שתף קטע נבחר

הוארך מעצר המאכער רבין: 'מעורב ב-18 פרשיות'

ביהמ"ש האריך בשישה ימים את מעצרו של מאיר רבין החשוד שתיווך לשוחד בפרשת הולילנד. בדיון נחשף נתון מדהים אודות מה שהחוקרים מייחסים לו. אשתו של רבין סיפרה ל-ynet כי החוקרים מפעילים על בני המשפחה לחץ כדי שיהיה עד מדינה

שמונה-עשרה פרשיות שוחד, על פני עשור שלם של פעילות. זה מה שמייחסים במשטרה למאיר רבין, החשוד כמתווך בהעברת השוחד בפרשת הולילנד.

 

הנתון המדהים הזה נחשף אחרי הצהריים (יום ד') בידי נציגי המשטרה בעת הדיון על הארכת מעצרו של רבין. במענה לשאלת הסנגור אלי כהן, שמייצג את רבין ביחד עם גיורא זילברשטיין, חשפו רב פקד אסף וולפיש ורב פקד דוד נודלמן: "הוא החוט המקשר בין כל הפרשות הללו. זאת גם הסיבה שבמשטרה מבקשים להאריך מעצרו, כי לא הספיקו עדיין לשאול אותו על כל הפרשיות". סגן נשיאת בית משפט השלום בראשון לציון, השופט אברהם הימן, החליט כי רבין יישאר במעצר עוד שישה ימים.


רבין בבית המשפט. "החוט המקשר בין כל הפרשות" (צילום: דודו אזולאי)

 

בעוד שבעה ימים תגיע המשטרה למכסת ימי המעצר המירבית לרבין - 30 ימים. לכן, אם תרצה המשטרה להאריך את מעצרו של רבין בתקופה נוספת, היא תזדקק לאישור מיוחד מהיועץ המשפטי לממשלה. זאת בעוד שיתר העצורים, פרט לשולה זקן שנעצרה ביום שני, שוחררו למעצרי בית.

 

מכבש לחצים: רבין סירב להיות עד מדינה

היום נודע עוד כי במהלך הימים האחרונים התמקדו חוקרי המשטרה בניסיונות שונים לשכנע את מאיר רבין להיות עד מדינה. לצורך כך גייסו קצין בכיר ביאחב"ל, המתמחה בגיוס עדי מדינה מקרב עבריינים. ניצב משנה אפרים ברכה, שלא קשור לצוות החקירה ומשרת ביחידה אחרת, נכנס לחדר החקירות יחד עם רבין וניסה לשכנע אותו לשתף פעולה, אולם רבין סירב.

 

המאמצים שעושה המשטרה בנושא זה לא מסתיימים רק בחדרי החקירות. לטענת בני משפחתו של המאכער, בלשים עוקבים אחריהם ומנסים להפעיל לחץ על מנת שישתף פעולה.

  

אשתו של רבין סיפרה בשיחה עם ynet: "חוקרי המשטרה אמרו לי איפה אני הולכת, מה אני לובשת, איפה בדיוק אני מושיבה את הילדים. אם זה לא לחץ - אני לא יודעת מה זה לחץ. זה נראה לי לא הגון. בן אדם לא רוצה לדבר, זה לא שיטה להפעיל כזה לחץ כדי לשבור אותו. מה שיש לו להגיד הוא יגיד רק בבית משפט, אם יצטרך".

 

יצוין כי עד עתה נחשפה מעורבותו של רבין רק בארבע פרשיות שוחד מתוך ה-18 המיוחסות לו על ידי המשטרה. פרשת הולילנד היא הידועה מביניהן, אך ניתן למנות לצידן גם את פרשת "צוק מנרה" וחוות "הזרע" בפארק חירייה.

 

רבין הוא החוט המקשר גם לפרשיית השוחד לכאורה שנתן דני דנקנר תמורת הטבות מפליגות לחברת "תעשיות מלח". חקירה זו הינה הסתעפות של פרשת הולילנד והחוקרים סבורים כי רבין היה האיש שהעביר את כספי השוחד - יחד עם עד המדינה בתיק.

 

בימים האחרונים בחר רבין להפסיק לשתף פעולה עם חוקריו, והוא אינו משיב לשאלותיהם. ברקע השמיעו לו החוקרים שיחות שקיים עם עד המדינה בפרשה הוקלטו על-ידי האחרון מביניהם.

 

במשטרה חוששים כי שחרורו של רבין יאפשר לו לשבש את החקירה יחד עם גורמים נוספים שטרם זומנו לתת את עדותם. "הוא עדיין לא מסר גרסה על כל החשדות נגדו", הסבירו בצוות החקירה.

 

Read this article in English


פורסם לראשונה 28/04/2010 15:26

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
מאיר רבין. שוב בבית המשפט
צילום: דודו אזולאי
מומלצים