שתף קטע נבחר

הרקטות מסיני: לחמם הגזרה ולהביך המצרים

ארגוני הטרור הפועלים בחצי האי סיני, שאחראים ככל הנראה לשיגור הרקטות לעבר אילת ועקבה - מנסים ליצור הסלמה בשטח. גורמי צבא מנתחים את הרקע לירי

ארגוני הטרור בסיני מנסים להצית את האזור: חצי האי סיני, משם נורו הבוקר (יום ב') על-פי ההערכות רקטות לעבר אילת ועקבה, מהווה קרקע נוחה ופוריה לארגוני טרור רבים, בעיקר הג'יהאד העולמי. עם זאת, פועלים שם גם אנשי חמאס וחברי ארגוני טרור נוספים.

 

האירוע הבוקר - בו נורו לפחות חמש רקטות לעבר שטח ישראל - ממחיש את הסיכון והאיום הנשקף מסיני. מדובר בגזרה בה אמצעי לחימה רבים, המגיעים ממקומות שונים בעולם, חלקם עושים את דרכם לרצועת עזה דרך המנהרות של ציר פילדלפי.


הרקטות שנורו - מסוג גראד. הסריקות (צילום: אליעד לוי)

 

בג'יהאד העולמי מבקשים ככל הנראה להציג את יכולותיהם, ליצור הסלמה בגזרה, להביך את המצרים ובעיקר להגשים את ייעודם - פעילות ג'יהאד, כאשר לעתים יש צורך בביצוע פעולות הלכה למעשה כדי להציג יכולות מתקדמות.

 

על פי הערכה ראשונית, חמש הרקטות שנורו הבוקר לאילת ועקבה הן מסוג גראד, מה שמצביע על יכולת טובה יותר של מי שעומד מאחורי הירי. העובדה כי גם פעילי חמאס נמצאים בגזרה הזו רק מגבירה את הרצון לפגוע בישראל.

 

גורמים ביטחוניים מודים כי מדובר באתגר ביטחוני מורכב מאוד, שכן הגזרה היא באחריות המצרים ויש קושי רב, הן מודיעיני והן מבצעי, לתת מענה לשטח כל כך גדול. יחד עם זאת, אומרים הגורמים כי ללא טיפול מעמיק בגזרה הזו, המצב יכול אף להחמיר וירי כמו הבוקר עלול לחזור על עצמו.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
סיני. לא רק לתיירים
צילום: גיא צברי
מחפשים רקטות באילת
צילום: אליעד לוי
מומלצים