שתף קטע נבחר

הציבור מעדיף כחול לבן - הממשלה קונה מחו"ל

87% מהישראלים מאמינים שמוצרים מתוצרת הארץ איכותיים יותר מתוצרת חוץ. 48% מהנשאלים יעדיפו לקנות מוצרים כחול-לבן גם במחיר גבוה יותר ממוצרים מחו"ל. למרות הקמפיין למוצרי כחול-לבן, משרדי הממשלה קונים תוצרת חוץ

הישראלים מעדיפים תוצרת כחול-לבן. רוב מכריע מהישראלים מאמינים שמוצרים מתוצרת הארץ איכותיים יותר מתוצרת חוץ - כך לפחות הם מצהירים בסקרים. אך האם הם גם מקפידים לרכוש כחול-לבן? לא בהכרח.

 

 

מסקר שערך אגף מנהל מחקר וכלכלה במשרד התמ"ת עולה כי 63% מהצרכנים חושבים שקניית מוצרים כחול-לבן תצמצם את האבטלה במשק, ו-80% מסכימים עם הטענה שהרחבת קניות מתוצרת ישראל תסייע לשיפור הכלכלה. עוד עולה מהסקר כי 87% מהצרכנים סבורים שתוצרת כחול-לבן איכותית יותר מתוצרת חוץ.

 

48% מהנשאלים יעדיפו לקנות מוצרים כחול-לבן לעומת 36% שיעדיפו תוצרת חוץ - גם אם המחיר של המוצר הישראלי יהיה גבוה יותר (עד 5%) לעומת תוצרת חוץ. הסקר כלל מדגם מייצג של 1,200 מרואיינים, במטרה לבחון את הפוטנציאל לשינוי הרגלי הקנייה של הצרכן הישראלי.

 

שר התמ"ת: הציבור יודע מה טוב

שר התמ"ת, בנימין (פואד) בן אליעזר: "משרד התמ"ת בראשותי, עם התאחדות התעשיינים, פתח במהלך רחב היקף כדי להחדיר לתודעת הציבור שקניית מוצרים כחול-לבן מסייעת למנוע פיטורים. הנתונים מוכיחים שיש הכרה בציבור בכך שמוצרים ישראליים טובים יותר".

 

ראוי לציין כי למרות הקמפיין לרכישת מוצרי כחול-לבן, במשרדי הממשלה עדיין מעדיפים לרכוש מוצרים מתוצרת חוץ, הזולים בהרבה מתוצרת הארץ; והם לא לבד. כך לדוגמה, ועדי העובדים והנהלות החברות הגדולות בחרו לרכוש בפסח האחרון מוצרים מתוצרת חוץ בהיקף של יותר מ-2 מיליארד שקל.

 

הכתבה המלאה מתפרסמת היום במוסף "ממון" שב"ידיעות אחרונות".

 

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
מומלצים