שתף קטע נבחר

לאן יילך תיק הולילנד? לדור זימן את הפרקליטים

הצוות המשולב האמון על חקירת פרשת השוחד יתכנס בלשכתו של פרקליט המדינה ויכריע בצעדים הבאים שיינקטו. בין היתר, יוחלט האם להאריך - באישור מיוחד - את מעצר ה"מאכער" רבין

האם יוארך שוב מעצרו של מאיר רבין? האם ומתי יזומן לחקירה אהוד אולמרט? התשובה על כמה מהשאלות המרכזיות בפרשת הולילנד עשויה להינתן היום (א') בפגישת פרקליט המדינה, משה לדור, עם חברי הצוות המיוחד בפרקליטות. הצוות זומן לדיון בהתפתחויות בפרשה מאז נעצרה שולה זקן, כדי לקבל הכרעה על הצעדים העתידיים.

 

חברי הפורום ידונו גם בהתקדמות חקירותיהם של יתר המעורבים בפרשה, ובראשם סוגיית המשך מעצרו של ה"מתווך" מאיר רבין, שירצה השבוע את מלוא מכסת ימי המעצר המותרים. על-פי החוק, לשם הארכה נוספת של מעצרו נדרשת קבלת אישורו של היועץ המשפטי לממשלה, יהודה וינשטיין, אולם עקב העובדה כי הוא מנוע מלטפל בהיבטיה הפליליים של הפרשה בשל העובדה שייצג בעבר את אהוד אולמרט, יכריע בסוגיה לדור.

 

בדיון יוצגו לפני המשתתפים תמונת המצב המלאה העולה מהממצאים שהניבה עד כה החקירה, שלאחריה תתקבל החלטה באשר להמשך החקירות ומעצר החשודים. בין היתר, ייתכן כי שאלת זימונו של אולמרט לחקירה תעלה גם היא בדיון - כמו גם נגזרותיה באשר לתזמון המעשה והתוצאות האפשריות שייעלו ממנו.

 

הבוקר הודיע עורך דינו של מאיר רבין כי החליט להישמע לעצת בית המשפט ומשך את הערעור שהגיש על הארכת המעצר של מרשו. הוא קיבל את ההחלטה, בין היתר, משום שאחד החוקרים טען בדיון שהמשטרה לא הספיקה להשלים עדיין את חקירתו, וכן כי מחר ייערך דיון נוסף בהארכת המעצר. בשבוע שעבר הוצע לרבין לשמש עד מדינה בפרשה, אולם זה חדל מלשתף פעולה עם צוות החקירה ואף סתם את אוזניו באטמי אוזניים.

 

בניגוד לרבין, דיווחו במשטרה כי שולה זקן דווקא משתפת פעולה עם צוות חקירתה, והיום היא תגיע לבית משפט השלום בראשון-לציון, שם ככל הנראה תשוחרר למעצר בית. היא אמרה לחוקריה כי בניגוד לחשדות נגדה כאילו קיבלה שוחד וסיוע בפרויקט הולילנד, לא לקחה מעולם כסף מהיזמים, וכי לא ידוע לה על כך שראש הממשלה לשעבר אהוד אולמרט קיבל כספי שוחד.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
שולה זקן. אולי בדרך הביתה
צילום: דודו אזולאי
אולמרט. החקירה - שאלה של זמן?
צילום: ירון ברנר
מומלצים