שתף קטע נבחר
הכי מטוקבקות
  זירת הקניות

  תשובה ימכור 20% מחברת הנדל"ן המניב ויתניה

  דלק נדל"ן המחזיקה ב־40% מויתניה תממש בעוד שבועיים מחצית מהאחזקה במסגרת הצעת מכר בבורסה לפי שווי של 450 מיליון שקל. פועלים אי.בי.אי יוביל את המכירה

  דלק נדל"ן לוקחת את חברת הנכסים המניבים ויתניה לבורסה בתל אביב. ל"כלכליסט" נודע כי דלק נדל"ן, המנוהלת על ידי ערן מיטל ונמצאת בשליטת יצחק תשובה, צפויה לבצע הצעת מכר ל־20% ממניות ויתניה לפי שווי של 450 מיליון שקל.

   

   

  את הצעת המכר שאמורה להתקיים בעוד כשבועיים תוביל פועלים אי.בי.אי שבניהולו של ארז גולדשמיט. ל"כלכליסט" נודע כי אי.בי.אי חיתום העמידה התחייבות חיתומית לחברה עבור המניות בהצעה. 

   

  דלק נדל"ן מחזיקה ב־40% ממניות ויתניה, ואת 20% המניות הנותרות בכוונתה למכור לבעלי המניות האחרים בויתניה, ולגופים מוסדיים נוספים. מדובר בצעד נוסף של דלק נדל"ן במסע מימוש נכסים שהחל עוד בתקופתו של המנכ"ל הקודם איליק רוז'נסקי, וזאת כדי לעמוד בהתחייבויות של 1.3 מיליארד שקל עד סוף 2010 לבעלי האג"ח, הבנקים, קבוצת דלק ולחברה־הבת הפניקס.

   

  הצעת המכר אמורה להכניס לקופת החברה כ־90 מיליון שקל. האחזקה רשומה בספרי החברה בשווי של 220 מיליון שקל, כך שמדובר במחיר דומה להיקף המימוש שלה. הצעת המכר מגיעה לאחר שכשלו ניסיונות למכור את המניות לגופים אחרים, בהם קרן הפנסיה הוותיקה עמיתים שבניהולה של יעל אנדורן.

   

  מי ומי בויתיניה

  האחזקות בויתניה מתחלקות בין דלק נדל"ן (40%), האחים גד ודן פרופר (מבעלי אסם המחזיקים ב־12.5%), גיתם מערכות של מושיק תאומים ומודי כידון (12.5%), אהוד סמסונוב (6.25%), עמוס שמיע (6.25%) והאחים חממה (12.5%). אחזקותיה של דלק נדל"ן בויתניה משועבדות לחברה־האחות הפניקס במסגרת ההלוואות שניתנו לה, ובכוונת דלק נדל"ן להעביר להפניקס בטוחות אחרות, ככל הנראה מהחברה־הבת DGRE. 

   

  ויתניה פועלת בתחום הנדל"ן המניב בישראל, פולין (גדנסק, בנייה למגורים) וארה"ב, ומחזיקה ב־90 אלף מ"ר של נכסים מניבים, וכן בזכויות בנייה להקמת
  115 אלף מ"ר של נכסים מניבים. את שלושת הרבעונים הראשונים סיימה ויתניה עם הכנסות של 26 מיליון שקל ורווח נקי של 28 מיליון שקל, והון עצמי של 348 מיליון שקל.

    

  מדלק נדל"ן לא התקבלה תגובה לידיעה. 

   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  מומלצים