שתף קטע נבחר
הכי מטוקבקות

  האם תהיה תחנת קווי מהדרין בירושלים?

  מצגת פנימית העוסקת בתחבורה הציבורית בירושלים לאחר תחילת הפעלת הרכבת הקלה, מציינת אפשרות להקמת מסוף נפרד שישרת רק קווי חרדים. משרד התחבורה: אין כוונה כזו

  האם משרד התחבורה פועל להקמת תחנת קווי מהדרין בירושלים? ל-ynet נודע כי במסגרת מערך חדש של תחבורה ציבורית בירושלים, שצפוי לצאת אל הפועל עם תחילת הפעלת הרכבת הקלה, מתוכננת הקמת מסוף נפרד שישרת רק קווי אוטובוס חרדיים. ממצגת פנימית של "תכנית האב לתחבורה בירושלים", עולה כי מדובר הן בקווים פרבריים והן בקווים בינעירוניים, אשר מועד ביצועה "לא ברור - מותנה בפסיקת בג"צ בנושא קווי מהדרין". בקרב הציבור החילוני בירושלים כבר נשמעות קריאות מחאה: "מדובר בשלב נוסף בהתנתקות הציבור החרדי מהחברה הישראלית", אומרים בעיריית ירושלים.

   


  התכנית מתייחסת להגדלה של מסוף באזור הר חוצבים הקיים גם היום, ואשר משמש את האוכלוסייה שגרה באזור - חרדית ברובה. נכון לשעה זו פועלים במקום קווים בין ירושלים ובני-ברק בלבד, אך במשרד התחבורה לא פוסלים את הרחבת הפעילות בעתיד. ב"תכנית האב לפיתוח ירושלים" ציינו כי התחנה תשמש כמסוף תחבורה צפוני בירושלים בו יפעלו עשרות קווים, ביניהם גם קווים בינעירוניים לעיר מודיעין.

   

  בתגובה לתכנית נמסר כי הקווים ה"חרדיים" הם לכל היותר קבוצה מינורית של קווים, וכי פסיקת בג"צ בנושא קווי המהדרין היא שתכריע על אופיים. "מדובר במסוף תחבורה ציבורית כללי, שאמור לשרת את כל תושבי ירושלים, ובשום פנים ואופן לא לקווים המשרתים אוכלוסייה חרדית בלבד", כך תגובת אנשי תכנית האב לתחבורה בירושלים. גם במשרד התחבורה הכחישו את הקמת "מסוף המהדרין": "מדובר במסוף שאמור לשמש את קווי האוטובוסים המשרתים את האוכלוסייה החרדית: קווים 400 ו-402. לא מדובר כלל על מסוף שאמור לשמש קווי מהדרין", מסרו מהמשרד.

   

  אלא שבציבור החילוני בבירה חוששים כי מדובר בעניין של זמן, עד שהתחנה הנדונה תהיה סגורה מבחינתם כליל, תוך שהיא מקבלת לדבריהם אופי חרדי. "בצו הביניים שהוציא בג"צ, נכתב מפורשות שאסור להרחיב את הסדר המהדרין, ואני מזכירה לכל מי ששכח כי הרחבת הסדרי ההפרדה בתחבורה הציבורית, מהווה הפרה של צו הביניים. הפרדה בחסות המדינה, ללא קשר לפסיקת בג"צ, היא מעשה חמור שאין לו אח ורע במדינות מתוקנות", אומרת רחל עזריה, חברת מועצת עיריית ירושלים.

   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  רק גברים
  צילום: אלכס קולומויסקי
  ynet רכב בפייסבוק
  לוח winwin
  מומלצים