שתף קטע נבחר
הכי מטוקבקות

  מחקר מקיף: חיסונים לא מסוכנים לבריאות הפעוט

  מחקר אמריקאי חדש שנערך על יותר מ-1,000 ילדים בני 7 עד 10 קובע שחיסוני השגרה אינם פוגעים בהתפתחות הילדים. החוקרים: מדובר בהוכחה הקלינית החזקה ביותר עד היום. יו"ר איגוד רופאי הילדים ל"ידיעות אחרונות": "המחקר מפריך את הגישה של מרפאים טבעיים שמתנגדים למתן החיסונים"

  הורים יקרים, אתם יכולים לתת בלב שקט לאחות טיפת חלב לחסן את ילדיכם. מחקר חדש קובע שחיסוני השגרה אינם פוגעים בהתפתחות השכלית והנוירולוגית של ילדים.

   

  הורים רבים בישראל ובעולם נוהגים לדחות את מתן החיסונים הנדרשים בגיל הינקות, אחרים מחסנים את הילדים באופן סלקטיבי, ויש כאלה שכלל לא נותנים למזרק להתקרב לפעוט - מהפחד שאחד החומרים יגרום לנזקים כמו אוטיזם או איחור בהתפתחות.

   

  "הוכחה קלינית חזקה"

  אולם מחקר חדש ומקיף שנערך באוניברסיטת קנטקי בארצות-הברית מפריך את החששות האלה. המגזין היוקרתי לרפואת ילדים "פדיאטריקס" פירסם השבוע

  ממצאי מחקר שבו נבדקו יותר מאלף ילדים בני 7 עד ‭.10‬ אלף הילדים נחלקו לשלוש קבוצות: הקבוצה הראשונה כללה את מי שבהיותם בני שנה חוסנו בכל החיסונים הנדרשים; הקבוצה השנייה כללה ילדים שחוסנו חלקית; הקבוצה השלישית כללה ילדים שלא חוסנו כלל. הילדים שהשתתפו בניסוי עברו 42 מבחנים נוירו-פיזיולוגיים, ובהם מבחנים הבודקים את רמת המשכל, את כישורי השפה, את הזיכרון, כישורים מוטוריים ותפקודים אינטלקטואליים שונים. מדובר במחקר הראשון מסוגו שעקב אחר התפתחות ילדים שנים לאחר שחוסנו.

   

  מהמחקר עולה כי הילדים שחוסנו במועד ולפי ההמלצות הגיעו להישגים זהים לאלה של חבריהם שחוסנו באיחור או שלא חוסנו כלל. החוקרים קובעים

  שהמחקר מספק את ההוכחה הקלינית החזקה ביותר שנמצאה עד היום לכך שקבלת חיסונים במהלך גיל הינקות אינה גורמת להשפעות שליליות על ההתפתחות הנוירולוגית והמנטלית של המחוסנים.

   

  יו"ר איגוד רופאי הילדים בישראל, פרופ' מתי ברקוביץ‭,'‬ אמר אתמול: "שגרת החיסונים של משרד הבריאות מותאמת לצורכי כל הילדים במדינת ישראל. המחקר החדש תומך לחלוטין בגישה שלנו הקוראת לחסן את הילדים לפי לוח החיסונים המומלץ ומפריך את הגישה של מרפאים טבעיים למיניהם שמתנגדים למתן החיסונים האלה. צריך לתת את החיסונים בזמן הן כדי ליצור חסינות טובה נגד המחלות המוכרות והן כדי להכחיד מחלות כמו צהבת ודלקת קרום המוח‭." ‬

   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  לא אותרו בעיות
  צילום: index open
  ד"ר רק שאלה
  מחשבוני בריאות
  פורומים רפואיים
  מומלצים