שתף קטע נבחר

הסברה נגד הומופוביה? ש"ס: תכני זימה מרושעים

החרדים נטשו בזעם את ישיבת מועצת העיר ת"א בגלל יוזמה להחיל בשנת הלימודים הבאה שיעורים נגד הומופוביה בכל בתי הספר בעיר: "העיר בדרך הבטוחה לסדום ועמורה"

מי התנגד למלחמה בהומופביה? חברי המועצה החרדים פוצצו אמש (יום ב') את ישיבת מועצת העיר תל אביב ונטשו אותה בזעם, בגלל יוזמה עירונית חדשה להחיל בשנת הלימודים הבאה שיעורים נגד הומופוביה בכל בתי הספר בעיר. "תכני זימה מרושעים", כינה את היוזמה חבר מועצת העיר מטעם ש"ס, בנימין בביוף. 

 

עד כה העבירה עמותת חושן, העוסקת בחינוך והסברה נגד הומופוביה, שיעורים בנושא לבתי ספר שהסכימו לקבל את פעיליה - אך בתי ספר רבים, בהם גם ממלכתיים, בתל אביב וברחבי הארץ, סירבו לשתף פעולה.

בעקבות זאת הגיש חבר המועצה ויועץ ראש העיר לענייני הקהילה הגאה, יניב ויצמן, את ההצעה - שזכתה לברכתו של ראש העיר רון חולדאי, והיא צפויה לעבור לבחינת גורמי המקצוע בעירייה במטרה ליישמה.

 

"אין עוד רשות שמתקצבת את הקהילה הגאה כמו עיריית תל אביב", אמר חולדאי בדיון. "לא חייבתי אף פעם בתי ספר להעביר תוכניות לימוד, ונעביר את התוכנית הזו להמשך בחינה בוועדת החינוך".

 

וייצמן הזכיר בדיון את הרצח בבר-נוער בקיץ שעבר, והוסיף כי "אחת הקללות הפופולריות בבתי הספר, גם ב-2010, היא 'הומו'". לדבריו, עמותת חושן ביקשה להיכנס לבתי ספר ולהסביר למען סובלנות, אך רק ארבעה בתי ספר בעיר (5 אחוז מבתי הספר) הסכימו. "העירייה צריכה להחיל את תכניות הלימוד של חושן במסגרת תוכנית הלימוד הכללית. תל-אביב חייבת להיות מובילת השינוי ופורצת דרך".


מצעד הגאווה בתל-אביב, לפני שבוע (צילום: ירון ברנר)

 

חבר המועצה יואב גולדרינג, נציג נוסף של קהילת הלהט"ב במועצת העיר, הדגיש כי במהלך השנתיים האחרונות קוצץ תקציבה של חושן באחוזים ניכרים, וביקש לדאוג כי ההחלטה תיושם עוד בשנת הלימודים הקרובה. "על הערייה להגדיל את התמיכה התקציבית בחושן, בניגוד לשנתיים האחרונות בה קוצץ התקציב משמעותית, זאת כתשובה ראויה לכל מי שמבקש להדיר, מטעמים מפלים, ארגונים כמו חושן מבתי ספר בעיר", הוא אמר.

  

בסופו של הדיון הוחלט במועצה פה אחד לגבש יחד עם מינהל החינוך "תוכנית מיוחדת בנושא, על כל משמעויותיה הפדגוגיות והתקציביות, בשאיפה להחיל אותה כבר ב-2011".

יו"ר ועדת החינוך בפועל וסגן ראש העיר, אסף זמיר, אמר כי "שוויון, סובלנות וקבלת האחר הם ערכים שנכון להחדיר במסגרת תוכנית מסודרת בבתי הספר בעיר".

 

אבל לא כולם היו מרוצים. את הישיבה נטשו שלושת חברי המועצה החרדים, הרב נפתלי לוברט (רשימה מאוחדת של מפד"ל ודגל התורה), הרב שלמה זעפרני ובנימין בביוף (שניהם מש"ס). "בושה וחרפה שצריך להכריח מוסדות חינוך להכניס תכני זימה מרושעים לכל תלמידי העיר, חילוניים ודתיים כאחד", אמר בביוף ל-ynet. "זהו ריסוק מוחלט של הסטטוס קוו, ולא יעבור בשקט. ימים ספורים לאחר מצעד הבושה, הצעד הזה מוכיח שתל אביב בדרך הבטוחה להפוך לסדום ועמורה".

 

Read this article in English


פורסם לראשונה 21/06/2010 23:42

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
הבר-נוער, אחרי הפיגוע. "אחת הקללות הפופולריות היא 'הומו'"
צילום: ג'ורג' גינסברג
"נעביר את התוכנית הזו להמשך בחינה". ראש העיר חולדאי
צילום: מיכאל קרמר
"תל-אביב חייבת להיות מובילת השינוי ופורצת דרך". וייצמן
צילום: עופר עמרם
מומלצים