שתף קטע נבחר

הרב עובדיה: מתנגד לאפליה, פסיקת בג"ץ כואבת

בפגישה עם השר ישי, אמר מנהיגה הרוחני של ש"ס כי הוא מתנגד נחרצות לאפליה בלימודים על רקע עדתי. הוא אמר כי נכון היה לפתור את המחלוקת בדרכי נועם, וכי הוא כואב לו "כאב גדול" על הפניה לבית המשפט ו"כאב עצום" על פסיקת בג"ץ. מועצת חכמי התורה תדון בפרשה מחר

מסרים אחרונים, בניסיון להרגיע את השטח לפני "אם כל ההפגנות". מנהיגה הרוחני של ש"ס, הרב עובדיה יוסף, מסכים עקרונית עם עמדת העותרים בבג"ץ עמנואל, אך לא מסכים עם הדרך שבה נקטו.

 

בפגישה שנערכה הערב (יום ד') בין הרב ליו"ר ש"ס, השר אלי ישי, הציג האחרון את ההתפתחויות סביב פרשת עמנואל - על מנת לשמוע בעצתו של הרב עובדיה ולקבוע את עמדת המפלגה. מנהיגה הרוחני של המפלגה הודיע כי הוא מתנגד נחרצות לאפליה בלימודים על רקע עדתי.

 

הרב עובדיה יוסף אמר שנכון היה לפתור את המחלוקת בדרכי נועם, וכי הוא  כואב לו "כאב גדול" על הפניה לערכאות בית המשפט ו"כאב עצום" על פסיקת בג"ץ. בפגישה הוחלט כי המשך הדיון סביב האירועים יערך מחר בערב, במועצת חכמי התורה, הוועד המחליט של ש"ס.

 

מוקדם יותר הטיל שר הדתות מש"ס, יעקב מרגי, את מלוא האחריות לתסבוכת בעמנואל על הציבור האשכנזי שם, ועל מעורבות בית-המשפט: "הספרדים לא מעורבים, מצאו פתרון לתלמידות". בראיון ל-ynet הוא אמר: "אני קורא לא לצאת להפגין מחר אלא להמשיך לחיות בהרמוניה עם האשכנזים".

 

שר הדתות הוסיף: "כל מי שהיה מעורב כאן התנהל בטיפשות - גם העותרים וגם החסידים. בית-המשפט היה צריך להבין

שמדובר בסוגיה בעייתית, ואין פה עניין כי הדין ייקוב את ההר. גם החסידים היו צריכים להבין את הניואנסים של בית המשפט, ישנן עשרים אלף דרכים לשמור על האידיאולוגיה - תוך ריצוי בית המשפט".

 

בינתיים ניסו חסידים מעמנואל, לפגוע על פי החשד בבנו של הרב עובדיה יוסף, הרב יעקב יוסף. תלמידיו של הרב יעקב יוסף, שהשתתפו בשיעור בשכונת הבוכרים, התעמתו עם חסידים שפרצו למקום והפסיקו את השיעור. בנו של הרב סיפר כי ניסו לפגוע פיזית באביו, אך הוא לא נפגע.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
הרב עובדיה יוסף ואלי ישי
צילום: גיא אסיאג
מומלצים