שתף קטע נבחר

זקן למעצר בית: "העבירה מיליון שקל לאולמרט"

המשטרה חשפה בבית המשפט: מנהלת הלשכה בעבר חשודה כי העבירה יותר ממיליון שקלים לאולמרט ולקחה לעצמה מאות אלפים, בתמורה לקידום פרויקט הולילנד. זקן חשודה גם בשיבוש חקירה, לאחר שפנתה לדכנר וביקשה שלא יספר דבר לחוקרים. היא עדיין אופטימית: "בן אדם שמאמין לא נשבר". יועץ אולמרט: מייצרים כותרות, לא שאלו אותו כלום

לראשונה נוקבת המשטרה בסכום הכסף שקיבל אולמרט לפי החשד כשוחד: המשטרה חושדת כי ראש לשכתו של ראש הממשלה לשעבר, אהוד אולמרט, העבירה לו שוחד של יותר ממיליון שקלים. זקן עצמה חשודה שקיבלה מאות אלפי שקלים לעצמה, ובתמורה קידמה את פרויקט הולילנד. בדיון שהתקיים בצהריים (יום א') בבית משפט השלום בראשון לציון, ציינו נציגי המשטרה כי זקן קיבלה בין היתר תכשיט בשווי 10,000 שקלים ותמונה בשווי כ-5,000 שקלים.

  

בתום הדיון שוחררה זקן למעצר בית בתנאים מגבילים לעשרה ימים, אך נאסר עליה ליצור קשר עם מי מהמעורבים במשך 90 יום ולצאת מהארץ בחצי השנה הקרובה. בתחילת הדיון נכנסה זקן לאולם ונראתה מותשת, אך ניסתה לשדר אופטימיות: "אני מאמינה והקב"ה נותן לי כוח". לשאלה אם נשברה בימים האחרונים, אמרה: "בן אדם שמאמין לא נשבר". כשנשאלה מה אמרה לחוקרים בנוגע לחשדות נגדה, השיבה: "אמרתי רק את האמת". היא ביקשה "שתניחו לי להיות עם המשפחה שלי, עם הילדים שלי, ותתנו למי שצריך לעשות את העבודה לעשות את העבודה".

 

במשטרה חושדים גם כי זקן שיבשה מהלכי חקירה. בשעה שנחקר בשעתו ראש הממשלה לשעבר אולמרט, היא פנתה לשמואל דכנר לפני שזומן לחקירה וביקשה ממנו להיפגש באופן דחוף ושלא יספר במשטרה דבר על פעילותו מול עו"ד אורי מסר. זקן ביקשה גם כי לא יסכים להסרת חיסיון עו"ד-לקוח, ובעיקר שלא יספר דבר על מעורבותו של אולמרט. לדברי עורך-דינה, מיכה פטמן, "לא היו דברים מעולם".

 

מלבד החשדות על השוחד לאולמרט, הייתה מעורבת זקן על פי החשד גם בתשלומי שוחד ששולמו למהנדס אורי שטרית. זקן ביקשה שאיש העסקים יעקב בראשי יחתום על הערבות לצורך שחרורה ממעצר, אך המשטרה סירבה והגישה דו"ח סודי המסביר את ההתנגדות. זקן תגיש בקרוב שם של אחר שיערוב לה.


שולה זקן עם שובה לביתה בירושלים (צילום: גיל יוחנן)

 

בא כוחה של זקן, עו"ד מיכה פטמן, אמר בנושא הערבות: "לאחר הדיון אמר לי החוקר, כי המשטרה התנגדה לאותו ערב משום שלא בדקה אותו ולא בשל סיבה אחרת".

 

בתגובה להעלאת שמו של אולמרט, אמר יועץ התקשורת שלו אמיר דן: "כבר שלושה שבועות שהמשטרה מייצרת פעם אחר פעם כותרות גדולות על גבו של אולמרט, אולם עד כה לא התפנתה לשאול אותו אפילו שאלה אחת. כנראה שליצור כותרות מנופחות ולפגוע בשמו של אדם - זה קל יותר".


זקן, היום בבית המשפט: "אדם מאמין לא נשבר" (צילום: אבי מועלם)

 

זקן נעצרה בשבוע שעבר מיד עם שובה מארצות-הברית, ומאז שהתה בבית המעצר בנווה תרצה. היא ממשיכה להכחיש כי קיבלה או העבירה שוחד לאולמרט.  

 

הבוקר הודיע עורך דינו של מאיר רבין כי החליט להישמע לעצת בית המשפט ומשך את הערעור שהגיש על הארכת המעצר של מרשו. הוא קיבל את ההחלטה, בין היתר, משום שאחד החוקרים טען בדיון שהמשטרה לא הספיקה להשלים עדיין את חקירתו, וכן כי מחר ייערך דיון נוסף בהארכת המעצר. בשבוע שעבר הוצע לרבין לשמש עד מדינה בפרשה, אולם זה חדל מלשתף פעולה עם צוות החקירה ואף סתם את אוזניו באטמי אוזניים.

 

בימים האחרונים המשיכו חוקרי יאח"ה, כשהם נסמכים בין היתר על עדותו של עד המדינה, לבדוק מקומות שונים שלטענתם אליהם הועבר הכסף, הן בארץ והן בחו"ל, כדי למפות את כל הגורמים שהיו קשורים בקשר עקיף או ישיר לאולמרט. ההחלטה האם לזמן את אולמרט לחקירה עשויה להתקבל היום, בפגישה שיערוך פרקליט המדינה  משה לדור עם חברי הצוות המיוחד המלווה את חקירת "הולילנד".

 

Read this article in English

 

בהכנת הידיעה השתתף אביעד גליקמן
לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
שולה זקן. העבירה?
צילום: אבי מועלם
אהוד אולמרט. קיבל?
צילום: ירון ברנר
מומלצים