שתף קטע נבחר

פרקליט בכיר על מערכת המשפט: רקב וטיפשות

"ידיעות אחרונות" מביא הבוקר ציטוטים קשים מהרצאות שנתן סגן פרקליט מחוז ירושלים. "חלק גדול מהשופטים הם חמורים גדולים", אמר עו"ד אורי קורב - ולא חסך מילים קשות גם מנשיאת העליון ביניש ומפסיקותיה. ומה טוען הפרקליט? "אני נעזר בהרצאות בהומור, ציניות והקצנת דוגמאות"

"חלק גדול מהשופטים הם חמורים גדולים. הם משחקים טטריס בזמן הדיונים". את הביקורת הקשה הזאת הטיח במערכת המשפט לא אחר מאשר סגן פרקליט מחוז ירושלים, עו"ד אורי קורב. כך מפרסם הבוקר (יום ו') "ידיעות אחרונות".

  

מהפרסום עולה כי עו"ד קורב מלמד במקביל לתפקידו הבכיר במכללת "שערי משפט" - ושם, כך נראה, הוא נותן דרור ללשונו אל מול הסטודנטים. הציטוטים הקשים המובאים בכתבה לקוחים מתוך הקלטות השיעורים של הפרקליט הבכיר.

 

"ברגע שהוא שופט, הוא כבר לא בן אדם. שופטים הם משהו מדרגה בין - תלוי את מי שואלים - בין אנשים למלאכים. זו הדרגה שלהם... חלקם, אם אני הייתי צריך לתת להם, הייתי נותן להם דרגה של חמור", אמר קורב.

 

הפרקליט הבכיר לא הסתפק בביקורת כוללת והוסיף כמה חיצים

כלפי היושבת בראש הפירמידה, נשיאת בית המשפט העליון, דורית ביניש: "יש ביקורת שלי על מערכת המשפט ועל הליברליות שלה, על הטמטום שלה ועל החלטות כמו של ביניש, שמזכות רוצח... באיזה תרוץ דחוק... הלכה מופרכת שתסכן לכם ולכולנו את הילדים ולא תאפשר להכניס עבריינים לכלא". הוא גם תקף את דרך הטיפול של ביניש בתיק קצב. "אנחנו עובדים בשיטה שבעיניי יש בה הרבה רקב וטיפשות", הוסיף.

  

עו"ד קורב מסר בתגובה לפרסום: "הסדנה שאני מעביר בפני קומץ אנשים מתאפיינת באווירה בלתי פורמלית ובסגנון המערב הומור, ציניות והקצנת דוגמאות. כל אחד מהמשתתפים מודע לכבוד ולהערכה שיש לי למערכת השפיטה".

 

הסיפור המלא מתפרסם הבוקר ב"ידיעות אחרונות".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: דודי ועקנין
עו"ד אורי קורב. ציניות?
צילום: דודי ועקנין
מומלצים