שתף קטע נבחר

עד שצה"ל יחסום: שידור חי מהמשט לעזה

על אחת הספינות, שעושות את דרכן לעזה, הוצבה מצלמה המעבירה בשידור חי את הנעשה. על הסיפון אפשר להבחין בדגלי הרשות הפלסטינית, טורקיה ואלג'יריה וגם בכמה אנשים שצופים אל מי הים התיכון - ומצטלמים למזכרת

נישאים על גלי התעמולה. הספינות העושות את דרכן במשט לעזה, מתקרבות לחופי הרצועה. בינתיים, כפי שניתן לראות הבוקר (יום ו') בשידור חי מאחת הספינות, האווירה נינוחה מאוד. דקות אחדות לאחר פרסום הידיעה ב-ynet קפץ מספר הצופים בשידור פי שלושה - והמארגנים החלו בשידור סרטי תעמולה המציגים מהמראות בעזה במבצע "עופרת יצוקה". בחלוף עוד כמה דקות התחדש, לסירוגין, השידור מהספינה.

 

צה"ל הבטיח שעם התקרב המשט לחופי הרצועה - הוא יחסום אפשרות לשידורים חיים מהנעשה על הספינות, ולפיכך צפוי שההשתלטות עליהן תיעשה באין רואה. 

 

עוד טרם שנקטע השידור לטובה התעמולה, על אחת הספינות הוצבה מצלמה, המעבירה בשידור את חי הנעשה בה. ברקע אפשר להבחין בדגלי אלג'יריה, טורקיה, שבדיה, אירלנד והרשות הפלסטינית. אפילו דגל האימפריה העותומנית תלוי ומתנפנף ברוח. כמה ממשתתפי המסע מביטים אל מי הים התיכון ומצטלמים למזכרת. 

 

לצפייה בשידור החי - לחצו כאן

 

עוד על סיפון האוניה נמצאים משתתפי המשט, שבשידור החי לא נראים עסוקים במיוחד ומעבירים את הזמן עד ההגעה לעזה. על הסיפון נראים גם מזרנים שעליהם ככל הנראה ישנים כמה מהפעילים. מעת לעת נשמעות בכריזה הודעות לנוסעים בטורקית.

 

בנמל אשדוד השלימו את ההכנות אחרונות לקליטתם הצפויה של מאות משתתפי המשט. מי שיחתום על צו הרחקה - יטוס לארצו על חשבון ישראל. מי שיסרב עשוי למצוא את עצמו בכלא בבאר-שבע. בצה"ל מוטרדים מהאפשרות שבמשט ינסו להסתנן לרצועה פעילי טרור, שינסו גם להעביר אמצעי לחימה. 

 

בין משתתפי המשט: ח"כ חנין זועבי מבל"ד, ראש הפלג הצפוני של התנועה האיסלאמית השייח ראאד סלאח,

ראש ועדת המעקב העליונה של ערביי ישראל מוחמד זידאן, בכיר הפלג הדרומי של התנועה האיסלאמית השייח חמאד אבו-דעאבס. עוד מפליגים לעזה האב הילריון קפוצ'י, לשעבר הארכיבישוף של ירושלים שגורש מישראל בשל מעורבות בטרור, ומוחמד סוואלחה, שנמלט ב-1990 נמלט מהשטחים לירדן בדרכון מזויף. משם עשה את דרכו לבריטניה, שם הוא מקדיש את זמנו לפעילות הסברה אנטי-ישראלית אינטנסיבית, בין היתר בשורות "האחים המוסלמים" - תנועת האם של חמאס.

 

Read this article in English

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
בוקר רגוע על הסיפון
צילום: livestream.com
מומלצים