שתף קטע נבחר

עוד בפורום הטורקי: 70 אלף סיסמאות

בפורום ההאקרים הטורקי שבו נמצאו בסוף השבוע סיסמאות וכתובות מייל של 32 אלף ישראלים, נמצא קובץ נוסף עם 70 אלף סיסמאות שנגנבו מאתרים שונים - ביניהם אתר פיצה האט

בפורום הטורקי cyber warrior, שבו נמצאה במהלך סוף השבוע רשימת Excel עם פרטי אימייל וסיסמאות של 32 אלף ישראלים - נמצאו קבצים חדשים, ביניהם אחד המכיל פרטי דואר אלקטרוני וסיסמאות של 70 אלף ישראלים. הפרטים נגנבו מאתרים נוספים, ביניהם ככל הנראה האתר של "פיצה האט", ממנו נגנבו כ-26 אלף סיסמאות. הקובץ האחרון עדכני ל-2010.

  

בקובץ שנחשף בסוף השבוע מופיעים פרטי חשבונות וסיסמאות של 32,561 גולשים, שהושגו מפריצה לאתר Homeless.co.il הישראלי, ומאתרים ישראלים אחרים. אם מצרפים את שני הקבצים יחדיו וקבצים נוספים - מגיעים לסך של למעלה ממאה אלף סיסמאות וכתובות דואר אלקטרוני שנגנבו.

  

רקע

במהלך אירועי המשט לעזה שאירעו בחודש שעבר, הותקפו חשבונות דואר אלקטרוני, טוויטר ופייסבוק של ישראלים, נפרצו ונעשה בהם שימוש על מנת לקדם תעמולה אנטי ישראלית.

 

במקביל, נפרצו עשרות אתרים ישראליים, ובהם הושתלו מסרי תעמולה בגנות ישראל - והפעולות שבוצעו בידי אנשי הקומנדו הימי על ספינות המשט הטורקי, שניסו לפרוץ את המצור הימי ולהגיע לעזה. ההתקפות ברובן היו התקפות פשוטות, מסוג השחתת פני האתר, במהלכן החליפו הפורצים את תוכן האתר הרגיל במסרים לעיל.

 

אירועים אלה היו רק פן אחד של מלחמת התעמולה שהתחוללה ברשת באותם הימים - והתנהלה במקביל גם ביוטיוב וברשתות חברתיות.

 

תגובות

מפיצה האט נמסר כי "האקרים טורקיים אכן פרצו לאתרנו, ולקחו רשימת כתובות וסיסמאות. אנו לא שומרים מספרי כרטיסי אשראי באתר, ועל כן אין סיכוי לנזק כספי, וכל שנחשף הוא שמות המשתמשים, המיילים וסיסמה לאתר פיצה האט. הרשת מתנצלת על עוגמת הנפש, שנגרמה ללקוחות".

 

מנכ"ל פיצה האט, אודי שמאי, מסר ל-ynet: "בכוונתנו להפיץ מייל לכל הלקוחות, שידעו שהם חשופים ושיחליפו סיסמה. שיפרנו את אבטחת האתר, על אף שהאקר שבידו די זמן ומשאבים יכול לפרוץ לכל אתר. אני קורא לחברות אחרות לנהוג כמונו, ולדווח ללקוחותיהן על חשיפת סיסמאותיהם, במסגרת המאבק בהאקרים הטורקיים"

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
האם מכאן נגנבו הפרטים? אתר פיצה האט
מומלצים