שתף קטע נבחר

פרס אצל הרב עמאר: הקברים בברזילי - סקנדל

נשיא המדינה ביקר אצל הרב הראשי הספרדי, והתייחס לפרשת העתקת חדר המיון בבית החולים באשקלון. "אני לא מבין מדוע עשו את הסקנדל, אחרי שהרב עמאר כבר אישר את העניין"

בערב החג, נשיא המדינה בא אל הרבנים - ודורש פתרון לשערוריית הקברים בבית החולים. הנשיא שמעון פרס התייחס הבוקר (יום א') לפרשיית חדר המיון בבית החולים ברזילי באשקלון וכינה אותה "סקנדל".

 

בפגישה עם הרב הראשי הספרדי לישראל, שלמה עמאר, אמר פרס במהלך הרמת כוסית: "אני לא מבין מדוע עשו את הסקנדל, כשכבר לפני כמה חודשים הרב עמאר אישר את העניין". הוא הדגיש כי "זהו בית החולים היחיד בסביבה והכי דרומי בצד המערבי של הנגב. אני רואה חשיבות רבה לחיזוקו".


לחיי העם הזה. הרב עמאר והנשיא פרס, הבוקר (צילום: גיל יוחנן)

 

לפני כמה חודשים, הרבנים הראשיים לישראל, עמאר ויונה מצגר, חתמו על פסק הלכה המתיר להמשיך את העבודות למיגון חדר המיון, לאחר שלפני כחצי שנה אותרו במקום קברים עתיקים - והן הופסקו. למרות זאת, הממשלה קבעה - לפי דרישת סגן שר הבריאות, יעקב ליצמן, כי בשל מציאת הקברים יש להעתיק את מיקום חדר המיון החדש, בעלות של כ-90 מיליון שקלים נוספים.

 

לאור הלחץ הציבורי מונתה ועדה מקצועית בראשות מנכ"ל משרד ראש הממשלה, אייל גבאי, שתגיש אחרי החג את המלצותיה. ראש הממשלה בנימין נתניהו הנחה את הוועדה לבחון יחד עם כל הגורמיים המקצועיים את האפשרויות להקמת חדר המיון הממוגן "באופן שלא יהיה שום סיכון לחיי אדם", ולפי המסתמן - תושג פשרה שתאפשר את הזזת הקברים.

 

מוקדם יותר היום ביקר הנשיא בביתו של הרב עובדיה יוסף,

 ובצאתו סיפר ששוחח איתו על "הבעיות הרציניות" בימינו: "הפער החברתי - שיש כל כך הרבה ילדים עדיין שאין להם מה לאכול. היום יש לנו אמצעים ואנו חייבים להתגבר על זה. הדבר השני עליו דיברנו זה אחדות העם והדבר השלישי - הצורך לשמור על היחסים הטובים עם ארצות הברית".

 

פרס התייחס גם לסוגיית החייל החטוף גלעד שליט ואמר כי "עמדתי בעניין ידועה - צריך לעשות הכל כדי לשחרורו. המצב הפורמאלי כעת הוא שישראל טרם קיבלה תשובות (מחמאס) על מה שהציעה".

 

Read this article in English

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
הנשיא שמעון פרס והרב עמאר. הכל כדי לשחרר את גלעד
צילום: גיל יוחנן
מומלצים