שתף קטע נבחר

הרוג בעקבה; "אין נפילות באילת. הירי - חריג"

מאיר יצחק הלוי ונציג פיקוד העורף בעיר אמרו כי עדיין לא נמצאו נפילות של רקטות בעיר ושהירי הוא אירוע חריג. לדבריהם, החיים בעיר הדרומית נמשכים כסדרם וגם לא נרשמו עזיבות או ביטולים בבתי המלון. מנגד, בירדן, נהרג אדם אחד ונפצעו ארבעה מפיצוץ גראד שנחת סמוך למלון

הרקטות נורו לעבר מפרץ אילת, אך בעיר לא נמצא ולו שריד אחד של גראד - כך אמרו בצהריים (יום ב') ראש העיר אילת, מאיר יצחק הלוי, ונציג פיקוד העורף בעיר. במקביל, רקטה אחת פגעה בעקבה, שם מת מפצעיו אחד הפצועים מפיצוץ הרקטה ליד מלון אינטרקונטיננטל. ההרוג הוא סובחי אל-עלאונה, בן 40. מצבם של יתר הפצועים מוגדר קל.  

 

חמש רקטות נורו ככל הנראה מסיני, בשעות הבוקר המוקדמות. שלוש רקטות נפלו בים סוף, אחת בשטחים פתוחים סמוך לאילת ואחת סמוך למלון.

 

הירי לעבר אילת ועקבה - עדכונים אחרונים ב-ynet

 

ראש העיר אילת אמר בישיבה, ששודרה בשידור חי ב-ynet, כי החיים בעיר מתנהלים כרגיל, והירי הבוקר כלל לא השפיע. "בתי המלון מלאים, הבריכות מלאות והתנועה בשדות התעופה כמו תמיד. שוחחתי עם גורמי הביטחון ואני יכול להגיד שהדברים בשליטה מלאה", הוא אמר.

 

הלוי כינה את שיגור הרקטות "פגע וברח" או "שלח וברח". הוא אמר כי מדובר באירוע חריג ו"לא חלק מרוטינה". לדבריו, העיר לא נערכה למגן את בתי התושבים מירי רקטות.

 

25 עד 30 אלף תיירים בעיר

מנכ"ל התאחדות המלונות באילת, שבתאי שי, אמר כי התפוסה בעיר כמעט מלאה. לדבריו, בעיר נמצאים כעת בין 25 ל-30 אלף תיירים. "אין עזיבות. היו מספר פניות לבתי מלון, אבל אין ביטולים", הוא אמר.

 

גם שר התיירות, סטס מסז'ניקוב, אמר כי התיירות בעיר לא נפגעה ולא תיפגע. "אין מקום להיכנס לפאניקה, גורמי הביטחון מטפלים במצב בשיתוף עם המצרים והירדנים", הוא אמר.

 

בירדן, מנגד, התפוצצה רקטה במקום מרכזי. פטר דודוץ', תייר פולני, השוהה בעקבה, סיפר כי הפיצוץ העז של הרקטה העיר אותו משנתו הבוקר. "הסתכלתי מחלון המלון. ראיתי בחוץ עשן. הלכתי למקום הפיצוץ, אבל לא הצלחתי להתקרב, בגלל כל השוטרים והחיילים שחסמו את האזור", הוא סיפר.


מכונית שנפגעה מהרקטה בעקבה (צילום: רויטרס)

 

בישראל העריכו כי הרקטות שוגרו מסיני. שר ההסברה הירדני לא הזכיר במפורש את חצי האי, אלא אמר כי הרקטות נורו מדרום מערב לעקבה. מנגד, המצרים הכחישו כי הרקטות נורו משטחם. הרקטות לא שוגרו מסיני", טען גורם ביטחוני

 מצרי. "כדי לשגר רקטות ממצרים, צריך הכנות לוגיסטיות רבות וציוד רב. זה בלתי אפשרי, כיוון שבחצי האי סיני יש אבטחה כבדה".

 

בטאבה אמרו, כי בניגוד לפעם הקודמת - לפני שלושה חודשים וחצי - הם לא שמעו קולות נפץ. מנכ"ל אחד המלונות בטאבה אמר ל-ynet: "אז שמענו רעש גדול והיתה תנועה ערה של כוחות בטחון. היום התעדכנתי על הירי רק מחברים שלי באילת. לא שמענו כלום".

 

את השידור החי הפיקה רוני גל, צילם יהונתן צור

 

בהכנת הידיעה השתתפו אהובה מאמוס ורועי נחמיאס
לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
סריקות אחר הרקטות באילת, היום
צילום: יאיר שגיא, ידיעות אחרונות
הערכת מצב בעיריית אילת
צילום: אליעד לוי
מומלצים