שתף קטע נבחר

הכי מטוקבקות
  זירת הקניות

  הרב אליהו: "את נבלת משה הירש לפלסטינים"

  רבה של העיר צפת, שמואל אליהו, קבע כי כעת - לאחר שהירש נקבר הלכה למעשה - "אסור להיקבר לידו, הוא רשע מרושע"

  החבר היהודי של ערפאת מת, ובימין לא מתאבלים: רב העיר צפת, שמואל אליהו, קובע כי יש איסור הלכתי להביא את השר הפלסטיני משה הירש לקבר ישראל משום ש"הוציא את עצמו מן הכלל וכפר בעיקר". בשיחה עם ynet אמר הרב כי "אין מדובר בפובלציסטיקה, אלא בהלכה למעשה ממש - למרות הזקן והשטריימל, צריך לקבור אותו מחוץ לגדר".

    

  הלווייתו של הירש, מהפעילים המרכזיים והמתוקשרים של הפלג הקיצוני והאנטי-ציוני נטורי קרתא, התקיימה כבר אתמול, והוא נטמן בבית העלמין הר הזיתים בירושלים - אך הרב אליהו מבהיר כי הדבר אסור אף בדיעבד. "עכשיו אסור להיקבר לידו, עד שיוציאו אותו משם ויזרקו את נבלתו לקברי פלסטינים. הוא שונא ישראל, רשע מרושע. צריך להוקיע את המטורפים האלה".

    

  רבה של צפת עושה הבחנה ברורה בין מנהיגים אחרים של זרמים חרדים קנאים - אף שהוא במחלוקת קשה איתם - לבין הירש וחבריו: "אפשר לא
  להסכים עם אנשים כמו הרב עמרם בלוי, אבל הוא היה קנאי לקדושת השבת ותיעל את התכונה הזו לדברים טובים. אלו אמנם תולים את עצמם בבלוי, אבל הם - לעומתו - רק נגד. הם מתחברים לשונאי ישראל וחוברים עם הרוצחים הגדולים ביותר. האיש הזה הרי הלך למי שרצח ילדים בצפת ובמעלות".  

   

  אמש נרשמה תקרית של ממש בין משפחת הירש לכמה פעילי ימין מאנשי כהנא, שהתפרצו להלוויה בצעקות "באבוד רשעים רינה" ו"היום יום שמח", וכיפותיהם נחטפו על ידי חלק מהמשתתפים. פעיל הימין איתמר בן גביר התייחס לאירוע ואמר: "משה הירש היה רשע גדול שנפגש עם נשיא איראן והיה אויב ישראל".

   

   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  הרב שמואל אליהו
  צילום: אביהו שפירא
  הירש עם ערפאת
  צילום: איי פי
  מומלצים