שתף קטע נבחר

הרב לבנון לחוטובלי: "תומך בריצתך לכנסת"

במכתב שהעביר רב היישוב אלון מורה לחברת הכנסת ציפי חוטובלי, ציין הרב כי כיוון את תשובתו שעוררה סערה לתושבת אלון מורה - "בה מודרך הציבור בהדרכות של לכתחילה", ולא כך הדבר בציבוריות הכללית - "שם חשוב שכוח חיובי כמוך יופיע על במת הכנסת ובתפקידים בכירים"

הרב לבנון מקווה שפרשת "בלי נשים בפוליטיקה" תהיה מאחוריו. במכתב נרגש אותו כתב היום לחברת הכנסת ציפי חוטובלי אמר הרב כי מסכת האירועים של הימים האחרונים גרמה לו לצער. "לא ציפיתי שיתפתח 'מחול שדים' סביב התשובה שפרסמתי". התשובהנחשפה כזכור ב-ynet ומאז ארגוני נשים תקפו את הרב ודרשו ממנו לפרוש מתפקידו. בשדולת הנשים אף פנו לשר הפנים אלי ישי על מנת שזה ידחה את הבחירות שצפויות להתקיים מחר ביישוב אלון מורה. לאחר שהנושא הועבר לבחינה משפטית הוחלט לא להדיח את הרב או לדחות את הבחירות בהם מתמודדים 15 גברים, תושבי היישוב.

 

במכתב שהועבר לחברת הכנסת הדתית הסביר הרב כי נשאל על ידי תושבת אלון מורה, חוות דעת בדבר הצגת מועמדותה למזכירות היישוב. "התשובה היתה מכונת אליה, בהתאם למרקם החיים המבורך באלון מורה. לא היתה כל כוונה להוציא את התשובה לרשות הרבים, כמו כל פרסומים הפנימיים המופיעים בעלון היישובי".

 

הרב ניסה להסית את האשמה ואמר "לצערי, אנשים בעלי כוונות לא ראויות, הפיצו את דברי בתקשורת. כאמור, תשובתי מכונת ומתאימה להתנהלות הציבורית באלון מורה, בה מודרך הציבור בהדרכות של 'לכתחילה'. לא כן הדבר בציבוריות הכללית". הרב טען כי נסיבות החיים מחייבות אותנו לגייס את כל הכוחות החיוביים, התורמים לבניית מארג מתוקן וטוב יותר, ולרתום את כולם לטובת הכלל. "כפי שהבעתי את דעתי בפנייך בעבר", כתב הרב לחוטובלי,"כן גם היום, הנני רואה בך כח חיובי גדול, נאמן לרוח ישראל ולמסורת הדורות. בהופעתך את מייצגת נאמנה את העקרונות המקודשים לישראל ולתורתו, וחשוב וחיוני שכח זה יופיע על במת הכנסת, בתפקידים בכירים יותר. הנני מחזק את

ידייך להמשיך בנשיאת העול אשר נטלת על עצמך, ולהביא ברכה רבה לעם ישראל, לארצו ולתורתו".

 

ח"כ חוטובלי, יו"ר הוועדה לקידום מעמד האישה, התקשתה להישאר אדישה לפנייה הנרגשת ואמרה "אין ספק ששותפות נשים

בהנהגת הציבור, הוא צורך חיוני עבור

החברה כולה. בנסיוני האישי, נתקלתי בתמיכה ואהדה מכל גווני הקשת של רבני הציונות הדתית. הרב אליקים לבנון ורעייתו, הביעו תמיכה גדולה בכהונתי כשליחת ציבור בכנסת. ראוי שתמיכה זו תעודד כניסת נשים דתיות נוספות למערכת הפוליטית, הן במישור הלאומי והן ברשויות המקומיות".

 

בתוך כך, שיגרה היום תנועת הנשים הדתיות "קולך" פנייה למזכירות אלון מורה, בתקווה כי "כמנהיגות היישוב תקבלו בברכה כל אישה המעוניינת לתרום מיכולותיה ותאפשרו לה לעשות זאת במלוא הכבוד הראוי. אנא מכם אל תחזירו את החברה הדתית לאחור ואל תהפכו את אלון מורה ליישוב המנותק מן המציאות הישראלית".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
ח"כ חוטובלי
צילום: גיא תורג'מן
מומלצים