שתף קטע נבחר
הכי מטוקבקות

  הומו בארון, מחפש אשה לנישואים וילדים

  לגלעד יש בן זוג כבר שבע שנים, ובשנתיים האחרונות הוא מחפש מישהי שתהיה אם לילדיו העתידיים ותחנך אותם יחד איתו. כפי שהוא מרגיש כרגע, הוא לא מתכוון לספר לילדים על נטיותיו. ראיון

  גלעד, ירושלמי בן 29, פנה אלינו בחיפוש אחר במה לספר את סיפורו ולעזור לו למצוא שותפה להבאת ילד לעולם.

   

  מלבד היותו אבא בשאיפה, גלעד (שם בדוי) הוא גם הומו בארון, שמסתיר את נטיותיו המיניות מסובביו, וסיבותיו עימו. הוא לא מעוניין בהורות שתהיה דרך הסכמי ראייה ומשמורת, אלא במה שהוא מכנה "משפחה נורמלית".

   

  כשתימצא מי שתסכים, גלעד ירצה להיות נשוי לה ולחיות איתה באותו בית ולגדל את בנם או בתם יחד. לגבי סוגיית הגילוי הנאות - גלעד מעדיף כרגע לשמור אותה בסוד מפני בנו או בתו העתידיים.

   

  כבר שנתיים הוא מחפש אמא פוטנציאלית באתרי היכרויות וגם במקומות בילוי ידועים של הקהילה בירושלים. עד עכשיו רכש לעצמו ידידות, אבל טרם מצא את מבוקשו.

   

  "בהתחלה חשבתי שאוכל להדחיק את המשיכה לגברים"

  בעולם בו רוב הקולות שנשמעים מהקהילה קוראים לצאת מהארון בריש גלי, קולם של אלו שמבקשים להישאר בתוכו לא תמיד נשמע. אני לא קוראת כאן לנקיטת עמדה כזו או אחרת, איש איש ובחירותיו שלו. הזכות לפרטיות וההחלטה עם מי אנחנו חולקים את עצמנו ואת האמת לגבינו היא אישית ואינדיבידואלית.

   

  במקרה הספציפי של גלעד, הואיל ומעורבות עוד שתי נפשות לפחות שיהיו מושפעות בעתיד מבחירותיו והחלטותיו, ביקשתי ממנו לספר לי עוד על הסיבות שלו לבחור מראש דווקא בעתיד בו חלק מאורח חייו עלול להישמר בסוד לתקופה ארוכה.

   

  -באיזה שלב נבט בך הרצון לילד, וכמה זמן אתה מחפש?

  "הרצון לילד ולהקים משפחה תמיד היה קיים בי, עוד מאז שאני עצמי הייתי ילד ועוד לפני שהתוודעתי לנטיות המיניות שלי. במשך כל גיל ההתבגרות התכחשתי למשיכה לבני אותו המין, ורק בגיל 18 הבנתי שאני גיי. התובנה הזאת לא גרמה לי לוותר על הרצון להקים משפחה, ובמהלך השנים יצאתי

  עם בנות סטרייטיות מתוך כוונה רצינית להתחתן. בהתחלה חשבתי שאוכל להדחיק לגמרי את המשיכה לגברים, אבל ככל שהזמן עבר הבנתי שהסתרת סוד כזה מהאשה איתה אני רוצה להתחתן תרדוף אותי ולא תאפשר לי לפתח איתה מערכת יחסים קרובה ואמיתית.

   

  "לפני כשנתיים גיליתי את אתר ההכרויות גובייבי, המיועד למציאת שותף להורות. מבחינתי זאת היתה מציאה גדולה, כי האתר מאפשר לי להכיר בנות שרוצות להקים משפחה, מבלי שיירתעו מכך שאני גיי. אבל אלו שהכרתי עד כה לא היו מעוניינות בחתונה, הן חשבו יותר בכיוון של גידול ילד במשמורת משותפת. הדרך הזו לא מתאימה לי, לפי התפישה שלי גידול וחינוך ילדים צריך להיעשות בשיתוף פעולה צמוד ומלא של שני ההורים. לילד שיש שני בתים, אין למעשה אף בית, והוא יכול להידרדר בקלות לרחוב ולגדול על ערכים שליליים".

   

  עוד אומר גלעד: "אני איש חינוך ועובד הוראה במקצועי. במסגרת העבודה אני נפגש עם ילדים יום יום ורואה למה חינוך לקוי יכול להוביל. לדעתי כדי לגדל ילד מחונך, מוצלח ושמח חייבת להיות אחידות בין שני ההורים, אחידות שמקורה במערכת יחסים טובה ויציבה ביניהם. אני לא רוצה להתחתן עם אשה רק לצורך הכיסוי, אלא בעיקר כדי ליצור משפחה יציבה ומאושרת. לכן, מה שאני מחפש באשה קודם כל זה שתהיה לי כימיה טובה איתה, מעבר לכך שתהיה נאה, אינטליגנטית, אחראית, דברים שגם סטרייטים רוצים. הנישואים צריכים להיות על בסיס כבוד הדדי ורצון אמיתי בטובת שני הצדדים, לא כמו בעסקים, כשכל אחד חושב על האינטרסים של עצמו".

   

  "עדיין מסתכלים עלינו בהרמת גבה"

  -אתה מעוניין להמשיך לשמור את חייך הפרטיים בסוד, גם מהילד עצמו. האם אתה חושב שאתה והאם תוכלו להתמיד בכך, אם מישהו מכם יתאהב בבן או בת זוג אחר/ת. האם לא תרצו לעבור לגור יחד איתו או איתה תחת אותה קורת גג?

  "למעשה, יש לי בן זוג כבר שבע שנים, ואנחנו לא גרים ביחד. אני רואה את המגורים העתידיים שלי עם אשתי והילדים שלנו כמשהו בעל חשיבות גבוהה יותר מלגור עם בן הזוג שלי. החבר שלי מקבל את זה ותומך בי לגמרי. שלא תביני לא נכון, יש לנו קשר מצוין, עובדה שאנחנו שבע שנים יחד. האשה שאני מחפש צריכה להיות שותפה לתפישה שהבית והמשפחה הם במקום הראשון, גם אם יש לנו רומנים עם בני זוג אחרים. אני מאמין שעם האשה המתאימה אוכל לבנות מערכת יחסים שמצד אחד תהיה תומכת ודואגת ומצד שני פתוחה ומשוחררת. האשה שלי יכולה להיות לסבית, דו מינית ואפילו סטרייטית. בכל מקרה אהיה אחראי ואכפתי כלפיה וכלפי הבית והמשפחה שלנו, כי זה היסוד לגידול וחינוך ילדים, ולהקמת משפחה תומכת חמה ואוהבת".


   

  -ומה לגבי הילד, אתה חושב לספר לו עליך, או לשמור את זה בסוד? ואם כך, האם אתה מאמין שזה יהיה לטובתו שלא יידע לגבי חלק חשוב בחייך ולא יכיר, למשל, את בן הזוג שלך?

  "בגדול אני חושב שלא לספר לו. למרות השיפור בשנים האחרונות ביחס החברה לנושא ההומוסקסואליות, עדיין מסתכלים עלינו בהרמת גבה, ואני לא חושב שיעשה לילדים טוב לדעת שאבא שלהם גיי. עם זאת, אני לא יודע מה יילד יום, ואני חושב שההחלטה הסופית אם לספר לילדים או לא תהיה משותפת לי ולאמא. לגבי הכרת בן הזוג שלי - אני כן ארצה שיכירו אותו, לא בתור בן הזוג שלי אלא בתור 'החבר הכי טוב שלי', כפי שהמשפחה שלי מכירה אותו".

   

  -ולגבי הבאתו לעולם, כיצד בפועל חשבת לעשות זאת, הפרייה מלאכותית או בדרך אחרת?

  "אני חושב על הדרך הטבעית. למרות המשיכה לגברים, אני לא נרתע ואין לי בעייה לקיים יחסי מין עם נשים".

   

  -מה בן זוגך חושב על זה?

  "בן הזוג שלי מקבל את זה ותומך בי באופן מלא".  

   

  "לא אלמד אותו להירתע מהקהילה"

  - ואם בנך או בתך יהיו גם הם הומו או לסבית, או מי מחבריהם? החברה כיום מקבלת יותר ושופטת פחות. האם חשבת על הדוגמה שאתה תיתן לילד/ה כמי שמעדיף לשמור את זהותו בסוד, ובעצם לשקר? האם זה לא יעודד את הילד/ה לאמץ גישה דומה בעתיד?

  "עד שיהיה לי ילד והוא יגיע לגיל הבגרות יזרמו עוד מים רבים בירדן, ודברים רבים ישתנו. זה תלוי מאד באופיו של הילד ובאופייה של החברה אז. על כל פנים, לא אלמד אותו להירתע מהקהילה".

   

  נשים שהשאיפות של גלעד תואמות את שלהן מוזמנות ליצור איתו קשר דרך המייל שלו.

   

  • ומה דעתכם? האם הרעיון של גלעד לחיות בזוג כלפי חוץ, ולנהל מערכת יחסים פרטית בסוד היא לגיטימית, או שיש לכם דעה אחרת על הנושא?  


   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  לא חושב שיעשה לילדים טוב לדעת שאבא שלהם גיי
  צילום: index open
  הכרויות
  כתבו לנו
  מומלצים