שתף קטע נבחר

סינמה סיטי לא בשבת: החילונים בי-ם יקרינו לבד

"ככה לא משאירים צעירים חילונים בירושלים", אמר אחד מחברי מועצת העיר על ההחלטה שלא לאשר לבתי הקולנוע לפעול בשבתות. בעירייה טוענים כי זו החלטה ממשלתית

יום לאחר שנחשפו ב-ynet נתונים נוספים על מגמת ההתחרדות בירושלים, צעירים חילונים פותחים במאבק נגד העירייה - על המסך הגדול. בעקבות החלטת מועצת העיר שלא לפתוח בשבתות את מתחם הסינמה סיטי - שיקום בעוד כשנה - הם מאיצים את יוזמת ההקרנות הפרטיות של סרטים בימי שישי, ומבטיחים עוד פעולות.

 

"ועד המאבק של 'תושבים למען תושבים בקריית יובל' מארגן בשישי הקרוב הקרנה של הסרט 'חתול שחור חתול לבן' במסגרת של קולנוע פתוח. אנחנו מקרינים את הסרט כדי להראות שבירושלים ובקרית יובל יש תרבות חופשית וחילונית",

 אמרו ל-ynet יוזמי המחאה.

 

הקרנת הסרטים בשכונת קריית היובל החלה כבר בשנה שעברה כפעילות חברתית-חילונית, והתושבים מייחסים לה חלק מההצלחה שבמאבקם. הפעילים אמרו כי המחאה המתגברת תהיה יצריתית ותכלול בין היתר הקרנת סרטים מחאתית בערבי שבת בשכונות העיר ובאתרים ידועים.

 

"החלטת העירייה שערורייתית", הסבירו. "בעירייה אומרים שמדובר בהחלטה של היזם לא לפתוח בשבת, אז אנחנו מתכוונים להחתים אלפי אנשים בדרישה לפתיחת בתי הקולנוע בירושלים בימי שישי בערב. אם זה לא יעזור, נשקול גם את החרמת בית הקולנוע".

 

עירוני או ממשלתי?

עופר ברקוביץ', חבר מועצת עיריית ירושלים מטעם סיעת "התעוררות", הבהיר כי "אי פתיחת הקולנוע בשבת זו פגיעה ביכולת של האוכלוסייה החילונית לחיות בעיר, וככה לא משאירים צעירים חילונים בירושלים. אין פה שום פגיעה בשכונות דתיות קרובות ושום חריגה מהסטטוס-קוו ולכן צריך לאפשר הפתיחה בשבת".

 

מתחם "סינמה סיטי" יוקם ב"חניון הלאום", סמוך לבנייני האומה. מעיריית ירושלים נמסר בתגובה, כי אי-פתיחת הקולנוע בשבת "זו לא החלטה עירונית.

 מדיניות הממשלה לא מאפשרת פתיחתו בשבת בשל היותו נכס ממשלתי. אם היזמים יבחרו שטח פרטי לא תהיה מגבלה בנושא".

 

ברקוביץ' טוען כי על אף הטענות שההחלטה היא ממשלתית, גם לעירייה היה יד בדבר. "באופן ודאי, עיריית ירושלים הוסיפה לאישור ההסכם בוועדת הכספים סעיף שמגביל את הפתיחה בשבת. בהסכם שצורף לוועדת הכספים ולישיבת המועצה לא הופיעה שום התניה של ממשלת ישראל ומשרד האוצר לא לפתוח המקום בשבת. אם היתה בקשה ממישהו במשרד האוצר בנושא, אז גם הוא צריך לחזור בו מהבקשה הזו", אמר חבר המועצה.

 

Read this article in English

 

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
ברקת. החלטה של העירייה?
צילום: גיל יוחנן
מומלצים