שתף קטע נבחר

ל"מאכער" רבין הוצע להיות עד - והוא שם אטמים

ביום שני ימלאו 30 יום למעצרו של המתווך מפרשת הולילנד ולמשטרה אוזל הזמן כדי לשכנע אותו להפוך לעד מדינה. באחת מחקירותיו הוא שם אטמים, כדי לא לשמוע את דברי החוקרים

צוות החקירה הציע לו שוב להיות עד-מדינה - מאיר רבין שם אטמי אוזניים. למערכת אכיפות החוק אוזל הזמן, ביום שני ימלאו 30 יום למעצרו של ה"מאכער" מפרשת הולילנד, פרק הזמן המקסימלי שהחוק מקנה למשטרה לעצור אדם לצורך חקירה.

 

זה יהיה צעד די נדיר, במיוחד בתיקים כאלה, אם המשטרה תבקש את אישורו של היועץ המשפטי לממשלה בכדי להמשיך את מעצרו של רבין. כיוון שאין

 סיכוי שביום שני תגיש המשטרה כתב אישום נגדו, בין היתר כדי לא להעביר אליו את חומר החקירה הרב שיעבור לאחרים בפרשה, הרי שהוא צפוי להשתחרר. לכן במשטרה מבינים שזהו חלון ההזדמנויות האחרון מבחינת הלחץ על החשוד.

 

ניצב-משנה אפרים ברכה מהיחב"ל, שגויס בתחילת השבוע לחקירה על מנת לשכנע את רבין להפוך לעד מדינה, עדיין לא הרים ידיים. מנגד גם ה"מאכער" לא מראה סימנים שהוא מתחיל להישבר. אתמול הוא אף הגיע לחקירה ובשלב מסוים, כשהציעו לו שוב את אותן הצעות הוא שם נייר טואלט באוזניים - כמעין אטמים - על מנת לא לשמוע את דברי החוקרים. גם בשעות הבוקר הובא רבין לחקירה וסביר להניח, שגם במוצאי השבת יביאו אותו החוקרים על מנת למצות את החקירה עד תום.

 

באי כוחו של רבין, עורכי הדין אלי כהן וגיורא זילברשטיין אמרו כי כל הניסיונות של המשטרה להפעיל לחצים כאלה ואחרים עליו לא ישנו את דעתו ושהוא החליט לשתוק. "את הדברים שיש לו לומר הוא יאמר אך ורק בבית המשפט, אם יהיה משפט", הם אמרו. "אנו מקווים שביום שני ייגמר מסע הלחצים הזה והוא ישוחרר אחרי 30 ימי מעצר".

 

בדיון הקודם בבית המשפט בעניינו של רבין, שנערך ביום רביעי, אמר נציג המשטרה כי הוא מעורב ב-18 פרשיות שוחד, על פני עשור שלם של פעילות. רב פקד אסף וולפיש ורב פקד דוד נודלמן אמרו בדיון: "הוא החוט המקשר בין כל הפרשות הללו. זאת גם הסיבה שבמשטרה מבקשים להאריך מעצרו, כי לא הספיקו עדיין לשאול אותו על כל הפרשיות".

 

רבין הוא החוט המקשר גם לפרשיית השוחד לכאורה שנתן דני דנקנר תמורת הטבות מפליגות לחברת "תעשיות מלח". חקירה

 זו הינה הסתעפות של פרשת הולילנד והחוקרים סבורים כי רבין היה האיש שהעביר את כספי השוחד - יחד עם עד המדינה בתיק.  

 

בעניינה של שולה זקן עדיין אין חדש. בחקירותיה היא ממשיכה להכחיש את נושא קבלת השוחד. בשלב זה במשטרה עדיין לא חשפו בפניה את חומר הראיות שקושר אותה לאותן חשדות, ומתמקדים רק בשאלות שבהן היא מוסרת את גרסתה. זאת בין היתר בשל העובדה שגם ראש הממשלה לשעבר, אהוד אולמרט עדיין לא נחקר, ובמשטרה לא רוצים שהוא יידע אילו ראיות יש נגד זקן, שבהכרח קשורים גם אליו, עוד לפני שהגיע לחקירה ראשונה.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: דודו אזולאי
רבין. אטמים מנייר טואלט
צילום: דודו אזולאי
מומלצים