שתף קטע נבחר

שי לחג המולד: בעולם אוהבים מתנות כחול לבן

פירות הדר ארצישראליים, מוצרים של מיכל נגרין ומקס ברנר או מפות ארץ הקודש נחשבים ללהיט בקרב חבילות השי לחג המולד ולחנוכה, שנשלחות לחברים ובני משפחה בחו"ל מארה"ב ועד סין

"כשפירות מישראל מגיעים באמצע החורף הקר והאפור זה מרגיש כאילו האביב הגיע", כך אמר פעם בנקאי ניו יורקי לשרונה שניצר, מנכ"לית משותפת בחברת בן עזר, העוסקת במשלוחי תיבות שי לחו"ל, הישר לבית הנמען. "הוא קיבל במתנה משלוח של פירות ההדר שלנו, והזמין אחר כך חבילות דומות לכל החברים שלו", מספרת שניצר.

 

 

חנוכה וחג המולד הם מועדים סואנים במיוחד למשלוחי חבילות כאלה, כשהדובדבן שבחבילה אינו דווקא היינות או השוקולדים אלא דווקא תפוזים ואשכוליות. "משנה לשנה אנשים חוזרים לפרי ההדר. האפקט שיש לזה בחו"ל הוא אדיר"

 

חברת בן עזר שייכת למשפחה אחת - משפחת בן עזר. זו משפחה של פרדסנים, שלפני שהקימו את החברה המשפחתית שלהם היו ממקימי פתח-תקווה. "נטענו פרדסים בכל הארץ והקמנו בתי אריזה", מסבירה שניצר. "לפני למעלה מ-20 שנה התחלנו את עסק תיבות השי. אנשים ביקשו מאיתנו: "תשלחו לנו בבקשה מתנות" והתחלנו לטפל בזה. היה לנו משרד בניו יורק, וזה היה מאוד ייחודי ומפתיע, שהאמריקנים שיש להם פירות הדר בשפע מקליפורניה ופלורידה, הביעו התעניינות כה רבה בשי דומה מישראל. כיום אני ואחותי, אורנה טופל, מנהלות את החברה עם אחינו. ההתמחות שלנו היא תיבות ובהן מגשי פרי הדר הנקטף היישר לתיבה מפרדסי החברה, הפרוסים מחדרה ועד גדרה".

 


חבילות לחו"ל של בן עזר

 

משמעות הדבר, היא שהבן עזרים מגדלים, אורזים ושולחים את התיבות בעצמם. הקלאסיקה הארצישראלית שהם מציעים למשלוח היא תיבה ובה 14 ק"ג של פירות הדר מסוגים שונים. אפשר גם לערבב בין 2, 3, 4 ואפילו 6 סוגי פירות הדר. במרוצת השנים התיבות תפחו ונוספו להן גם מוצרים שאינם הדרים. בנוסף, החברה החלה להציע גם תיבות נטולות פירות הדר, מה שהרחיב את תפוצתן למדינות כמו סין, שם אין לפירות הדר מישראל דריסת רגל.

 

מה בתיבה?

בתיבת שי טיפוסית שלהם אפשר למצוא תפוזים, אשכוליות אדומות ופומלית, קליפות הדרים בשוקולד, שקדים, שקדים בשוקולד, דבש מפרחי הדרים/קונפיטורת פירות העונה ומבחר פרות יבשים, תמרים ממולאים באגוזים ושקדים, משמשים ושזיפים.

 

בתיבות אחרות יש גם זיתים, שמן זית כתית, חלבה, בקלאווה, יין ישראלי, מטבעות שוקולד תפוז, שוקולד חלב מעוטר באגוזים ושקדים מקורמלים, סוכריות קריסטל בטעמי פירות, מרנגים, עוגיות, מוצרי טיפוח וספא וחפצי אמנות של אמנים ישראלים. התיבות מגיעות עד לדלת בית הנמען, באמצעות מערך הייצוא הבינלאומי של מטעי בן עזר ושירותי בלדרות בינלאומיים. 


מחירי משלוחי תיבות פירות הדר לחול בן עזר

מחירי משלוחי תיבות פירות הדר לחו"ל בן עזר
מדינת יעד 14 ק"ג תפוזים או פומלית סוויטי או אשכולית אדומה או אשכולית צהובה אשכולית אדומה ותפוז או אשכולית אדומה תפוז ופומלית אשכולית אדומה ופומלית התיבה הקלאסית אבוקדו תיבת 6 הצבעים - תפוזים, אשכוליות, אשכוליות אדומות, פומלית, אבוקדו ואפרסמון
אנגליה, בלגיה, גרמניה, הולנד ולוקסמבורג 329 שקל 349 שקל 349 שקל 459 שקל 299 שקל 389 שקל
אוסטריה, איטליה, שוויץ, צרפת, דנמרק ומונקו 355 שקל 375 שקל 369 שקל 479 שקל

איטליה, מונקו, צרפת, שוויץ בלבד

 

319 שקל

419 שקל
אירנלד, נורבגיה, ספרד, פורטוגל ושבדיה 375 שקל 395 שקל 399 שקל 509 שקל    
אסטוניה, ליטא, בולגריה, סלובניה, פינלנד, הונגריה, יוון, לטביה, סלובקיה, רומניה, פולין וצ'כיה 469 שקל 489 שקל 419 שקל 529 שקל    
ארה"ב

תפוזים או פומליות

 

379 שקל

    459 שקל    
קנדה

תפוזים או פומליות

 

499 שקל

    499 שקל    
יפן

רק פומליות

 

499 שקל

         
 

מי משתמש בשירותיהם? "כל החברות הגדולות במשק שולחות דרכנו מתנות", היא מספרת. "מייבואני רכב ועד חברות תרופות ותעשיינים, כולל מנכ"לים של חברות שיכולות להוציא משלוחים מתוצרתן. שגרירים שולחים דרכנו ומשרדי ממשלה אבל גם אנשים פרטיים, ששולחים מתנות לחברים ולקרובי משפחה בחו"ל, אבל בעיקר חברות ששולחות משלוחי מתנה מהארץ לעמיתים שלהן מעבר לים. בעונת החגים כל העולם שולח מתנות וישראל מעורבת בזה יותר ויותר משנה לשנה". 

 

אני לא צריכה לדאוג למשלוח?

 

"לא. חברת בלדרות לא תשלח 14 ק"ג, אנחנו כן. יש לנו מקומות אחסון וקירור ברחבי העולם. עיקר המשלוחים הם לאירופה וארה"ב. ליפן אנחנו שולחים רק פומליות ולסין לא שולחים פירות הדר, כי אין לנו איפה לאחסן אותם, אבל היא הפכה למרכז רציני למתנות. יש גם מנהגים בכל מקום. למשל, אסור לשלוח לסיני שעון מתקתק כי זה מזכיר להם את המוות. אנחנו גם לא שולחים מתנות שעוסקות בדת, כמו צלבים, למרות חג המולד. זה לא נראה לנו מתאים".

 

בלי צלבים, עם קאוות

בחברה משתדלים לעדכן את המתנות לפי רוח הזמן. "כל שנה אנחנו מוסיפים מתנות חדשות, בהתאם לטרנדים העולמיים", אומרת שניצר. "בקיץ היה מאוד אופנתי יין רוזה אז שמנו יין רוזה במתנות. עכשיו מאוד אופנתי לשתות קאוות, אז שמנו גם את זה. היינות שלנו הכי טובים ויקרים. לא נשים שם יין יזראלי זול, אלא ירדן מרלו אחד היינות הכי טובים שקיימים בארץ".

 

מה טווח המחירים?

 

"יש מגוון מחירים הנע בין 149 שקל ל-600 שקל, כי לא תשלח אותה מתנה למנכ"ל או למזכירה. המון אנשים ששולחים תודות מוענים, שולחים לנו העתק כמה נהנו מהמתנות".

 


חנוכיה של חברת פד-אקס

 

למה משלוח לאוסטריה יקר ממשלוח לבריטניה?

 

"באוסטריה יש בעיות עם המכס. דנמרק ואיטליה רחוקות מהנמלים של מערב אירופה, אז מטיסים אליהן את הפרי וזה עולה יותר".

 

מדוע אתם לא שולחים פרי לקליפורניה, אריזונה, אלסקה, הוואי ורוסיה?

 

"אנחנו שולחים פלורידה אבל לא לקליפורניה כי היא לא מרשה להכניס פרי הדר לתחומה. לקנדה, אנחנו שולחים רק לקוויבק ואונטריו. אבוקדו אנחנו שולחים למדינות בתפוצה מוגבלת כי הוא פרי רגיש שלא יכול לעבור למדינות רחוקות. הוואי לא מקבלת ייצוא פרי מישראל וכך גם רוסיה ואוקראינה. אלסקה קרה מדי, משאיות הקירור שם הופכות למשאיות חימום. פומלית שולחים עד סוף ינואר כי היא הופכת לצהובה ובחו"ל לא מוכנים לקבל פומלית בצבע צהוב. חושבים שהיא מקולקלת".

 

פד-אקס: "הלהיט: מתנות ירוקות"

ישנן אופציות נוספות למשלוח חבילות חגיגיות לחו"ל לכבוד חג המולד וחנוכה. למשל פד-אקס (FedEx). החברה מפעילה שירות אקספרס שכולל אריזה, הובלת המתנה ומסירתה בחו"ל. בכל שבוע עד ל-24 בדצמבר החברה תעניק 5% הנחה על קטגוריות משתנות. השבוע למשל, ההנחה היא על מתנות טיפוח. בשבוע הבא – על מתנות מתוקות. לחברה אתר אינטרנט ובו הצעות למארזי מתנות, כרטיסי ברכה, חריטות והדפסות אישיות.  


FedEx מחירי חבילות בשקלים למערב אירופה וארהב (כולל היטלי דלק)

FedEx מחירי חבילות בשקלים למערב אירופה וארה"ב (כולל היטלי דלק)
חבילה מחיר
מקס ברנר 18 פרלינים 177 שקל
מתנה ירוקה באדום וירוק 189 שקל
מתנה ירוקה בסגול 212 שקל
דיפיוזר ריחני של ללין 179 שקל
חמסה 120 שקל
סיכה מעוצבת 162 שקל
 

פד-אקס מציעה לשלוח לגויים וליהודים אשר בגולה העתקי תמונות מוזיאון ישראל, פינוקי ספא, קוסמטיקה ישראלית, חמסות ותכשיטים של מיכל נגרין, שוקולד של מקס ברנר ו-Roy שוקולד, מארזי שי אקולוגיים וטעימים מבית נגאיה, ספרים ומוצרי נייר. עוד שולחים שם 3 הדפסי מפות ממוזיאון ארץ ישראל - ירושלים עיר הקודש, המבוסס על תצריב צבוע ביד מאמצע המאה ה-16; נחלת שבט זבולון, מבוסס על תחריט בצוע ביד משנת 1650; ומפת ארץ הקודש, הדפס קלאסי עם נגיעות מוזהבות, מבוסס על חיתוך עץ משנת 1488.

 


חבילה של חברת פד-אקס

 

הלהיט השנה, לטענת החברה, הוא מארזי מתנות ירוקות שמאוכלסים במזון מהזן האורגני ובמוצרים שמסבירים פנים לסביבה. טווח המחירים: 76-258 שקל.

 

אפשר גם בדואר

בשוק פועלות גם חברות שילוח נוספות כמו UPS וחברת השילוח, אבל אם אתם באמת רוצים לדבוק בקלאסיקה, תוכלו לשלוח חבילותיכם באמצעות דואר ישראל. החברה הוותיקה מציעה ללקוחותיה שירותי דואר בינלאומי מהיר EMS באמצעות דואר השליחים שלה. לפי דואר ישראל, פריטים במשקל עד 20 ק"ג יועברו לנמענים במהלך 2-3 ימי עסקים ליעדים מרכזיים בעולם.

 


דואר ישראל - מחירי מארזי מתנה (כולל משלוח ומעמ)

דואר ישראל - מחירי מארזי מתנה (כולל משלוח ומע"מ)
מארז מחיר לארה"ב ומערב אירופה מחיר לשאר העולם
מקס ברנר פינוק מתוק 261 שקל 281 שקל
מעדנים מתוקים מבית משק לין 210 שקל 231 שקל
מארז גברים של ללין 437 שקל 455 שקל
פותחן מכתבים עם מטבע מתקופת בר כוכבא 236 שקל 261 שקל

 

 • פריט בודד במשקל עד חצי ק"ג - 65-94 שקל, תלוי ביעד.
 • פריט במשקל מעל חצי ק"ג ועד 1 ק"ג - 108-83 שקל, תלוי ביעד.
  • כל ק"ג נוסף 28-12.5 שקל.
  • המחירים לשולחים בסניפים נמוכים ב-7 שקל.

   

  החידוש שמציעים בדואר הוא קטלוג מתנות של החברה. הקטלוג, בשיתוף חברת JWG מציע 24 מארזי מתנות תוצרת הארץ.

   

  למשל - 4 סוגי מארזי שוקולד של מקס ברנר, מארזי מעדנים של משק לין, מארז יקבי רמת הגולן, מארזים של ללין, פסל של דוד גרשטיין, שחזור של מגילות ים המלח ומפת ארץ הקודש.


 •  

   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  המקצוענים
  חבילות של מטעי בן עזר
  צילום: דני ל
  צילום: עמי ארליך
  חבילות של פד-אקס
  צילום: עמי ארליך
  מומלצים