שתף קטע נבחר

בעקבות הפשיטה: האקרים טורקים פרצו לאתרים

האירועים הפוליטיים האחרונים בעולם האמיתי נותנים אותותיהם גם בעולם הווירטואלי - האקרים טורקים פרצו למספר אתרים ישראליים, והותירו שם מסרי תמיכה בפלסטין והצהרות על המשך המחאה. במקביל, נתקלים גולשים ישראלים במסרי שנאה

פעולת הקומנדו הימי הישראלי על סיפונה של "מרמרה" והספינות האחרות במשט המחאה, הציתה זעם והתנגדות בעולם שבאה לידי ביטוי גם ברשת. מספר אתרים ישראלים היו בין הנפגעים הישירים מגילויי הכעס - ונפרצו אתמול (ב'). בנוסף, ישראלים מדווחים כי הם נחשפים לגילויי שנאה במקומות מפגש מקוונים כמו פייסבוק ועוד.

 

האתרים של מסעדת "רביבה וסליה", האתר של יבואנית הרכב צ'מפיון מוטורס והאתר של תנועת "נותנים תקווה" נפרצו על ידי האקרים טורקים, שהשאירו באתרים מסרי תמיכה בפלסטינים והצהרות על המשך המחאה. באתר של "נותנים תקווה" למשל, הושם עמוד שבו איור של ספינה בצבעי דגל פלסטין ששמה "עזה", מלווה בכיתוב: "המחאות הווירטואליות ימשכו! הכל עבור פלסטין!".


 

ההתקפה היא מסוג השחתת פני האתר (Defacement) בה מוחלף התוכן של האתר בתוכן מעשה ידיו של הפורץ - פריצה שלרוב אפשר לתקן בקלות על ידי שחזור העמוד המקורי.

 

לא מדובר ב"גל"

לפחות מאחורי שתיים מהפריצות (לאתר של נותנים תקווה וצ'מפיון מוטורס) עומד האקר המכנה את עצמו Deep-Blues, שפרץ גם לאתרים אחרים, שאינם ישראליים. הוא אינו מוכר מפריצות ידועות קודמות לאתרים ישראליים.

 

האם מדובר ב"גל" או בעליה? ככל הנראה לא. בניגוד לפרסומים בחלק מכלי התקשורת והערכות של חברות אבטחה מסוימות, מחברת נטוויז'ן, ממארחות האתרים הגדולות במדינה, ומי שמארחת את שרתי האינטרנט של משרדי הממשלה - נמסר שלא נרשמה עליה מיוחדת בתקיפות של אתרים בימים האחרונים.


 

אך לא רק אתרים מותקפים. גם גולשים ישראליים בפייסבוק, מדווחים על מסרי שטנה, קללות ונאצה המופנים אליהם - בעיקר בשל היותם ישראלים. תופעה זו נמשכת לאורך כל השנה, אך בעיקר מרימה ראשה לאחר אירועים פוליטיים כמו פשיטת חיל הים על אוניות המשט בליל יום ראשון.

 

במקביל, נרשם הישג קטן להסברה הישראלית: סרטון של דובר צה"ל המראה כיצד תוקפים יושבי הספינות את חיילי הקומנדו הימי, הגיע קרוב ל-400,000 צפיות ביוטיוב נכון לזמן פרסום הידיעה, והוא אחד הסרטונים הנצפים ביותר שם ביממה האחרונה - והנצפה ביותר מבין הסרטונים המתארים את סיפור ההשתלטות על המשט.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
מסרים בעד טורקיה והפלסטינים
מומלצים