שתף קטע נבחר

פרס לרב עובדיה: הארץ פורחת, חבל שאין שלום

הנשיא ביקר אצל הרב עובדיה יוסף ושוחח עימו על הפערים החברתיים, הצורך באיחוד העם ושמירת היחסים הטובים עם ארה"ב ואמר: "העם שמח, הבעיה כעת היא כיצד להגיע לשלום"

הנשיא שמעון פרס ערך היום (א') סבב ביקורי חג אצל הרב עובדיה יוסף והרבנים הראשיים מצגר ועמאר ושלח מסר של חירות לעם ישראל. בביקורו אצל הרב עובדיה אמר כי "אף על פי שלא פסו הסכנות ממדינת ישראל, חג הפסח השנה היה אחד מהיפים. הארץ פורחת מהנגב עד הגליל המצב הכלכלי ראוי, גדל וצומח. יש גם התעוררות תרבותית בעם. הבעיה כעת היא כיצד להגיע לשלום, זה הדבר העיקרי שמעיב בחסרונו. הייתי בחג בגליל בנגב ובירושלים וראיתי עם שמח. אני מאחל לו להמשיך לשמוח".

 

הנשיא סיפר בצאתו מבית הרב: "שוחחתי עם הרב על הבעיות הרציניות היום. הפער החברתי - שיש כל כך הרבה ילדים עדיין שאין להם מה לאכול. היום יש לנו אמצעים ואנו חייבים להתגבר על זה. הדבר השני עליו דיברנו זה אחדות העם והדבר השלישי - הצורך לשמור על היחסים הטובים עם ארצות הברית".


הפגישה הבוקר בבית הרב (צילום: גיל יוחנן)

 

בצאתו מביקור החג בבית מנהיגה הרוחני של ש"ס, התייחס הנשיא גם לסוגיית החייל החטוף גלעד שליט ואמר כי "עמדתי בעניין ידועה: צריך לעשות הכל

כדי לשיחרורו. המצב הפורמאלי כעת הוא שישראל טרם קיבלה תשובות על מה שהציעה. הממשלה הלכה כברת דרך ארוכה בעניין שליט ואני מקווה שנוכל לראותו במהרה בבית".  

 

בפגישה עם הרב הראשי הספרדי לישראל, שלמה עמאר, התייחס הנשיא לפרשת העתקת חדר המיון בבית החולים "ברזילי", ואמר: "אני לא מבין מדוע עשו את הסקנדל, כשכבר לפני כמה חודשים הרב עמאר אישר את העניין". הוא הדגיש כי "זהו בית החולים היחיד בסביבה והכי דרומי בצד המערבי של הנגב. אני רואה חשיבות רבה לחיזוקו".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
הנשיא והרב עובדיה הבוקר
צילום: גיל יוחנן
מומלצים