שתף קטע נבחר

צוות ה"רייצ'ל קורי": בתוך 24 שעות נגיע לעזה

בראיון לרדיו האירי דחו נוסעי הספינה את הדיווחים כאילו החליטו לשוב לארצם בשל תקלה באניות המלוות, והעריכו כי בתוך יממה לכל היותר יגיעו לרצועה. במערכת הביטחון איתרו בדי הסוואה בציוד שניסו משתתפי המשט להעביר לעזה

למרות התקלות ובלי העיתונאים - ממשיכים כרגיל? למרות הדיווחים מהיבשה כי הספינה "רייצ'ל קורי" תבצע "פניית פרסה" ותשוב על עקבותיה לאירלנד, לאחר שבשתי ספינות עם עיתונאים שהיו צריכים להשתתף במשט התגלתה תקלה, אמרו הבוקר (יום ו') פעילים על הסיפון כי הם ממשיכים בתוכניות כסדרן - ובתוך 24 שעות לכל היותר יגיעו לרצועת עזה.

 

גרטה ברלין, אחת המארגנות, העריכה כי צוות הספינה יגיע ליעדו כבר הערב. מוקדם יותר אמרה ל-ynet אחת מראשי המחאה כי ישראל חיבלה במנגנוני אניות העיתונאים שהיו אמורות ללוות את מסעם הימי הרצועה ולכן הוחלט שהספינה תחזור לאירלנד. המתאמת המשפטית של המשט, אודרי בומסי, האשימה כי אין מדובר בתקלה מקרית,

אלא בפגיעה מכוונת מצד ישראל ש"עשתה שימוש ב'אמצעים אפורים' כדי לפגוע במשט כולו". היא אף ציינה כי אנשיה שוקלים לנסות להשיט את העיתונאים בכלי שיט אחרים.

 

במקביל, הודיע מתאם פעולות הממשלה בשטחים כי במערכת הביטחון ממשיכים בפריקת הסיוע ההומניטארי שנשאו ספינות המשט בתחילת השבוע. הציוד כולל בגדים, שמיכות, ילקוטי בית-ספר, מזרנים, מושבי בטיחות לתינוקות, ארונות וכן ציוד רפואי ובו קלנועיות, כיסאות גלגלים, משקפי רנטגן, ציוד חבישה, מיטות רפואיות ותרופות.

 

עם זאת, הדגישו שם כי תוקפן של חלק מהתרופות שהועברו פג לפני יותר משנה, וכי במטען אותרו גם בדים מנומרים בצבעי הסוואה, שהיו מיועדים להגיע לידי אנשי חמאס.

 נוסף על כך, ציין מתאם הפעולות כי בצד הפלסטיני ממשיכים לעכב את העברת הסיוע לתחומי הרצועה, ובשל כך נפרקו רק כ-8 מתוך 30 משאיות שהובילו את הציוד למעבר כרם-שלום.

 

ביום רביעי אמר דרק גרהאם, אחד מהפעילים שעל הספינה: "ערכנו ישיבה אחרי מה שקרה ביום שני, ואנחנו יותר מנחושים מבעבר להמשיך במשימה שלנו". לדבריו, בכוונתו להודיע לרשויות בישראל על המיקום המדויק של הספינה ולהצהיר כי למשתתפי המשט כוונות שלום. גרהאם הוסיף: "אני אייעץ לנוסעים ולצוות לשבת בשקט ולהראות את ידיהם, כדי שלא יטענו כמו ביום שני - שתקפו את החיילים. אנחנו במשימת שלום".

 

במקביל, המריאו שני מטוסים רפואיים טורקים לישראל, כדי להשיב לטורקיה חמישה מפצועי המשט לעזה - כך דיווחה סוכנות ידיעות באנטליה. עוד דווח כי חמשת הגברים, הם הפעילים האחרונים שנשארו בישראל.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
הספינה רייצ'ל קורי. יגיעו למרות הכל?
צילום: AFP
מומלצים