שתף קטע נבחר

לפני אולמרט: לחץ על "המאכער" עם מס הכנסה

"לא תסביר מאיפה המיליונים שעברו דרכך? תואשם בהעלמת מס" - זה הרמז הלא ממש דק שהועבר בחדר החקירות למאיר רבין, שחשוד בתיווך ב-18 מקרי שוחד. כך נודע ל-ynet. בינתיים, במשטרה אומרים שגם לשולה זקן אין הסברים מספקים לכסף - ואולמרט צפוי לקבל זימון בכל רגע

פרשת הולילנד עדיין רחוקה מסיום - אבל במשטרה מאיצים לקראת היישורת האחרונה של החקירה, וזימונו הקרב של אהוד אולמרט. החוקרים ממשיכים לנסות לגרום ל"מאכער" מאיר רבין לפתוח את הפה. ל-ynet נודע שלצורך כך גייסה המשטרה את רשות המסים, כדי לרמוז לו שאחרת הוא עלול להיות מואשם בהעלמת מס במיליונים. היום (ב') יבקשו מבית המשפט להאריך עוד את מעצרו.

 

פרשת הולילנד - כותרות אחרונות ב-ynet

 

אחרי שניסו כל דרך אפשרית, הגיעו במשטרה למסקנה כי ייתכן שדרך הכיס יצליחו להוביל את רבין לדבר על העברות הכספים ששימשו לפי החשד כשוחד, בתמורה לקידום מיזמי בנייה. בשבוע שעבר טענו בבית המשפט שהוא היה מעורב בלא פחות מ-17 פרשות שונות של שוחד בענייני נדל"ן, מלבד זו המתוקשרת בירושלים.


שולה זקן חוזרת הביתה מהמעצר. "מי שמאמין לא נשבר" (צילום: גיל יוחנן)

 

במשטרה וברשות המסים עברו על הצהרות ההכנסות של רבין בשנים האחרונות, ולא מצאו דיווח מיוחד. מנגד, בידיהם ראיות לכאורה לכך שתחת ידיו של רבין עברו מיליוני שקלים.

 לנוכח העובדה כי הוא מכחיש שמדובר בכספי שוחד, הוחלט להפנות את הטענה הזאת נגדו - שכן אותם כספים לא דווחו למס הכנסה.

 

חוקרי רשות המסים שישבו אתמול מול רבין, ניסו בעצם לרמוז לו כי אם לא יספר מהו מקור הכספים, הוא עלול לשלם מחיר אישי, לאור האפשרות שיואשם בהעלמת מסים.

 

היום צפויה המשטרה לבקש שוב את הארכת מעצרו של רבין עד ליום רביעי, אז יישהה כבר 30 יום במעצר - המכסה המקסימלית המותרת בטרם הגשת כתב אישום. לא מן הנמנע שבמשטרה יבקשו מהיועץ המשפטי לממשלה אישור מיוחד להאריך עוד את המעצר. אם בסופו של דבר יוחלט לשחררו, הוא יעבור למעצר בית בתנאים מחמירים, כשהוא מבודד.

 

הממצאים אצל זקן: תכשיט, תמונה - וצ'קים

התקדמות משמעותית נרשמה בחקירתה של שולה זקן, למרות שחרורה למעצר בית. חוקרי המשטרה הציגו בפני זקן אסמכתאות לגבי הכספים שהועברו אליה עבור שוחד לכאורה. לטענת גורמים במשטרה,

 למנהלת לשכתו לשעבר של אולמרט יהיה קשה מאוד להתכחש לכספים שהועברו אליה, והיא תצטרך למצוא הסברים משכנעים יותר לגבי מקורם.

 

ל-ynet נודע כי מלבד התכשיט בשווי 10,000 שקל והתמונה יקרת הערך שנמצאו אצל זקן והיו חלק מתשלומי השוחד לפי החשד, החוקרים מצאו גם המחאות. זקן מצדה טענה כי לא מדובר בכספי שוחד, ואולם עד כה טרם הצליחה לשכנע את החוקרים בכך.

 

נראה כי החקירה של הולילנד מתקרבת לרגעיה המכריעים, שיתבטאו בזימונו של אולמרט לחקירה.

 אתמול חשפה המשטרה את החשד שהוא קיבל יותר ממיליון שקל דרך זקן. מנהלת הלשכה נשאלה לגבי הפגישות שקבעה לאולמרט עם עד המדינה, שנתן לכאורה את השוחד, ומה נדון בהן. היא טענה שלא השתתפה בשיחות.

 

החוקרים אף הציגו בפני זקן אסמכתאות שעל פי החשד מעידות על כך שעזרה באמצעות עו"ד אורי מסר להעביר כספים לאולמרט - מאות אלפי שקלים בכל פעם. מבחינת המשטרה חקירתו של אולמרט כבר מוכנה, והם רק מחכים לעיתוי המתאים כדי לזמנו לענות על השאלות. לאחר מכן, הכוונה היא לעמת את אולמרט עם עד המדינה ואחרים שהיו מעורבים בהעברת הכספים.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
מאיר רבין. יותר מחודש במעצר?
צילום: דודו אזולאי
זקן. תכשיט כשוחד?
צילום: גיל יוחנן
אולמרט. השאלות מוכנות
צילום: AP
מומלצים