שתף קטע נבחר
הכי מטוקבקות

  ליצמן: "מ-1 ביולי - טיפולי שינים חינם לילדים"

  לאחר שלקח 65 מיליון שקלים למטרה זו מסל התרופות, מבטיח היום סגן שר הבריאות: מהקיץ, ילדים עד גיל 12 יקבלו טיפולי שיניים בעלות נמוכה. התוכנית, הטעונה עדיין את אישור הממשלה, לא תכלול טיפולים אסתטיים. ליצמן: "אני מתפלא שכל השנים לא עשו את זה"

  בשורה להורים: החל ב-1 ביולי 2010 יוכלו ילדי ישראל ליהנות מטיפולי שיניים במסגרת סל שירתי הבריאות שנותנת המדינה; כך לדברי סגן שר הבריאות, בכנס של הקואליציה הציבורית לבריאות השן שנערך היום (ד'). סגן השר ציין עוד כי השירות יינתן בהשתתפות עצמית נמוכה כהגדרתו, ומכוון לילדים עד גיל 12.

   

  בימים אלה משלימים במשרד הבריאות את גיבוש התוכנית, הכוללת טיפולי שיניים, אך לא טיפולים אסתטיים כמו יישור שיניים. החלופה המוצעת היא שהשירות יינתן דרך קופות החולים, כאשר ביישובים שבהם אין סניף או רופא שיניים זמין, ניתן יהיה לקבל את השירות דרך רופאי שיניים פרטיים. בדבריו היום רמז ליצמן כי גם ארגונים ועמותות המספקות שירותי רפואת שיניים לילדים יוכלו להצטרף לשירות. בשבועות הקרובים תובא התוכנית לאישור הממשלה.

   

  "אני מתפלא שכל השנים לא עשו את זה"

  "אני מקווה שבשנה הבאה נוכל להרחיב את טווח הגילאים בעוד שנתיים-שלוש", ציין היום סגן השר, "לא יודע אם בקדנציה שלי אוכל להגדיל, תלוי כמה זמן תהיה

  הקדנציה. מייד אחר כך צריך להכניס לסל טיפולי שיניים למבוגרים מגיל 70 ומעלה. ברור שזו הדרך, אני מתפלא שכל השנים לא עשו את זה".

    

  עלות התוכנית, לדברי ליצמן, עומדת על כ-150 מיליוני שקלים. כזכור, ליצמן עורר סערה בספטמבר האחרון כאשר העביר בממשלה את תוכניתו לקחת 65 מיליון שקלים מתקציב סל התרופות לטובת הפרוייקט. הנושא עדיין נדון במסגרת עתירה לבג"צ והמדינה אף התחייבה כי אם בית המשפט יחליט כי לא יהיה מקום להשתמש בכספי סל התרופות למטרה זו - הכסף יוחזר

   

  "לפני כמה שבועות הגישו לי את התוכנית ואמרתי שזה יקר מדי, גם לפי מחיר מחירון", הוסיף ליצמן, "בדקנו מחירון של קופות החולים, משרד הבריאות וארגונים שונים. תתפלאו לשמוע, פתאום המחיר ירד ב-50%". עוד אמר: "אל תצפו שבבת אחת ירפאו את כל השיניים בארץ. התוכנית מתמקדת בכסף ובגיל. אני לא מעריך שבשלב הראשון של התוכנית נוכל לעבור את גיל 12". 

    

  רמי אדוט, ראש תחום הזכות לבריאות באגודה לזכויות האזרח, החברה בקואליצייה לבריאות שיניים ציבורית, ציין כי "סגן השר ליצמן מראה נחישות בכוונתו לקדם את תוכניתו לשירותי רפואת שיניים ציבורית. יש לקוות כי זהו צעד ראשון, וחשוב ביותר, בדרך לתיקון העיוות ההיסטורי ולהכללת שירותי בריאות השן בסל הבריאות בישראל".  

   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  הבאים בתור, קשישים?
  צילום: index open
  לא כולם בבת אחת. סגן השר ליצמן
  צילום: אריאל ירוזולימסקי
  ד"ר רק שאלה
  מחשבוני בריאות
  פורומים רפואיים
  מומלצים