שתף קטע נבחר

אי.די.בי הרוויחה יותר ממיליארד שקל ברבעון

נוחי דנקנר מסכם רבעון רווחי: "המשבר העולמי מהווה מעבר גדול של עושר עולמי, כוח כלכלי, ואולי גם הגמוניה מדינית וחברתית ממדינות וכלכלות המערב אל כלכלות המזרח...המשק הישראלי גם הוא מושפע מהתהליך הזה"

אי.די.בי אחזקות שבשליטת נוחי דנקנר פירסמה היום (א') את דוחותיה הכספיים לרבעון הראשון של 2010. החברה דיווחה על רווח נקי של 1.064 מיליארד שקל, קפיצה של 136% לעומת הרבעון המקביל אשתקד בו רשמה רווח נקי של 451 מיליון שקל. בשנת 2009 רשמה החברה רווח נקי בסך 977 מיליון שקל.

 

דנקנר אמר בהודעת החברה כי "אנו עוקבים אחר ההתפתחויות השליליות ואחר חוסר היציבות שנוצר בשוקים באירופה, במיוחד בחודשים ובשבועות האחרונים. התפתחויות אלה הן שלב נוסף בתהליך המשברי שאנו חווים החל מסוף שנת 2007 שבעיקרו מהווה מעבר גדול של עושר עולמי, כוח כלכלי, ואולי גם הגמוניה מדינית וחברתית ממדינות וכלכלות המערב אל כלכלות המזרח והשוקים המתעוררים. המשבר הכלכלי האחרון הוא מדרגה בתהליך הזה ובסיומו צפוי להצטמצם עוד יותר הפער בין כלכלות המערב לבין כלכלות המזרח".

 

 "עם זאת" ציין דנקנר, "יש לציין את העוצמה והחוסן שמפגינה הכלכלה האמריקנית בה ניכרים סימני שיפור והתאוששות. נראה כי סין והמזרח ולצידה ארה"ב מנתבות את העולם לשיפור ולהתגברות על המשבר".

 

"המשק הישראלי מושפע גם הוא מהתהליך הזה. מצד אחד המשבר באירופה עלול לפגוע בייצוא ומצריך בקרה הדוקה אל מול חשיפות פיננסיות, מצד שני, עלינו להמשיך ולהיפתח ולהרחיב את יחסי הסחר שלנו עם מדינות המזרח והשווקים המתעוררים – אלה הקטרים שיובילו את הצמיחה העולמית בשנים הבאות. גם ההצטרפות של ישראל ל-OECD תומכת במשק. זהו פועל יוצא של ניהול כלכלי שקול ואחראי בשנים האחרונות. אני משוכנע שההצטרפות תתרום לחוסנה של הכלכלה הישראלית".

 

"כיוון שהמצב בכלכלה ובשווקים עדיין רגיש ממשיכה קבוצת אי.די.בי לנקוט במדיניות עסקית שמרנית וזהירה, בניהול סיכונים מושכל ובשמירה על יתרות נזילות גבוהות", סיכם דנקנר.

 

150 מיליון שקל כדיבידנד

עיקר הרווח הגיע משופרסל, דרך דיסקונט השקעות, שהניבה לה רווח של 879 מיליון שקל במהלך הרבעון תודות לרישום חשבונאי עקב הצעת רכש שביצעה במהלך הרבעון. לשם השוואה ברבעון המקביל תרמה שופרסל 23 מיליון שקל לרווח של אי.די.בי אחזקות.

 

שאר התורמות הגדולות הן סלקום עם 109 מיליון שקל לעומת 108 מיליון שקל ברבעון המקביל אשתקד, קרדיט סוויס (דרך כורשהודיעה שהיא מופסדת ב-806 מיליון שקל "על הנייר" בהשקעתה בחברה) עם 49 מיליון שקל לעומת 113 מיליון שקל ברבעון המקביל וכלל ביטוח שהניבה רווח של 95 מיליון שקל לעומת 8 מיליון שקל ברבעון המקביל.

 

סך הרווח מחברות הבנות עמד על 1.25 מיליארד שקל לעומת 311 מיליון שקל ברבעון המקביל, אך הוצאות מימון בסך 182 מיליון שקל הורידו את הרווח הנקי ל-1.064 מיליארד שקל. אגב, ברבעון המקביל אשתקד רשמה החברה הכנסות מימון בסך 140 מיליון שקל.

 

חברת הבת אי.די.פיתוח רשמה ברבעון רווח נקי של 1.14 מיליארד שקל ברבעון הראשון, כמעט פי 4 מברבעון המקביל אשתקד שבו רשמה רווח נקי של 322 מיליון שקל. החברה הודיעה על חלוקת דיבידנד בהיקף של 150 מיליון שקל.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
מומלצים