שתף קטע נבחר

אישום: חטף מיליונרית, ירה במנכ"ל ושדד צ'יינג'

מיכאל ירוסלבסקי מואשם יחד עם 4 אחרים בפרשת חטיפת אשת העסקים ברמת-גן, בניסיון לרצח מנכ"ל חברת מדחנים ובגניבת מיליון שקלים מחנות המרת כספים

חוטפי המיליונרית על ספסל הנאשמים. בבית המשפט המחוזי בתל-אביב הוגש הבוקר כתב אישום בפרשת חטיפתה של אשת העסקים מירושלים, ובנוגע לניסיון לרצח מנכ"ל חברת מדחנים ברמת-גן. מיכאל ירוסלבסקי, בן 47 מפתח-תקווה, נאשם בניסיון לרצח איש העסקים באוקטובר 2009, בחבלה חמורה ובנשיאת נשק, ויחד עם 3 שותפים הוא נאשם בחטיפת המיליונרית.

 

על פי כתב האישום, יחד עם ירוסלבסקי נאשמים גם רוברט אבאיב (38) מתל-אביב, נתי פטרקוב (30) מבת-ים בקשירת קשר לביצוע פשע, בחטיפת אשת העסקים לשם סחיטה, בשוד בנסיבות מחמירות ובאיומים. מרינה ריבקוב (48) מפתח-תקווה נאשמת בקשירת קשר לביצוע פשע ובשוד בנסיבות מחמירות.

 

ירוסלבסקי נאשם כי ירה שני כדורים במנכ"ל החברה מרמת-גן, לאחר שעקב אחרי איש העסקים במשך תקופה. בפרשה זו הוא נאשם בנסיון לרצח, בחבלה חמורה ובנשיאת נשק. לצידו מואשם גם מקסים גורביץ' (36) מבת-ים, במתן אמצעים לביצוע פשע.

 

מכתב האישום נגד הרביעייה (ללא גורביץ'), שיוגש ע"י עו"ד ענת בן זאב ויעל הראל מפרקליטות מחוז תל-אביב, עולה כי לאחר פיטורי ריבקוב מחנות המרת כסף בו עבדה (צ'יינג'), היא העבירה את הפרטים של פתיחת הכספות והמפתח למקום לירוסלבסקי, איתו הייתה מיודדת. 


החשודים בבית המשפט, היום. שורה של אישומים (צילום: דלית שחם)

 

הנאשמים הצטיידו באקדחים, בשוקר חשמלי, במסכות וכפפות וחיכו לעובדת הציינג' שהיתה בדרכה לעבודה. הם איימו עליה, הכניסו אותה למכוניתם, סתמו את פיה, היכו אותה בראשה ואיימו עליה באקדח. כאשר הגיעו לציינג', פתחו את הכספות וגנבו כמיליון שקלים. לאחר מכן קשרו את העובדת לכסא במקום, כדי שלא תוכל להזעיק עזרה ונמלטו.

 

באישום אחר הם נאשמים בחטיפת אשת העסקים הירושלמית. לאחר שעקבו אחריה, למדו את סביבת עבודתה והתחקו אחרי שגרת חייה, החליטו הנאשמים על דרך ביצוע החטיפה - כליאתה בדירה בפתח-תקווה, וניסיון לסחוט ממנה כספים בזמן זה. הם הגיעו לדירתה באפריל השנה כשהם מצוידים באקדחים, והורו באיומים לה ולעוזרת שלה להראות להם היכן התכשיטים. השלב הבא היה חטיפת השתיים לדירה, שם שמרו עליהם במשמרות. במהלך החטיפה, הם גנבו ממנה את כרטיס האשראי שלה.

 

ירוסלבסקי נאשם בניסיון לרצוח את מנכ"ל חברת המדחנים באוקטובר 2009. הוא שלח את גורביץ'

לערוך מעקבים אחרי איש העסקים ומשפחתו, הכין מפות המתארות את מסלול ההגעה לבית ואסף אביזרים שונים וביניהם זקן ופאה, לצורך ביצוע הרצח. ב- 8 באוקטובר הגיע כשהוא מצויד באקדח ומשתיק קול לבית המנכ"ל והמתין לו. כאשר זה הגיע, הוא ירה בו שני כדורים ונמלט מהמקום. הפרקליטות תבקש את הארכת מעצרם של כל החשודים עד תום ההליכים.

 

עורך הדין חי הבר, המייצג את ירוסלבסקי, אומר כי מרשו מסר גירסה במשטרה, אולם הוא מחכה לכל חומר הראיות שיגיע לידיו כדי שיוכל להגיב לכתב האישום. עורך הדין, יהודה שושן, פרקליטו של גורביץ' הגיב לטענות ואמר כי מרשו הינו חוקר פרטי ומכחיש כל קשר לביצוע העבירות.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
ירוסלבסקי, היום. הנאשם המרכזי
צילום: דלית שחם
ריבקוב. נקמה אחרי שפוטרה
צילום: דלית שחם
הפרקליטים הבר ושושן. מחכים לראיות
צילום: דלית שחם
מומלצים