעו "תכנים מסולפים רבים".


עו"ד קורב ביציאה מבניין הפרקליטות בירושלים היום (צילום: נועם מושקוביץ)

 

מכתב תמיכה מהעובדים בפרקליטות 

מוקדם יותר שיגרו עובדי פרקליטות מחוז ירושלים מכתב ללדור, וביקשו שיפעל באופן "ענייני, מאוזן ומנותק מהשפעות זרות" בפרשת קורב. העובדים הבהירו כי הם מסתייגים מדבריו של עו"ד קורב, אך ביקשו להדגיש כי מדובר בפרקליט "ישר, ערכי, מסור ומקצועי ביותר". לטענתם, "במהלך 14 שנותיו בפרקליטות טיפל אורי, כידוע אף לך, במאות תיקים, ביניהם תיקים מורכבים בעלי רגישות ציבורית, אנושית ומשפטית, ועשה זאת על הצד הטוב ביותר".

 

"לאורך השנים", הוסיפו עמיתיו לעבודה של קורב, "נהג אורי כבוד במערכת השפיטה ובשופטים בפניהם הופיע, כמשרת ציבור וכמי שהאמת והצדק הם נר לרגליו". הם טענו כי העיסוק של אמצעי התקשורת בדבריו של עו"ד קורב "חרג מכל פרופורציה וגרם לו עוול גדול".

 

העובדים ביקשו מלדור "לבחון את הדברים בהתאם למשמעותם האמיתית, ולא בהתאם למשמעות המופרזת שבחרו לייחס להם חלק מאמצעי התקשורת. אנו מבקשים כי תכריע בעניינו של אורי באופן ענייני, מאוזן ומנותק מהשפעות זרות של גורמים בעלי אינטרס". 

 

מוקדם יותר היום, המשיך קורב במסכת ההתנצלויות. באימייל פנימי ששלח הבוקר לפרקליטים בכל הארץ,

ביקש את סליחתם אם פגע בהם. תוכן האימייל הגיע לידי ynet. קורב, שכינה את השופטים בישראל חמורים, אמר כי "בראייה לאחור השתמשתי בביטויים בלתי מוצלחים שנאמרו בסדנה מצומצמת שבשל טיבה נערכה באווירה מחויכת. לצערי, אמצעי התקשורת סילפו רבים מהמסרים שהועברו בקורס, ואף הציגו אותם בהקשר הפוך ממה שנאמרו".

 

בתוך כך, בצעד נדיר שלחה בצהריים הנהלת בתי המשפט מכתב ללשכת עורכי הדין, בדרישה שיקיימו בירור לעו"ד קורב בעקבות הדברים הקשים שהשמיע בגנות השופטים.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
יחזור בזמן למשפט אולמרט? עו"ד קורב
צילום: נועם מושקוביץ
פרקליט המדינה, משה לדור
צילום: גיל יוחנן
מומלצים