שתף קטע נבחר
הכי מטוקבקות
  זירת הקניות
  העובדים לליצמן: מנע התפטרות מנכ"ל המשרד
  במכתב תמיכה יוצא דופן שנשלח הבוקר ל-26 אלף עובדי משרד הבריאות ובתי החולים הממשלתיים, קוראים ועדי העובדים למנכ"ל משרד הבריאות, ד"ר איתן חי-עם, שלא להתפטר מתפקידו: "יצרת בקרב העובדים תקווה לשינוי". לליצמן הם קוראים: "פתור את המשבר". גורם במש' הבריאות: אווירה מתוחה מאוד בין השניים בשבועיים האחרונים

  התפתחות נוספת בפרשת הסכסוך בין סגן שר הבריאות למנכ"ל משרדו: מכתב שנשלח הבוקר (ה') מטעם הוועדים הארציים של בתי החולים הממשלתיים והלשכות, המכונים והמעבדות של משרד הבריאות ל-26 אלף עובדים במשרד הבריאות ועובדים בבתי החולים הממשלתיים, מביע תמיכה בלתי מסויגת בד"ר איתן חי-עם, וקורא לסגן שר הבריאות יעקב ליצמן לסיים את המשבר בצמרת המשרד - ולמנוע את התפטרותו של חי-עם מתפקידו.

   

   

  מכתב התמיכה נשלח על רקע איומי ההתפטרות של חי-עם בעקבות תכניתו החלופית של ליצמן למיגון בית החולים ברזילי באשקלון. תוכניתו של ליצמן תעלה 100 מיליון שקל יותר מהתכנית המקורית למיגון בית החולים, ותדחה את ההרחבה ב-3-5 שנים נוספות.

   

  "אלומת אור לה שיוועו העובדים"

  במכתב, הממוען למנכ"ל המשרד, נכתב: "לאחרונה הובא לידיעתנו כי הינך נחוש

  בדעתך להגיש התפטרותך, בעקבות חילוקי דעות עם סגן שר הבריאות, על רקע נושאים מקצועיים מהותיים (...) אנו העובדים, למדנו כי מולנו ניצב אדם ערכי, מקצועי, הגון וישר, המוכן להקריב עצמו למען עקרונותיו במטרה להבטיח לאזרחי המדינה רמה גבוהה של שירותי בריאות".

   

  העובדים קוראים לחי-עם "אלומת אור לה שיוועו זמן רב" ומציינים את האווירה התומכת והנעימה ששוררת במשרד תחת שרביטו. המכתב מסתיים בקריאה לסגן שר הבריאות "לעשות כל שניתן, להביא המשבר לידי פתרון, לטובת המערכת בכללותה".

   

  לדברי מקור בכיר במשרד הבריאות, בשבועיים האחרונים שוררים יחסים מתוחים מאוד בין חי-עם לסגן השר. סגן השר חוזר היום מכנס של ארגון הבריאות העולמי באיטליה, ולמרות שלקח איתו גורמים מקצועיים - את המנכ"ל שלו הוא השאיר בבית.

   

  לדברי ד"ר אדטו העובדה שכל עובדי המשרד הביעו תמיכה במנכ"ל וקראו לסגן השר לא לאפשר את התפטרותו מראה את גודל המשבר המתרחש מאחורי הקלעים במשרד הבריאות: "בימים אלה עובר משרד הבריאות את אחד המשברים הגדולים בשנים האחרונות על רקע החלטתו של סגן שר הבריאות להעדיף את קדושת המתים על פני קדושת החיים בבית החולים ברזילי. נשאלת השאלה היכן שר הבריאות, בנימין נתניהו, ומדוע אינו פועל למנוע את המשך הידרדרות המצב."

   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  כל התגובות לכתבה "העובדים לליצמן: מנע התפטרות מנכ"ל המשרד"
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  צילום: הרצל יוסף
  "תקווה לשינוי". ד"ר איתן חי-עם
  צילום: הרצל יוסף
  יחסים מתוחים. סגן השר ליצמן
  צילום: גיל יוחנן
  שלום דוקטור
  מחשבוני בריאות
  פורומים רפואיים
  מומלצים