שתף קטע נבחר

אתם שיתפתם
  זירת הקניות
  המולה ובכי במעצר הורי עמנואל, אמהות לא הגיעו
  בכניסה למשטרת ירושלים, הורים מעמנואל נפרדו מילדיהם הקטנים שבכו ונלקחו לכלא. "מה שאני עושה זה לשם שמיים, ולא מדובר באפליה", אמר אחד האבות. ח"כ גפני: "מחזה נורא שמתאים למשטרים אפלים". רבבות מפגינים יצרו מהומה. מוקדם יותר נערכה "אם כל ההפגנות" בהשתתפות כ-100 אלף חרדים

  אחד הימים הדרמטיים במאבק על צביונה של המדינה הגיע לשיאו הערב (יום ה'). עשרות ההורים לתלמידות מעמנואל, שסירבו לציית לפסיקת בג"ץ - שהורה לבטל את האפליה בבית הספר - התייצבו במשטרת ירושלים, וההמולה רבה. 32 מהם כבר עושים דרכם לכלא מעשיהו, בדרך לריצוי מאסר של שבועיים שנגזר עליהם בגין בזיון בית המשפט.

   

  מפגן העוצמה של החרדים - כתבות אחרונות ב-ynet 

    

  אחרי שוך המהומה, במשטרה גילו שמתוך רשימת ההורים שהיו אמורים להתייצב למאסר, 22 אמהות וארבעה אבות לא הגיעו. לא ידוע היכן הם, והמשטרה תחפש אחריהם.

   

  סגורסגור

  שליחה לחבר

   הקלידו את הקוד המוצג
  תמונה חדשה

  שלח
  הסרטון נשלח לחברך

  סגורסגור

  הטמעת הסרטון באתר שלך

   קוד להטמעה:

   

  מפגין חרדי זקן נפצע בהמולה ופונה ע"י כוחות מד"א לקבלת טיפול. ילדים רבים נפרדו מהוריהם בדמעות. במתחם עמדו לפחות 20 ילדות בגיל בית-ספר יסודי כשהן בוכות "אני רוצה, אני רוצה את אמא". האבות ניסו להרגיע, וחיבקו אותן. יו"ר ועדת הכספים, ח"כ משה גפני, תיאר את הסיטואציה כהזויה: "בנות קטנות נפרדות מאביהם שלא עשו דבר. זה מחזה נורא שמתאים למשטרים אפלים בהיסטוריה, לא למדינה מודרנית".


  "אסיר מקדש שם שמיים" במגרש הרוסים (צילום: נועם מושקוביץ)

   

  האווירה החגיגית התחלפה בתוך זמן קצר במראות קשים של פרידות. אחד האבות, יצחק ויינברג, חיבק את שלושת ילדיו ואמר שיחזור בקרוב. יוסף וייצפיש, שעל גופו שלט "אסיר מקדש שם שמיים", נפרד מבן נוסף. שוטרות ליטפו את הילדים הקטנים, ואחת התינוקות החזיקה בשוטרת. מנהלת בית הספר בעמנואל נכחה במקום והרגיעה את הילדות, שחלקן שואלות אם גם אותן יקחו באוטובוסים.

   

  פרובוקציה: "אזיקים" על ידי הילדים

  הקהל העצום והמהומות עיכבו את הגעתם, הרבה אחרי השעה שנקבעה - 17:00. כמאה אלף בני אדם הפגינו היום בבירה ב"אם כל ההפגנות", ורבבות ליוו את האוטובוסים שהתקרבו למתחם במגרש הרוסים. חלק מההורים - שיצאו מאותה הפגנה ומהפגנת ענק נוספת בבני-ברק - הצטרפו להמונים בשירה ובריקודים, בדרך למשטרה.

   

  אחד האבות, ישראל סבינר, ירד מהאוטובוס, הונף על כפיים ואמר בכניסה לבית המעצר כי "מה שאני עושה זה לשם שמיים ולא מדובר באפליה". האדמו"ר מסלונים, שחסידיו הם שהולכים לכלא בברכתו, הגיע גם הוא למתחם בית המעצר, והאלפים קיבלו את פניו. כוחות גדולים של יס"מ ומשטרה חצצו בינם לבין הכניסה.


  הפרחים לבג"ץ. העצרת בירושלים (צילום: גיל יוחנן) 

   

  באוטובוס שליווה את ההורים היו גם חלק מהילדים, כאשר לידיהם "אזיקים", בניסיון לייצר פרובוקציה. בדרך פגש את השיירה הרב יוסף שלום אלישיב שגרם להמולה גדולה. הוא הגיע ברכבו אך לא יצא ממנו. לדברי אחד החרדים, "הרב הגיע כדי לחזק את ההורים וברכתו אומרת הכל". חרדי אחר אמר ל-ynet כי "לא יכלנו לבקש אירוע טוב מזה כדי לחדד את ההזדהות של הקהילה החרדית אשכנזית. צריכים לשלוח זר פרחים לבג"ץ".

   

  מוקדם יותר היום נכשלו הנסיונות להגיע לפשרה שתוביל את ההורים להסכים לחלק מדרישות בג"ץ, בעניין שילוב הבנות שהופרדו בבית הספר "בנות יעקב" בעמנואל. לטענתם, העניין הוא דתי-הלכתי, ולא עדתי. בית המשפט דחה מוקדם יותר את הבקשה לעכב את המעצר, ובמשטרה ציפו ל-61 הורים. עם היכנסם לתחנה, הם נבדקו מול הרשימה.

   

  ניצב נסים מור, ראש אגף מבצעים במטה הארצי של המשטרה, אמר בצהריים כי "אם יהיו כאלה שלא יסגירו את עצמם אנחנו נאתר אותם, נגיע אליהם ונביא אותם למעצר על פי החלטת בג"ץ".

   

  Read this article in English

   


  פורסם לראשונה 17/06/2010 18:17

   

  בהכנת הידיעה השתתפו אמנון מרנדה וארי גלהר
  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  שוטרת ותינוק במגרש הרוסים
  צילום: נועם מושקוביץ
  "אם כל ההפגנות". עשרות אלפים צעדו
  צילום: גיל יוחנן
  גפני. מחזה נורא
  צילום: גיל יוחנן
  מומלצים