שתף קטע נבחר

תשובת אולמרט: הקשרים עם מסר "לא קרובים"

פרקליטי ראש הממשלה לשעבר, הגישו את תגובתם המשלימה לסעיפי כתב האישום. הם תיארו את היחסים בין עו"ד מסר לאולמרט בצורה שונה. אולמרט עצמו כופר באישומים

פרקליטיו של  אהוד אולמרט מנסים להרחיק אותו ממקורבו לשעבר עו"ד אורי מסר. בתשובה המשלימה שהגישו היום (ה') לבית המשפט המחוזי בירושלים טוענים פרקליטיו של ראש הממשלה לשעבר כי הוא כופר בהגדרת היחסים בינו לבין מסר כ"הדוקה" ו"קרובה", או בהגדרת הקשר ביניהם כ"אינטנסיבי קרוב".

 

על-פי כתב האישום שהוגש נגד אולמרט באוגוסט 2009, במסגרת פרשת "מרכז ההשקעות" הוא פעל תוך ניגוד עניינים עמוק, משלא פסל את עצמו ממעורבות וקבלת החלטות במספר פרויקטים - שאת יוזמיהם

 ייצג עו"ד מסר - בהם מיזם נדל"ן באזור דימונה. בפרשת "מעטפות הכסף", עלה חשד שמסר החזיק "קופה סודית" של כספי אולמרט. בנובמבר האחרון החליטה הפרקליטות שלא להגיש כתב אישום נגד עו"ד מסר.

 

בתשובת פרקליטיו של אולמרט נכתב כי ראש הממשלה לשעבר ומסר חברים למעלה מ-30 שנה. בין השנים 1977-1989 היו השניים שותפים במשרד עורכי דין, שניהלו במשותף. לאחר סיום השותפות, נטען בתשובתו של אולמרט, עם מינוי לשר בממשלה ולאחר שחדל לשמש עורך דין, התמידו השניים לקיים קשר, במהלכו נפגשו פעמים רבות בשנה, בין היתר בלשכתו של אולמרט, למטרות חברתיות וכן במסגרת יחסי עורך דין לקוח.

 

כמו כן, נטען בתשובת אולמרט כי עו"ד מסר ייצג את אולמרט ומשפחתו בשורה של עניינים משפטיים שונים, על רקע הקשרים בין השניים. עו"ד מסר עמד בראש עמותות שפעלו לבחירתו של אולמרט למשרות ציבוריות ולפוליטיות וסייע לנאשם בהיבטים הכספיים והמשפטיים שהיו כרוכים בהתמודדות אלה. ראש הממשלה לשעבר כפר באישום, לפיו לא שולם שכר טרחה או ששולם שכר טרחה מופחת לעו"ד מסר. הוא גם כופר בהגדרת הקשרים בינו לבין עו"ד מסר כ"מיוחדים".

 

אולמרט מודה כי עסק במסגרת תפקידו גם בענייני לקוחותיו של עו"ד מסר. עורכי דינו של ראש הממשלה לשעבר, כתבו בתשובתם לכתב האישום כי אולמרט למד מחומר החקירה, שחלקם של הלקוחות הגיעו אל עו"ד מסר בשל קרבתו לנאשם, ולחלקם פנה עו"ד מסר ביוזמתו הוא. "דברים אלה לא היו בידיעתו האישית של הנאשם בזמן אמת", נכתב בתגובה.

 

אולמרט כפר בכך, ש"מאז מונה לתפקידיו השונים כחבר הממשלה, החל עו"ד מסר לייצג לקוחות שונים בנושאים עסקיים שהיתה להם נגיעה לתחומי

 האחריות של הנאשם". בנוסף, סוגיית המועד בו החל עו"ד מסר לייצג לקוחות מעין אלה, לא היתה - לטענת עורכי הדין - בידיעתו האישית של ראש הממשלה לשעבר.

 

במקביל, שלח עו"ד אורי קרוב, סגן בכיר לפרקליט מחוז ירושלים, מכתב לעורכי דינו של אולמרט - בו נכתב כי הסכימו להוסיף לפרוטוקול לבקשת פרקליטי אולמרט את הדברים הבאים: "לעמדת התביעה אין די ראיות להוכיח שבכל פעולותיו המתוארות בסעיף המתייחס לקשרים על עו"ד מסר 'סטה הנאשם מן השורה' או שפעל שלא במסגרת סמכויותיו על-פי דין, ולפיכך לא תבקש מבית המשפט לקבוע זאת". 

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
אולמרט. כופר באישומים
צילום: גיא אסיאג
מסר. "חברות לא הדוקה"
צילום: ערן יופי כהן
מומלצים